Marinaru si alti bagatori in seama

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Avatar utilizator
diccosmin
Veteran
Veteran
Mesaje: 886
Membru din: 28 Mai 2010, 19:53
Localitate: SB

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de diccosmin » 10 Iul 2011, 16:35

Second hand nu inseamna cel mult jumate de pret fata de pretul de nou. Valoarea produsului second hand se stabilieste dupa alte criterii, nu doar prin faptul ca e second hand si gata il dam gratis.

Daca cumperi o masina azi cu 30mii euro si peste o saptamana o vinzi; ai facut ... sa zicem 100km cu ea si nu e genul tau ce faci o vinzi cu 15 mii? nu prea cred...

Daca azi cumpar o lanseta cu 300lei, o pescuiesc o data si constat ca nu e genul meu, peste o saptamana cu cat trebuie sa o vand cu 150lei? sau 100? sau... .

Eu chiar nu inteleg de ce cineva trebuie sa impuna pretul vanzatorului, sau sa i-l critice. Vanzatorul cere, posibilul cumparator poate sa negocieze daca nu sa mearga la magazin sa-si cumpere dar atentie la care magazin ca s-ar putea sa se tepuiasca pentru ca sunt magazine si magazine si nu e colegul de pe forum sa vegheze daca pretul e corect sau nu.

Eu zic ca fiecare e responsabil pentru capul lui, daca e in stare sa se informeze bine daca nu... nu.

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de gogu steriade » 10 Iul 2011, 17:48

yo_yon scrie:Incep prin a multumi userilor miyagi , diccosmin cat si domnului FLORENTIN IUGA ca a redeschis acest subiect , unde parca imi dadeau lacrimile de suparare ca n-apucasem si eu sa-mi exprim pasurile !!
Nu demult am avut si eu o astfel de experienta cu unul care se crede guru in materie de scule si nu numai, avand pe acest forum si un blog !! Poate il stiti sau poate il banuiti sau poate ii sunteti unii dintre voi chiar prieteni si simpatizanti dar nu asta are importanta , ci caracterul lui infect !! E vorba ca se leaga de sculele omului ca boala de omul sanatos sau poate doar eu am patit-o , dar cand iti spune ca sunt shtifturi , ca nu sunt carboane cu toate ca ai scris ca sunt composite , ca mai bine le arunci , ca-ti plateste el transportul si sa le dai foc , ca vrei sa pacalesti lumea , ca vrei sa faci specula si sa te imbogatesti sau pune pe altul care s-a logat de cateva ore sa scrie ca nu fac atat, ca sunt din CHINA , ca a vazut un defect in poza si asa mai departe , voi cum a-ti reactiona ?? I-ai zice cate ceva dar cand tot nu se lasa si te face “bou”, cum ati reactiona ??? Nu ati uita de toate cele invatate in cei 7 ani de acasa , de bunele maniere , de bunul simt , de toate si de tot si nu cumva ati vedea negru in fata ochilor si v-ati pierde ratiunea si l-ati injura ca la usa cortului pe el si pe toate neamurile lui ??? Nimic deosebit pana aici , dar cand este sesizat ( atentionat)de unul din prietenii sai moderatori si in nici 2 minute te injura si el ca la usa cortului , nu vi se pare ceva suspect ??De asemenea nu vi se pare suspect ca tu esti banat 7 zile si dupa multe interventii la patronul acestui site si multumiri pe aceasta cale inca odata domnului COSMIN RONTA esti debanat dupa aproape 14 zile , iar culmea culmilor individul este banat de asemenea pentru 7 zile si dupa nici 3 zile posteaza articole pe acest forum ,voua cum vi se pare toata aceasta patanie ???
Bre nea Yoane, io am coaie :^O si lam mituit pa Admin #-o ca daca ma scoate da la banati ai scriu un articol in 3 zile ! #:-S Yo lam scris si mam scos >:D< , matale nu prea scri simi pare rau ca nu iai dat si tu cateva bete moka ca poate te scoatea si pa tine ! :P dar sa revenim la miezu problemei ca tiam ramas dator cu cateva vorbe da duh ! :-w Aia 7 ani dacasa sa cunoaste la fiecare unde ia facut si ie diferenta mare sai faci cu mama si cu tata l gradinita 8-> sau cu paznicu da la penitenciaru Poarta Alba ! >:P Asta asa c cultura generala da fapt divers ! :-B Cum io sunt Aproape un Domn #-o , matale cand tia zis unu inainte sa iau io foc ca sculele ie scumpe , daca ierai un DOMN nu ne dadeai cu flit ci expuneai frumos si cu bun simt cum se justifica pretu ala ! :-? Aci ie taraba SH si la taraba lumea sa tocmeste ! :)] daca iera rubrica da matrimoniale sa scria anuntu si sa inchidea topicu ! :-$ cine vrea sa cumpere suna pa vanzator, cine nu vroia , sa fie sanatos ! I-) Aici ie buba mare la matale ca consideri ditamai forumu si ditamai grupu social o traba in piata unde vinzi matale ce scule ai ! :-? sa avem pardon da rolu la forumu asta ie un pic mai complex si io gsesc da cuvinta ca ie o platforma da cunoastere informare si comunicare ! :x in timp ce io mai comunic una alta cu baieti matale comunici numa preturi ! =(( maine daca io plec da pa forum so gasi cativa tovarasi sa duca doru <:-P , matale daca pleci iesti egal cu zero ! [-x si nu pentru ca nu iesti cine stie ce scula da om ci ptr ca ca pescar intro comunitate da pescari neai dat pa spate cu preturile tale si nu neai invatat nimic ! :"> in timp ce io team facut BOU pe tine personal ptr modu jignitor in cre ai ales sa justifici un pret :-w , tu ai gasit ca la valoarea ta si experienta ta e normal sami iei familian sula ! [-( bravos ! 7 ani dacasa buni iai facut praf intro clipa da nervi ! ~x( invata sa fi un DOMN si mai invata sa respecti pa cei care nu sunt da acord cu pretu tau ;;) prin justificarea lui in limitele unei decente pe care trebuie so aiba orice om care sa respecta pe sine ! :-B cand tiam zis da betele alea Amiral ca iti ofer un pret si sa le dai moka la cineva nai vazut in oferta mea dacat pretu =(( , da daca erai un DOMN pana la capat vedeai macar o umbra da gest nobil ! :-h betele alea erau vechi nene si uzate moral ! :-q blanku putea sa fie ca nou da mandrina , neoprenu si inelele sunt de kkt dupa atatia ani ! :( cunosc modelu si stiu ce zic ! ceramica da la inele era incastrata intr-un guler da plastic ! #-o la Balzeru ala cereai pretu da nou (SH iera la vanzare cu 89 euro) si ziceai ca nu ie chinezism ! :-? da unde fabrica Balzer nene ? :-w pa betele mele Balzer inca mai am eticheta pa cotor cu made in China si leam luat da la Finesse care iera la vremea aia unic distribuitor da Balzer pe Romanika ! >:) nu sa contest calitatea la bat nene sa contesta pretu care nu iera conform cu realitatea dan teren ! si nu trebuia sa ne iei d prosti si s ne trimiti a plimbare ci trebuie sa ne argumentezi pa ce te bazezi ! ;) tias mai scrie io multe da mie ca te enervezi si iar ma injuri da mama nevata si copii , pa care io nu ti iam jignit pa ai matale ! [-x dupa aia luam ban definitiv si io macar ma dascurc ca sa facut multe forumuri anu asta <:-P si cum sunt multilateral si polivalent desvoltat ma dascurc si la stationar si spininin si crap da matale unde mai gasesti asa taraba bogata in clineti ? =(( in incheiere imi cer scuze ca team facut cum team facut si vreau sa vad cum sa exprima bunul simt acumulat da matale in ai 7 ani dacasa in antiteza cu injuriile pa care mi lai adresat in ultima postare in topicu carela sters ofticosii aia da moderatori ! >:D<
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
gherry
senior
senior
Mesaje: 191
Membru din: 24 Ian 2011, 22:30

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de gherry » 10 Iul 2011, 18:08

Sustin raspunsul lui Gogu Steriade ! ca si eu am patit la fel cu " yon"..

Avatar utilizator
yo_yon
Veteran
Veteran
Mesaje: 632
Membru din: 04 Mai 2008, 09:53

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de yo_yon » 10 Iul 2011, 18:19

Ma asta tare in coaie precum zici, pai daca era asa cum zici , le foloseai in alta parte ma , nu aici sa te dai mare , ca nu te uita lumea !!! Incearca si da coltul , si sa vedem daca te boceste cineva ca de parut rau nu prea cred !!! Vad ca esti tare in “jargoane” si esti cu mult peste noi astia mai mediocrii, dar daca aveai bunul simt de care dai dovada acum, iti cereai mai demult scuze , si nu e rau ca o faci macar acum si chiar sunt impresionat totusi ca in ceasul al doisprezecelea ai facut-o !!! Pai daca vrei sa faci mjstouri sau oferte de doi bani sau sa jignesti pe cineva fa-o cu cine iti permite , dar nu cu mine!!! Nu sunt mare pescar cum esti tu desi nu stie nimeni defapt cine esti cu adevarat ,da-te in vileag cu ce concursuri ai castigat si ce mare scula de pescar esti !!!In afara de asta cred ca sti ca toate firmele produc in CHINA, sau au divizii acolo si de asta te-ai legat de BALZER iar celelalte lansete chiar daca le-ai facut tu de kkt erau chiar fara pretentii si aratau axcelent cu toate ca erau vechi si nu erau ale mele !!!Pai daca eu sunt zero , tu esti multimea vida ma puisor !! Nu vreau sa te mai jignesc si accept scuzele tale , dar daca tu o mai faci vreodata cred ca-ti iau la sula si toti stramosii nu numai neamurile !!!Si sincer chiar m-ai facut curios si as vrea sa te cunosc personal sa vad cu cine am de-a face si cat de mari le ai coaiele , ca poate le duci pe vreun carucior !!!
Oricum, ai de grija sa nu calci pe ele ,daca le ai asa mari !!! :)) :))

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de Alexandru Mihai » 10 Iul 2011, 20:28

Florentin...exact asta vroiam sa evit....discuțiile de mai sus...

Avatar utilizator
Marinarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 517
Membru din: 10 Ian 2009, 13:59
Localitate: Bucuresti

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de Marinarul » 10 Iul 2011, 21:24

Vad ca s-au creat discutii si dezbateri , macar de s-ar rezolva ceva si macar de as fi facut ceva atat de grav pe cat au facut altii. Dar tot e bine ca s-a luat atitudine ca simt eu ca subiectul era unul vechi si nespus, tinut sub pres.
Pe alte site-uri se permite (cu surprindere spun ca nu era asa inainte vreme) un limbaj suburban si te umpli de nervi si obida cand vezi cand niste coate goale matze fripte varsa cu laturi fara opreliste de iti vine sa ii iei de par si sa-i bagi in tomberonul de gunoi.
Un forum la sectiunea de bazar e in firea lucrurilor sa se transforme intr-o taraba virtuala largita unde fiecare isi poate exprima o parere civilizat , atat cat il sprijina creierul , cu buna vointa , nepartinitoare si la subiect. Asta se intampla intr-o lume ideala sau foarte reglementata (gen bursa). Dar de multe ori unii useri trec dincolo, nu le pasa de nici o regula a bunei cuviinte si improasca noroi pe unul sau pe altul daca nu s-au inteles la pret. Lucrurile vor continua tot asa multa vreme , nu-mi fac iluzii ca ceva se va schimba ptr ca trebuie luate niste masuri foarte clare si dure impotriva celor care fac astfel de pocinoage. Solutia de a bana unii useri o perioada de timp sau definitiv nu tine ptr ca e simplu de facut un cont nou.
As propune ca masura serioasa de stopare a practicilor necivilizate ca fiecare user care vrea sa posteze aici sa depuna o suma modica intr-un cont escrow. Cand decide sa-si inchida contul aici sa-si primeasca banii inapoi. Nu e simplu deloc insa altfel nu se poate si se va continua tot asa. In momentul in care userul a intins coarda , administratorul site-ului il penalizeaza cu 10-20% din suma depusa si asta il va ustura la buzunar. Riscul major este depopularea site-ului de useri care nu vor accepta sa depuna acea suma modica drept garantie etica. Suma poate fi undeva la 30-40 lei ca sa nu fie o povara dar totusi sa insemne ceva. Nu e simplu de administrat , stiu , pare usor idealista insa e singura solutie serioasa cu sanse de izbanda. Se fac reguli clare cand postezi pe forum in cadrul unui anunt de vanzare cumparare, reguli clare si simple si totul intra sub un cadru civilizat fortat. E greu de aplicat, stiu asta, insa daca se vrea un site respectat si cu blazon asa se va proceda sau intr-un mod similar.
Daca altcineva are o idee mai clara , mai simpla , mai eficace si mai usor de aplicat sa o descrie aici.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de miyagi » 11 Iul 2011, 00:08

Maxx eu am deschis acest topic si mi-l asum ca sa nu se ajunga la balacareli. Totodata zic eu ca aveam tot dreptul sa solicit personal inchiderea lui fara a fi cenzurat, nedand motive pentru asta.
Acuma! Vazand postarea lui Nea Ion ( parca asa se numeste ) caruia ii transmit ca mie nu trebuie sa-mi multumeasca, eram convins ca a fost vorba de "Gogu" fara a citi totul pana la final si nici nu a fost nevoie ca el sa vina cu replica. Aici s-a creat un diferend personal si s-au lasat lucrurile sa se dezvolte in spirit negativ, probabil din cauza ca Nea Ion nu stie ca Gogu e un mare pamfletar si, parerea mea personala e ca n-are nimic cu nimeni ci doar asa a gasit el sa se exprime. Mie mi-e simpatic si probabil sunt unul din publicul lui. Nu cred insa ca nu ar avea dreptatea sa din cauza ca mai toate forumurile sunt pline si de oameni care doar profita de ele. Dar ca sa se puna problema in echilibru va trebui sa-i dau dreptate si lui Nea Ion si apoi s-o impartim. Nea Ioane aveai posibilitatea sa reclami chestia asta si sa te ocupi de ea si nicidecum sa dai curs invectivelor chiar daca asta presupunea banarea permanenta. Trebuie sa te gandesti ca aici esti ca si un oaspete in casa cuiva si va trebui sa respecti regulile casei.
Ca o concluzie finala suntem o comunitate si daca avem probleme am putea sa apelam la morala publica pentru a le rezolva. De asta era nevoie de un altfel de topic. Nu uitati insa cu totii tematica pe fondul careia va trebui sa dezbatem.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de miyagi » 11 Iul 2011, 00:37

@ marinaru

Parca Cristi te cheama?
Fratele meu! Nu am nimic cu tine si nici cu altcineva insa dupa cum spun foarte multi ai un stil deranjant. Nu ma intereseaza daca faci bisnita pe forumuri insa ma deranjeaza modul cum iti agati clientii pe forumuri. Vreau sa-ti spun ca ceea ce a spus Laurentiu mi-e destul de cunoscut si nu numai mie. Ca sa sti cum stai exact, hai sa-ti spun spre exemplu ca la rapitori suntem grupuri mari care ne cunoastem intre noi de pe balti si de pe la concursuri si acolo prezenta ta e la fel cum zicea Gogu mai devreme sau Laurentiu, in plus. Incerci si tu una alta insa baietii nu sunt nici fraieri si nici panglicari.
Vad ca esti plin de idei, exact chestia de care fug si ti-am mai zis-o. Cand am spus ca pretul e "take it or leave it" am vrut sa se stie clar ca n-am chef sa mai negociez ceva. Vad ca o tii langa cu ale tale incercand sa pari interesant.
Fratele meu eu am dat niste bani pe betele alea in magazin si nu putini, intre timp m-am reprofilat si incerc sa-mi mai scot jumate din banii bagati , bani de care am nevoie pentru noile scule si accesorii pe care trebuie sa mi le procur. Desi sa pierzi jumate la niste bete bune, scoase de doua ori din casa mai bine ti le bagi undeva sau le ti acolo pe stoc chiar daca mai ai inca vreo 40 de lansete in casa si deaia nu vreau sa aud sau sa vad unul ca tine ca incearca sa-mi smulga inca 2,3 lei de dragul negocierii. Ai o deformare profesionala dute frate la firmele care se ocupa de vanzari si fate agent ca vei negocia pana nu vei mai putea. Sa nu te mai trimit in piata la taraba sau in talcioc.
Din cauza unor astfel de atitudini vreau sa-ti mai deschid mintea si cu faptul ca incepe sa prinda viteza si la noi ideea de a-ti selecta clientela. Ai vazut si tu pe forumuri, ba chiar de-asta s-au infiintat si sectiunile de feedback, ca sunt unii incantati sa vanda unora si altora nu. E o buba aici!
Pe langa faptul ca feedback-ul tau e nasol si da nastere exact la problemele la care face Maxx referire nici nu ai taria de caracter sa-ti prezinti scuzele profitand de situatia tensionata pe care o creezi.
Mie nu-mi plac butadele, iar timp de socializat am destul de putin anul asta. Nu am destul sa ma vad cu toti prietenii daramite sa stau aiurea pe forumuri, asa ca lasa frate oamenii in pace, foloseste mesageriile private, mail-ul sau telefonul si rezolvati problemele. Lasa-i si pe altii sa traiasca dupa cum le place daca nu te deranjeaza.
Eu aici inchei ca nici chef nu am sa transform totul intr-un caz special si sper ca anumite sfaturi sa-ti prinda bine.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
Marinarul
Veteran
Veteran
Mesaje: 517
Membru din: 10 Ian 2009, 13:59
Localitate: Bucuresti

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de Marinarul » 11 Iul 2011, 08:16

@miyagi

Cristi ma cheama intr-adevar, pe tine nu stiu cum inca dar nu conteaza. Ce pot sa spun dupa cele expuse de tine, poate ca am exagerat cu negocierile pe forum , e posibil, insa am raspuns si eu cu aceeasi moneda cu care mi s-a raspuns inainte ca nu am inventat eu apa calda. Stiu ca e neplacut, toti vrem sa vindem scump si sa cumparam ieftin insa rareori de iese intocmai dar spre asta tintim. Daca tipul asta de negociere fara fasoane din piata creeaza disconfort si neplaceri pot sa inteleg si iti pot spune ca o folosesc rar ,dar de aici la neseriozitate e o diferenta si o cale lunga si paralela. Crezi ca mie imi cadea bine cand vindeam ceva si primeam preturi de bataie de joc , de genul la 50-60% din pretul cerut de mine , pret oricum scazut ? Oricum in negocierile purtate de mine nu mergeam pana acolo incat sa ofer preturi aberante insa in discutii cand lumea e infierbantata se exagereaza usor din dorinta de a argumenta si e mare placerea sa cauti tapi ispasitori.
Poate ar fi bine sa cauti si alti practicanti ai sportului cu mult mai veterani decat mine si mai vechi in meserie , poate ca deja ii si stii dar ti-a cazut acum geana pe mine , ca de , ma expun mai usor, nu-mi place sa ma ascund in tufisuri, cand am ceva de spus o fac.
Cand spui ca am feed-back-uri negative cred ca mai mult presupui decat esti informat , chiar nu ma ocup nici cu bisnita si nici cu tepe si te rog sa verifici pe rapitori ce feed-back-uri are vegas_75 de pe la pag 36.
Ca fiecare putem sa mai si gresim nu exclud din start, dar ca unii isi fac meserie din a deranja pe forumuri nu ma priveste si nici n-am de gand sa le fac educatie la varsta asta.
Ca la momentul de fata lucrurile se vand prost sau nu se vand este o realitate pe care toti o vedem si simtim zi de zi si cred ca si de aici apar multe suparari si frustrari si e atat de simplu sa arati cu degetul mai ales daca vezi o urma de gresala.
N-am nici o problema in a-mi cere scuze cand chiar am gresit , cand am fost inabil dar in nici un caz rau intentionat, se intampla dar nu se repeta , dar sunt curios cati altii o vor face din cei care cu atata placere au dat cu noroi , ei cei nepatati.
Bafta si numai bine!
Marinarul

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de florentiniuga » 12 Iul 2011, 17:40

Am mutat toate discutiile legate de Gogu la diverse
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 15 Aug 2010, 18:55

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de miyagi » 12 Iul 2011, 18:49

florentiniuga scrie:Am mutat toate discutiile legate de Gogu la diverse
Exact la timp. Multumesc Florentin.
....restul e folclor ca istorie n-are cum.

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de mirceasd » 15 Iul 2011, 11:59

Sincer mie mi s-a parut civilizata oferta pe care mi-a facut-o pe privat ,evident pretul era mai mic dar pentru ca oferta a fost facuta decent ii ofer o bila alba.Oferta mi-a fost facuta inainte de deschiderea acestui topic.
Fire intinse
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
cartopack
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 24 Mar 2010, 13:36
Localitate: cluj
Contact:

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de cartopack » 17 Iul 2011, 15:18

Buna ziua...am revenit cu un nou subiect sau aspect...ce parere aveti de cei ce nu vor sa trimita produsele in tara sau sa trimita prin curier...stiu ca este alegerea lor,dar atunci haideti sa facem cate un bazar pt fiecare judet.Multumesc mult

Avatar utilizator
marian_popescu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1064
Membru din: 13 Aug 2008, 11:18
Localitate: Prahova

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de marian_popescu » 02 Aug 2011, 13:01

promit solemn sa stric orice anunt in care se ofera prduse second hand la preturi ce putin egale cu pretul de magazin
am zis
Fishing is life. The rest...just details

Avatar utilizator
darius123
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Iun 2009, 23:02

Re: Marinaru si alti bagatori in seama

Mesaj de darius123 » 02 Aug 2011, 14:02

Eu am incercat de mult sa fac treaba asta si am fost cam singur impotriva tuturor.Pe orice forum exista un regulament care trebuie respectat, dar este mai usor sa nu il respecti si sa te iei in gura cu acela care il respecta si cere si altora, sa faca acelasi lucru.Multi folosesc forumurile de pescuit doar in scopul obtinerii de profit, aduc produse de dincolo si le vand, desi majoritatea am putea face acest lucru.Normal ca sare ,,x'' si ,,y'' care a cumparat de la respectivul mai ieftin si il apara.Din pacate se formeaza tot felul de interese si regulamentul nu este valabil pentru toti utilizatorii unui forum.Unii sunt mai fraieri si isi deschid magazine, platesc taxe, impozite, angajati....si altii vand pe forum, castiga mai mult ca si ala cu magazinul si nu are nici un fel de probleme.Sunt o gramada de tepari pe forumuri, care urmaresc numai castigul si tot ei au gura mare.Este greu sa demonstrezi ceva, fiind cuvantul tau impotriva cuvantului lui.
Asa cum spunea cineva mai sus, o alta problema este ,, dezinteresul'' unora de a pierde cateva minute din viatza pentru a impacheta un colet, de restul se ocupa firma de curierat.Daca eu, risc sa cumpar niste produse fara sa le vad, mergand pe incredere, cred ca si vanzatorul poate sa faca un sacrificiu, ajutand un coleg de forum, un pescar.Poate cumparatorul isi dorea de mult acel produs, dar nu a avut posibilitatea de a cumpara produsul de nou.Asta este respectul pentru alt coleg pescar.Va doresc tuturor fire intinse si sper ca, cu timpul vor disparea aceste probleme.

Scrie răspuns

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”