lunca Jud tulcea

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Avatar utilizator
Bestie
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 16 Mar 2011, 23:39

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de Bestie » 10 Iul 2011, 22:05

Prieteni a fost cineva la Salcioara in balta aia de 60 in wikend si 50 in cursul saptamanii?? As vrea sa plec peste 2 zile si vreau cat mai multe detalii. plec pt o partida de 3 -4 zile..si as vrea in balta de 50.. ce sfaturi imi dati? MS **==

Avatar utilizator
boluxx
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 28 Feb 2009, 21:43

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de boluxx » 03 Sep 2011, 20:21

A mai fost cineva la Lunca sa ne mai dea niste detalii ?

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de viorelb73 » 20 Ian 2012, 19:04

Eu am fost la Lunca la inceputul lui decembrie, la o stiucareala, dar nu am avut nici macar o singura ciupitura, nici pe canalul din dreapta, nici pe balta din stanga.
Respect !!!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
undo83
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 14 Sep 2012, 16:33

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de undo83 » 14 Sep 2012, 16:40

Lunca a fost mult timp destinatia noastra preferata pentru motivele pe care le stiti cu totii.. Insa anul trecut s-a schimbat proprietarul.. si ce sa vezi, proprietarul vechi inainte de schimb(probabil) a secat canalul din dreapta si a scos tot pestele din el.. si era peste mult. Am avut "norocul" sa fiu acolo cand scoteau o barca plina cu crapi mari, peste 6 kg din care am avut noroc si eu si taica-miu sa prindem cate unul fiecare pe vremea cand inca se mai putea pescui acolo. v-am pus poza cu dovada ca sa va intristati si voi cum m-am intristat si eu cand am vazut cum si-au batut joc de o balta super..
Fişiere ataşate
photo.JPG

Avatar utilizator
casapescarilor
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 11 Oct 2012, 15:23

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de casapescarilor » 11 Oct 2012, 15:59

Amos scrie:
miky_aurash scrie:
ciprian_f scrie:Salutare dragi colegi "pescuitori", o intrebare pentru cei care cunosc zona: "Ce fel de nada ati mai folosit si ce se poate prinde pe la lunca, mai ales pe unde mai exact?"
Eu am fost de mai multe ori si am incercat tot felu de nade si arome inclusiv natural :-/ si nu am avut succes deloc, oare e noroc :-< , ori balta nu are peste?
Eu de regula ma duc pe canalele alea de la intrare. va multumesc anticipat si FIR INTINS
31 martie, lunca
fir intins
Sigur sunt pești din baltă de la Lunca? Și chestia aia roșie ce este, juvelnic? Sunt prinși la lansetă sau cu plasa? Nu de alta dar nu se vede înțepătura în buză. La ce s-a prins, la râmă, la viermuși sau la cocoloș de bani? Postează niște detalii edificatoare, te rog. Altfel, ne dăm fiecare cu presupusul și ajungem să fim răutăcioși.
A fost prin la talian, de pescarii autorizati,
Inca sunt ceva locuri de pescuit, dar in aceasta perioada a inceput sa traga stiuca
Fir intins...

Avatar utilizator
casapescarilor
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 11 Oct 2012, 15:23

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de casapescarilor » 11 Oct 2012, 16:03

undo83 scrie:Lunca a fost mult timp destinatia noastra preferata pentru motivele pe care le stiti cu totii.. Insa anul trecut s-a schimbat proprietarul.. si ce sa vezi, proprietarul vechi inainte de schimb(probabil) a secat canalul din dreapta si a scos tot pestele din el.. si era peste mult. Am avut "norocul" sa fiu acolo cand scoteau o barca plina cu crapi mari, peste 6 kg din care am avut noroc si eu si taica-miu sa prindem cate unul fiecare pe vremea cand inca se mai putea pescui acolo. v-am pus poza cu dovada ca sa va intristati si voi cum m-am intristat si eu cand am vazut cum si-au batut joc de o balta super..

Nu stiu daca s-a schimbat proprietarul, iazurile care au fost secate erau private din cate stiu, concesionate sau ceva de genu', din cauza asta au si taxa la pescuit...
Dar puteti sa pescuiti pe la Caraburum, Canalul 2, 5...Sa aveti permis de pescuit....
Oricum ... nu stim sa protejam natura...

Avatar utilizator
pogonel
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 06 Ian 2013, 02:33

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de pogonel » 09 Apr 2013, 02:12

a mai fost cineva pe aceasta balta? care mai sunt conditiile de pescuit? cum este drumul de acces?

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: lunca Jud tulcea

Mesaj de viorelb73 » 09 Apr 2013, 23:00

Asteptam ceva informatii de la cei care au fost de curand pe la Salcioara.
Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”