Noutati (unde am pescuit)

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
nica jr.
senior
senior
Mesaje: 306
Membru din: 19 Feb 2011, 09:17
Localitate: Focsani

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de nica jr. » 19 Mai 2013, 21:32

la babusca si rosioara dam la boilesuri ? @-) nu vad de ce cand mananca la vierme si mamaliga fara probleme.

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de viorelb73 » 22 Mai 2013, 00:06

FĂRĂ OFENSĂ NICA JR - vino pe Corbu Mare si promit ca dau eu berea rece după o partidă făcută de tine la vierme şi mămăligă, iar eu la bile.

Apropo, numele tatălui meu vitreg este tot Nica, poate sunteti neamuri!

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 22 Mai 2013, 20:14

Salut, Corbul Mare nu-i tot una cu Corbi Mari de pe A1 nu ?

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de viorelb73 » 22 Mai 2013, 22:18

Salut, Romeo

Nu are nimic in comun Corbu Mare cu Corbii Mari/A1.
Aici ai toate detaliile, inclusiv pregatirea CM la crap 2012!

http://www.crapimari.ro/

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
nica jr.
senior
senior
Mesaje: 306
Membru din: 19 Feb 2011, 09:17
Localitate: Focsani

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de nica jr. » 25 Mai 2013, 07:31

daca era mai aproape raspundeam provocarii **==

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de viorelb73 » 26 Mai 2013, 10:54

Daca vii la mare (plajă pentru familie şi distracţie suplimentară pentru tine), dă un semnal pe PM si poate facem o partidă pe Corbu. In acest week-end a fost Cupa Rig şi nu a fost acces pe baltă, dar s-au scos cantităţi interesante.

http://www.crapimari.ro/index.php?idl=1 ... lasament=3

Sper ca săptămâna viitoare să fie acces la baltă, să mă pot distra un pic cu familia. O să postez rezultatele dacă ajung acolo. Aveam şi noi o baltă pentru distracţie cu familia când este Corbu închis - SIUTGHIOL - dar acum au pus cei de la Apele Române taxă pe el fără să facă absolut nimic. Peştele este braconat cu plase la greu şi nu se merită să mergi acolo decât pentru distracţie, nu să prinzi peşte ca la o baltă cu plată.
Aştept să se termine prohibiţia pe 06 iunie 2013 şi gata ... la Dunăre. Permisul de pescuit este vizat deci totul este gata de noul sezon pe ape sălbatice. Abia aştept să încerc noile momeli care le-am achiziţionat (Dynamite şi Senzor), să văd ce efect au pe ape sălbatice.

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
bitza35
senior
senior
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mar 2011, 16:31
Localitate: bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de bitza35 » 26 Mai 2013, 21:44

dupa lungi discutii,''documentari'',idei,informatii cerute de la prieteni pescari...(si aici vreau sa multumesc lui robert048 despre informatiile de la el vis a vis de o balta...) ieri am ajuns pe hagiesti 1-2...doua balti cu potential zic eu,dar praf din punct de vedere al accesului pe balta...se cere taxa 70ron 12h dar sa intinda o basculanta de pietris,nu...dupa atatea ploi nu poti intra decat 20-30 de metri pe malurile de pe care poti pescui.am plecat extrem de,dezamagiti...pe gostilele,unde,din cauza bradisului nu poti pescui pe aproape 90% din suprafata baltii...
aici taxa de 50ron 12h,la fel noaptea dar peste foarte putin si mic...in 2 insi de la 8 la 16 am luat 2,5kg de caras iar problema mare este ciortanica foarte mica,sub palma,care mananca in draci,dar ce sa faci ca-ti da niste emotii...lipeste bambina ,senzorii urla non stop...si cand colo,o amarata de ciortanica pe care trebe sa o eliberezi ca nu ai ce face efectiv cu ea...
cine stie,poate data viitoare... ---<>< ---<>< ---<><
niciodata nu spun NICIODATA...

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 09 Iun 2013, 15:46

Mare surpriza.Am fost astazi pe barajul Valcele Arges .Din cauza deschiderii noului sezon de pescuit la AJVPS toti pestii si-au luat vacantza.Nici o trasatura. ~x(

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Margescu Romeo » 27 Iun 2013, 22:12

Salut salut. Intrebare intrebareata,a mai fost cineva la Camineasca in ultima vreme ? Vreau sa merg si nu mai stiu nimic de pe acolo.Vreau si eu nr.tel al lui nea Marian daca il are cineva,mii de multumiri.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Bogdan Melu » 28 Iun 2013, 08:51

Salutare,
As vrea sa merg in weekend la o balta unde sa dau la varga in special dupa caras.
Din lipsa de timp in ultimele 3 sapatamani nu am mai avut timp sa ies pe nicaieri.
Cei care ati iesit in ultima vreme puteti sa recomandati ceva?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 28 Iun 2013, 09:53

Bogdan Melu scrie:Salutare,
As vrea sa merg in weekend la o balta unde sa dau la varga in special dupa caras.
Din lipsa de timp in ultimele 3 sapatamani nu am mai avut timp sa ies pe nicaieri.
Cei care ati iesit in ultima vreme puteti sa recomandati ceva?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
La brosteni am vazut ca se prinde caras,dai un search pe google.Eu vreau sa ma duc maine sau duminica,nu e nici departe,acum sa vedem si vremea...

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Laurentiu » 28 Iun 2013, 10:14

Margescu Romeo scrie:Salut salut. Intrebare intrebareata,a mai fost cineva la Camineasca in ultima vreme ? Vreau sa merg si nu mai stiu nimic de pe acolo.Vreau si eu nr.tel al lui nea Marian daca il are cineva,mii de multumiri.
Am fost eu acum 5 zile, nu sa pescuiesc, in inspectie. Drum rau spre f rau. Ierburi pe mal de un metru si niste sleauri de rupi masina. Majoritatea locurilor ocupate de unduitari care prindeau caras brichetar si palmas. In rest nimic. Probabil se merita daca plantezi in buza padurii intrate in apa si stai cateva zile. Dar eu nu m-as risca.

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Bogdan Melu » 28 Iun 2013, 10:44

georgemarian scrie:
Bogdan Melu scrie:Salutare,
As vrea sa merg in weekend la o balta unde sa dau la varga in special dupa caras.
Din lipsa de timp in ultimele 3 sapatamani nu am mai avut timp sa ies pe nicaieri.
Cei care ati iesit in ultima vreme puteti sa recomandati ceva?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
La brosteni am vazut ca se prinde caras,dai un search pe google.Eu vreau sa ma duc maine sau duminica,nu e nici departe,acum sa vedem si vremea...
Merci frumos pt informatie.
Balta pare ok insa mi se pare ciudat sa platesc 10 ron pt ca vine si sotia cu mine.
Inteleg sa se perceapa o taxa de agrement daca se vine cu prieteni,gasca,etc care nu pescuiesc.
Insa sa platesti pt ca mergi cu sotia pe balta si ca sta si ea la aer langa tine mi se pare ridicol.
Mai ales ca nu exista limata maxima de scule si nu se precizeaza nimic despre monturile permise.

Inca o data multumesc pt sugestie.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de Bogdan Melu » 28 Iun 2013, 10:45

La Valea Iazurilor a pescuit cineva in ultima vreme?
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Noutati (unde am pescuit)

Mesaj de georgemarian » 28 Iun 2013, 15:26

Bogdan Melu scrie:
georgemarian scrie:
Bogdan Melu scrie:Salutare,
As vrea sa merg in weekend la o balta unde sa dau la varga in special dupa caras.
Din lipsa de timp in ultimele 3 sapatamani nu am mai avut timp sa ies pe nicaieri.
Cei care ati iesit in ultima vreme puteti sa recomandati ceva?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
La brosteni am vazut ca se prinde caras,dai un search pe google.Eu vreau sa ma duc maine sau duminica,nu e nici departe,acum sa vedem si vremea...
Merci frumos pt informatie.
Balta pare ok insa mi se pare ciudat sa platesc 10 ron pt ca vine si sotia cu mine.
Inteleg sa se perceapa o taxa de agrement daca se vine cu prieteni,gasca,etc care nu pescuiesc.
Insa sa platesti pt ca mergi cu sotia pe balta si ca sta si ea la aer langa tine mi se pare ridicol.
Mai ales ca nu exista limata maxima de scule si nu se precizeaza nimic despre monturile permise.

Inca o data multumesc pt sugestie.
Acum 5 min I-am pus intrebarea pe facebook administratorului,si eu sunt curios,vreau sa imi iau prietena cu mine,mi se pare absurd sa mai achit o taxa pt ea...sa vedem raspunsul.
La camineasca rar...au fost niste prieteni 24 ore si numai caras brichetar,dimineata spun ca au scapat un ten,atat.Eu zic ca nu se merita .

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”