CORECTOR DE PRETURI

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de ezekiel » 09 Iul 2013, 10:52


Nu vreau sa fiu rautacios , dar am cumparat-o cu 90 RON (80 + 10 transport ) si o dau cu 90 +10 transport !!!!!!!!!!!!?????????? E ok ? La magazinul Sipcarp nu mai e de mult pe stoc , asa ca .........asta e !!!!!!!!
Tu esti ala care a luat 10 mulinete moca si le-ai vandut cu pret dublu de specula pe alte forumuri ?Vezi-ti de vanzarile tale , m-ai bine zis de ce shtifturi vinzi !

Avatar utilizator
dean
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 25 Iun 2012, 14:31
Localitate: Iasi

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de dean » 09 Iul 2013, 16:47

Ma interesa bologneza dar la un pret corect.
Cat despre cele 10 mulinete le-am luat cu 170 lei cu tot cu transport - mi-am oprit una. Celelalte erau pt niste prieteni dar s-au razgandit si le-am dat cu 140 la care am platit eu transportul.
"Stifturile" care le-am cumparat/vandut sunt la preturile corecte nu speculative.
Stifturile vandute de mine:
Lanseta SPORTEX model TWISTER TS 2803 - pret magazin 782 lei - vanduta cu 300 lei http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... 14185.html
Pachet rapitori - valoare peste 120 lei vandut cu 35 lei http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... 18602.html
Mulineta Carp Hunter Feeder Runner 6000 - pret 79 lei - vanduta cu 55 lei http://www.infopescar.tv/forum/vanzari/ ... 18687.html

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de gor965 » 09 Iul 2013, 17:54

ezekiel scrie: Nu vreau sa fiu rautacios , dar am cumparat-o cu 90 RON (80 + 10 transport ) si o dau cu 90 +10 transport !!!!!!!!!!!!?????????? E ok ? .......
Nu, nu e ok ! Ai aici un pret de vanzare mai mare decat cel de achizitie si asa cum eu te pot cataloga ca si comerciant, ceilalti utilizatori te pot cataloga ca si speculant (bisnitar) !...si asta e rostul acestui topic, sa identifice pretul corect (prin explicatii si exemple la obiect), nu sa dea unora ocazia sa jigneasca !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ezekiel
Veteran
Veteran
Mesaje: 614
Membru din: 03 Aug 2011, 14:06

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de ezekiel » 11 Iul 2013, 16:41

gor965 scrie:
ezekiel scrie: Nu vreau sa fiu rautacios , dar am cumparat-o cu 90 RON (80 + 10 transport ) si o dau cu 90 +10 transport !!!!!!!!!!!!?????????? E ok ? .......
Nu, nu e ok ! Ai aici un pret de vanzare mai mare decat cel de achizitie si asa cum eu te pot cataloga ca si comerciant, ceilalti utilizatori te pot cataloga ca si speculant (bisnitar) !...si asta e rostul acestui topic, sa identifice pretul corect (prin explicatii si exemple la obiect), nu sa dea unora ocazia sa jigneasca !
Pai atunci ........sa explicam :
1 - pret de achizitie - 80 RON
2.- tub PVC de protectie - transport - 10 RON
3. - transport POSTA ROMANA -10 RON

Ce ziceti e pretul corect ?


In rest numai de bine ! (corect era ca individul sa stea mai intai de vorba cu mine daca chiar vroia sa cumpere o bolo !




Tin sa precizez ca eu am primit-o invelita in ziare si reviste !!!!!!!!!!
:)) :)) :)) :)) :))

:-h :-h :-h :-h **== **== **== **==

Avatar utilizator
artpescuit
senior
senior
Mesaje: 171
Membru din: 11 Sep 2012, 14:54

Re: CORECTOR DE PRETURI

Mesaj de artpescuit » 19 Iul 2014, 14:56

AL3cs2110 scrie:10 lei/buc NOU
alo baiatu...nu iti convine du-te si I-ati de la dragon...pricepi?

vezi ca in magazine nu sunt 10 lei ci 50 asta odata...in al doi-lea rand la dragon sunt 25 de lei...asta pentru cultura ta generala

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”