Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Noutati (ca saunde am pescuit)

Mesaj de mini_mic » 24 Feb 2008, 12:13

timer scrie:
mini_mic scrie:In ce zona a Dunarii? Si cum a mers,daca nu sunt prea indiscret? Multzam!
salut ! pai am facut asa o excursie la Nedeia, Rast, Ghidici, Brebu si Basarabi. Si dupa vroiam sa o luam Maglavit, Severin, Portile de Fier si Mraconia :lol: :lol: :lol: :lol: . Un salau s-a prins :).

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (ca saunde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 24 Feb 2008, 18:28

mini_mic scrie:
timer scrie:
mini_mic scrie:In ce zona a Dunarii? Si cum a mers,daca nu sunt prea indiscret? Multzam!
salut ! pai am facut asa o excursie la Nedeia, Rast, Ghidici, Brebu si Basarabi. Si dupa vroiam sa o luam Maglavit, Severin, Portile de Fier si Mraconia :lol: :lol: :lol: :lol: . Un salau s-a prins :).
Mai sunt canalele alea din orezarie?( La Nedeia)Am fost anul trecut si se prindea crap mult de tot dar nu depasea kg. Ierau multi localnici cu carutele care prindeau cu tonele,luau tot ce intra in plase.Cred ca ierau in stare sa vanda si namolul din canale.

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de mini_mic » 24 Feb 2008, 19:10

s-a terminat "distractia" de anul trecut ! Acum abia daca mai vezi ciortanul pe canale :|

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 24 Feb 2008, 20:15

Mai ieste pe acolo vreun loc care sa merite sa fac 500km dus intors?Au mai fost niste colegi la Bistret dar nu au facut nimic iau omorat caraseii

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de timer » 25 Feb 2008, 10:22

Margescu Romeo scrie:Mai ieste pe acolo vreun loc care sa merite sa fac 500km dus intors?Au mai fost niste colegi la Bistret dar nu au facut nimic iau omorat caraseii
Ieri(duminica) am fost la Bistret(la cariera).Lume multa,deabia am gasit loc...Curios,nu ma asteptam pentru perioada asta..Poate a fost si timpul care a tinut cu noi Am dat cu prajina(larva de libelula ,viermisori si rame)Bai frate,pot sa spun ca a fost o incantare..Nu va asteptati la exemplare mari:caras cam la palma!Dar a tras frumos..O placere!S-ar parea(spuneau localnicii) ca de ieri si-a dat carasul "drumul" in zona...De ciortan,vise taica,vise...

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de timer » 25 Feb 2008, 10:25

stoiap scrie:Sant incepator si nu ma prea pricep la compiuter,imi cer scuze dar voi invata si eu sa umblu cu el .In legatura cu (unde am pescuit) mi se pare o treaba buna am sa tin si eu mai des legatura cu d-voastra.
Nu dispera..Nimeni nu s-a nascut invatzat..Ia-o incet,incet...Fiecare avem de invatzat si "prindem" de la altii !Asa ca forjeaza..Fir intins si... :) tine legatura....

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 25 Feb 2008, 21:46

La Bistret se pescuieste cu permis AGVPS indiferent unde il vizezi nu?

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de timer » 26 Feb 2008, 13:58

Margescu Romeo scrie:La Bistret se pescuieste cu permis AGVPS indiferent unde il vizezi nu?
Anul trecut l-am avut vizat la Asociatia Pescari Oltenia(la Marian,pe Calea Bucuresti,daca stii) anul asta l-am vizat la AGVPS filiala Dolj(presedinte Nutza)Treaba e ca Nutza nu vrea in ruptul capului reciprocitate cu filiala Olt,cum a fost anul trecut..De aici discutiile..Daca vrei sa pescuiesti si la Olt,nu se poate ....C-asa doresc muschii lui Nutza... :evil: .In sfarsit,revin la Bistretz..Se poate pe canale,La Malaini,pe Calugareni...La ferma lui Lili Sutz(Dunareni-baltile 1,2,3,4) anul trecut veneau sa perceapa taxa..Nu stiu acum,e posibil sa se repete metoda...Deci daca ai vizat la Dolj,fara probleme pe canalele de la Bistretz,inclusiv la Cariera(targ),Sapata...

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 26 Feb 2008, 20:48

Mare belea cu vizarea permiselor.Sunt din Arges ,pescuesc pe Olt si Dunare si al vizez la munte. :D Mai stau nu il vizaz deocamdata :(

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 03 Mar 2008, 12:41

Oare chiar nu a mai fost nimeni la un pescuit?
:roll:

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 10 Mar 2008, 19:21

AM FOST LA PESCUIT,,,,,,,Un gratar un vinisor o palincuta ,ca de ,40 de mucenici !!!!!!!.Oricum am spart ghiata cu niste carasei

Avatar utilizator
cornel G
membru activ
membru activ
Mesaje: 112
Membru din: 16 Dec 2007, 19:33
Localitate: bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de cornel G » 10 Mar 2008, 22:38

am pescuit pe bratul Ara in data de 09.03.08 avand ca rezultat:
-cativa carasi si platicute.
toate cele bune!

Avatar utilizator
arsinel
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 05 Ian 2008, 19:11
Localitate: bucuresti
Contact:

Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de arsinel » 12 Mar 2008, 00:31

Salut !Sambata 15.03 2008 vreau sa ma duc pe la Tancabesti 2 la o partida de crap.Stie cineva ceva ? A inceput sa miste ceva ? Va multumesc!
yyyuuuuhhhuuu trage la aia din dreapta

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 12 Mar 2008, 18:39

Si ieu vreau sa merg pe 22 marte la Rusanesti pe Olt,O fi inceput? Ce stiti?

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de IULIAN C » 13 Mar 2008, 03:40

Am fost pe Moara Vlasiei,in 11.03.
Frumos...vremea foarte buna,s-a prins inca de la primele ore ale diminetii..Am reusit sa prind si eu 3 bucati.
a fost o gasca de pescari...cei mai de treaba oameni pe care i-am cunoscut,a fost o zi pe cinste!
Am plecat la drum cu maestrul Cornel Rosioru,am inregistrat sfaturile dansului,a fost si D-l Florentin,Nini,Dan Marinita....toti au aratat ca sunt oameni,ca sunt pescari,ca merita tot respectul!
Am fost primit in cercul acesta foarte calduros,foarte sincer si am vazut si partea frumoasa a unei partide de pescuit!
De asemenea a venit si D-l Petcu,am vorbit cu dansul,nu a uitat de mine,de promisiunea facuta ceea ce m-a bucurat!
Le multumesc tuturor pentru frumoasa iesire pe M.V!
SENZORU  IULIAN M.V 11.03.JPG
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”