Cernavoda apa calda

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de viorelb73 » 08 Dec 2013, 19:22

Frumoase capturi, Dl. Bitza!

Aţi văzut vreo captură de-a lui laurenţiu postată pe site? :-/ :-/ :-/ :-/ :-/


PS. Îmi cer scuze că nu mă uit la comentariile lui laurentiu, dar eu îl am lista de "ignore" de la înscrierea mea pe site (îi îndreptase lui un peşte cârligul - un Mustad - şi se întreba "oare cât de mare o fi fost"; eu i-am răspuns că dacă lăsa frâna liberă la mulinetă poate îl scotea ... m-a luat la mişto şi i-am tras ignore ... ceea ce m-a scăpat de imensul bagaj de cunoştinţe de specialitate de care dispune respectivul!)

Se pare că şi eu am probleme din când în când cu tasta CAPS !!! :D :D :D :D :D

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de Laurentiu » 08 Dec 2013, 23:33

Eu n-am capturi ca sunt pescar de forum. :P
Scopul meu e sa oftic pescari pricinosi ca tine si ca altii, se stiu ei care... >:)

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de osc1or » 09 Dec 2013, 12:17

viorelb73 scrie:Frumoase capturi, Dl. Bitza!

Aţi văzut vreo captură de-a lui laurenţiu postată pe site? :-/ :-/ :-/ :-/ :-/


PS. Îmi cer scuze că nu mă uit la comentariile lui laurentiu, dar eu îl am lista de "ignore" de la înscrierea mea pe site (îi îndreptase lui un peşte cârligul - un Mustad - şi se întreba "oare cât de mare o fi fost"; eu i-am răspuns că dacă lăsa frâna liberă la mulinetă poate îl scotea ... m-a luat la mişto şi i-am tras ignore ... ceea ce m-a scăpat de imensul bagaj de cunoştinţe de specialitate de care dispune respectivul!)

Se pare că şi eu am probleme din când în când cu tasta CAPS !!! :D :D :D :D :D

Respect
Tare.. inseamna ca nu sunt singurul! :)
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de Laurentiu » 09 Dec 2013, 18:55

Tu, ciocu mic,........ Cumperi ieftin de pe forum si apoi vinzi mai scump tot aici. Apoi esti piua intai la topicuri de pomana si mokangeala. Eu nu stiu cum mai ai curaj sa latri...?

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de viorelb73 » 09 Dec 2013, 19:52

Dl Laurenţiu

Respectul colegilor de forum se câştigă prin împărtăşirea experienţei personale, împărtăşirea rezultatelor pozitive şi negative la partidele de pescuit, acceptarea unor idei care v-ar putea ajuta să aveţi rezultate mai bune ... etc.
Dacă luaţi pe toată lumea "la mişto" e regretabil, nu aveţi nimic de câştigat, doar va creşte numărul celor care vă vor adăuga la lista de "ignore".

Puneţi pe site fotografii cu capturile dvs, comentarii despre locurile unde aţi pescuit, momeli, monturi, nade folosite, concursuri la care aţi participat, folosiţi comentarii pertinente, etc. .... şi o să vedeţi că lumea nu va avea nimic cu dvs.!

Respect celor care merită !!!!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de viorelb73 » 09 Dec 2013, 20:32

Şi ca să revenim la topic - Costelino, te-ai lămurit cu locaţia canalului?

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de stan nicolae » 10 Dec 2013, 07:31

aici sunt de accord cu Laurentiu...4 kg. de peste de om te-ai scos pt. vremea asta si pt. drumul care este destul de lung. Apropo baieti...voi nu taiati porcul?

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de costelino » 11 Dec 2013, 19:22

viorelb73 scrie:Şi ca să revenim la topic - Costelino, te-ai lămurit cu locaţia canalului?

Respect
Multumesc,maestre

Acum m-am lamurit,se pare ca este drumul care duce spre Tibrinu si pe partea dreapta ai un canal cu o valtoare care m-a ametit de cate ori am oprit sa-l vad.Presupun ca traverseaza soseaua si se varsa in Dunare.
Inca o data iti multumesc

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de viorelb73 » 11 Dec 2013, 19:30

Cu mare plăcere!
Canalul se varsă în direct în Dunăre, nivelul lui fiind influenţat direct de nivelul fluviului. Este bine să îţi faci cunoştinţe din partea locului pentru a te informa dacă mănâncă sau nu peştele, nivelul apei, etc.!

Respect

PS Vezi că multe din reportajele lui Benzar sunt făcute pe acest canal, caută-le pe net şi te vei lămuri mai bine!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de costelino » 11 Dec 2013, 19:35

Daca as merge in acest anotimp as opta pentru rapitor,dar e cam departe rau de tot de mine.
Multumesc

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de viorelb73 » 11 Dec 2013, 19:57

Cu toate că eu sunt din Constanţa (relative aproape), nu sunt un fan al acestui canal. Dar atunci când se poate mai dau o raită (la un răpitor sau un feeder ...), dar de obicei este foarte aglomerat. În week-end este nebunie, iar cine frecventează canalul poate confirma acest lucru!

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de Laurentiu » 14 Dec 2013, 23:31

Viorele, nu pun poze, deja pun altii mii de poze, ce rost mai au pozele puse de mine printre alte mii cu asa zisii dulapi.
Daca pun poze cu pesti prinsi pe balti unde se practica popularea cu pesti clonati, n-are niciun farmec. Ca daca prind 10 ciortani si fac poze cu ei, zice lumea ca sunt braconier; cand mai cade cate unul de 8-10 kile, incep carcotelile ca n-are 10 kile; normal ca nu pare ca n-are in poza facuta cu un amarat de mobil si fara sa-l impingi in fata obiectivului de ti se intind mainile.
Pesti prinsi? Aia prinsi pe apa calda, alea capturi pe vremea asta, pe care i-a prins omu de mai sus de s-a suparat ca i-am reprosat ca era nemultumit cu 4 kile. Ma rog...omu' nu a inteles mesajul, ca si tine de altfel.
Respect? Nu am nevoie de respect, sunt un nimeni. Respect nu exista in bransa asta nici la nivel inalt, unde se fura, se insala, se braconeaza, se minte, etc.. si ne fac pe noi cei care nu suntem aderati la niciun club de pescuit "particulari sacosari" sau portbagagii.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de florentiniuga » 15 Dec 2013, 02:22

Laurentiu scrie:...ne fac pe noi cei care nu suntem aderati la niciun club de pescuit "particulari sacosari" sau portbagagii.
Desi am infiintat un club, nu agreez catalogari de genul acesta si consider ca rostul unui club sau asociatie, este in primul rand de socializare si parteneriat. Este mai usor pentru pescarii solitari, cum sunt multi dintre cei cu acest hobby, sa gaseasca cu cine sa-si impartaseasca pasiunea, niste persoane reale cu CNP, nu useri virtuali cu ID. Abia dupa aceea pot fi si competitiile un subiect de discutie.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de viorelb73 » 15 Dec 2013, 11:02

Super răspuns, Dl. Florentin! =D> =D> =D> =D> =D>

Ideea de socializare este nemaipomenită - eu m-am întâlnit cu pescari de pe acest forum pe baltă şi "gheaţa s-a spart" imediat! Sper să ţină forumul cât mai mult posibil, să putem schimba impresii şi experienţe!


Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
cai99
Veteran
Veteran
Mesaje: 705
Membru din: 31 Mai 2010, 19:59
Localitate: BUCURESTI

Re: Cernavoda apa calda

Mesaj de cai99 » 15 Dec 2013, 11:38

SAL !!! A fost cineva recent la apa calda ??? Am auzit ca unu din reactoare este oprit pentru revizie si nu mai vine apa calda. Doresc sa fac o iesire si nu vreau sa bat drumul degeaba. Multumesc RESPECT !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”