Lac de vanzare

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Închis
rares1984

Lac de vanzare

Mesaj de rares1984 » 12 Feb 2008, 22:56

Anunt;
Lac proprietate privata,de vanzare in jud cluj cu o suprafata de 8ha luciu de apa si 3 ha mal si teren.ca descriere,este bine situat,aflandu-se la marginea soselei ce face legatura dintre cluj si gherla,drum foarte bun si asfaltat pana la marginea lacului.
Ca amenajare,eu zic ca este ok,avand bancute cu mese,cateva pontoane,mal accesibil montarii echipamentului de pescuit,copaci pt umbra.eu zic ca merita interes mai ales ca este un lac proprietate si nu concesie.
Iar ca pret eu cred ca este foarte avantajos.-360000euro.
poate ar fi cineva interesat sa-l cumpere si sa faca din el un lac unde am putea si noi clujenii sa facem un pescuit adevarat ,fara a face sute de km pt asta

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: Lac de vanzare

Mesaj de nini » 12 Feb 2008, 22:58

Sincer m-as baga, dar ce dracu fac trebuie sa ma mut acolo....cam nasoala treaba, dar o sa dau de veste.
Interesant, iar pretul e super..daca era pana in 200 de km de buc at fi fost ceva :(
APCR

rares1984

Re: Lac de vanzare

Mesaj de rares1984 » 13 Feb 2008, 00:05

nini scrie:Sincer m-as baga, dar ce dracu fac trebuie sa ma mut acolo....cam nasoala treaba, dar o sa dau de veste.
Interesant, iar pretul e super..daca era pana in 200 de km de buc at fi fost ceva :(
ardelenii stiu sa gazduiasca pe oricine si din orice colt,deci crede-ma te-ai simti xtraordinar aici si am mai avea un pescar cu experienta care sa ne impartaseasca din experienta lui.
dar te inteleg,ar fi cam nasol sa coordonezi de la 200km.nu ar fi un impediment dar......................

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lac de vanzare

Mesaj de florentiniuga » 13 Feb 2008, 02:55

nini scrie:Sincer m-as baga, dar ce dracu fac trebuie sa ma mut acolo....cam nasoala treaba, dar o sa dau de veste.
Interesant, iar pretul e super..daca era pana in 200 de km de buc at fi fost ceva :(
:shock: Nini, ai citit bine? Eu am numarat de vreo 3 ori zerourile si ma gandeam ca omul da atatia bani sa-si faca o ditamai vila pentru el si tot neamul lui, care sa dainuie cel putin 100 de ani. E singura investitie de la care nu astepti profit. De la oricare alta, te astepti sa-ti iasa totusi ceva daca nu cumva ai sonde prin Emirate si te plictisesti. Numai alea produc, fara sa mai investesti nimic. O asemenea balta, atat de mica, in 100 de ani nu-si scoate banii, dar sa mai aduca si profit. Crede-ma ca stiu ce vorbesc. Pana acum mi s-au plans multi proprietari de balti mici, ca merg mai mult in pierdere si vor sa scape de ele (ex. Toboc, Gogosaru, Comana/ferma). Se fura (te fura chiar si rudele cand intorci capul), sunt ani secetosi, cu nivel de oxigen scazut, sunt ierni geroase, cand ingheata apa prea mult, mai da si cate-un parazit, politia vrea daru', primaru vrea daru', etc., etc. Daca faci un super restaurant si vreun motel pe langa (alte investitii care te ridica la peste 1/2 mil.), poate mai scoti ceva. Dar daca vrei sa te faci carciumar, poti sa te faci si fara sa mai dai treisutesaizecidemii de euro. Nu compara o balta cumparata pe suma asta cu una concesionata, care nu a costat nimic si pentru care se plateste o taxa de concesiune pe an, mai mica decat nada pentru un concurs. Sper ca am scris totul degeaba si de fapt nu ai citi bine pretul. Pentru proprietar nu-mi fac griji. Lumea e plina de snobi si fraieri. Pardon, necunoscatori. :wink:
Apropo, anuntul asta trebuia trecut la rubrica Vanzari.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: Lac de vanzare

Mesaj de nini » 13 Feb 2008, 11:41

Florentin ai perfecta dreptate, Romania e plina de snobi si oameni cu bani. Spune-mi mie unul dintre ei care a facut ceva si pentru ceilalti si nu pentru el insusi. Stii viata e scurta si nu iei cu tine mai nimik intre alea 4 scanduri. De aceea in ziua de azi cand, chiar vrei sa faci ceva pentru toti esti luat in batjocora si nu te crede nimeni.
Sincer eu ma simt cel mai bine pe malul baltii; uit de tot zici ca sunt in transa :D de aceea era un gand, si nicidecum nu ma gandeam la profit. Nu m-am imbogatit io din tipografie, daramite dintr-o balta.
Era o idee datorata fondurilor europene; m-am saturat sa ajunga la stii tu cine.
In ceea ce priveste "viloiu"; nu mi-as face niciodata un palat io deabia mi-o intretin pe a mea si sincer iti zic pe la mansarda nu am mai ajuns de vreo saptamana :D :D :D .....in schimb o balta ..o poti dona clubului , care sa promoveze tineri pescari sa gazduiasca concursuri fara taxe etc....
.......si in alta ordine de idei sa mai faci si o saramura :wink:

sa auzim numai de bine
APCR

rares1984

Re: Lac de vanzare

Mesaj de rares1984 » 13 Feb 2008, 17:41

rares1984 scrie:Anunt;
Lac proprietate privata,de vanzare in jud cluj cu o suprafata de 8ha luciu de apa si 3 ha mal si teren.ca descriere,este bine situat,aflandu-se la marginea soselei ce face legatura dintre cluj si gherla,drum foarte bun si asfaltat pana la marginea lacului.
Ca amenajare,eu zic ca este ok,avand bancute cu mese,cateva pontoane,mal accesibil montarii echipamentului de pescuit,copaci pt umbra.eu zic ca merita interes mai ales ca este un lac proprietate si nu concesie.
Iar ca pret eu cred ca este foarte avantajos.-360000euro.
poate ar fi cineva interesat sa-l cumpere si sa faca din el un lac unde am putea si noi clujenii sa facem un pescuit adevarat ,fara a face sute de km pt asta
da poate cei mai multi asta urmaresc,dar nu cred ca e cazul propritarului.
iar vb aia de roman se vede ca este valabila"daca moare capra mea sa moara si a vecinului".
poate o cumpar eu daca nu o vinde pana in toamna si atunci investesc eu si pt profit dar si pt pescari.si asta o spun ca de la pescar la pescar

Avatar utilizator
APSHD
senior
senior
Mesaje: 193
Membru din: 01 Ian 2008, 17:40
Localitate: HUNEDOARA

Re: Lac de vanzare

Mesaj de APSHD » 13 Feb 2008, 18:25

Merita toti banii. Sunt 11 ha de teran. :mrgreen:

rares1984

Re: Lac de vanzare

Mesaj de rares1984 » 13 Feb 2008, 19:00

florentiniuga scrie:
nini scrie:Sincer m-as baga, dar ce dracu fac trebuie sa ma mut acolo....cam nasoala treaba, dar o sa dau de veste.
Interesant, iar pretul e super..daca era pana in 200 de km de buc at fi fost ceva :(
:shock: Nini, ai citit bine? Eu am numarat de vreo 3 ori zerourile si ma gandeam ca omul da atatia bani sa-si faca o ditamai vila pentru el si tot neamul lui, care sa dainuie cel putin 100 de ani. E singura investitie de la care nu astepti profit. De la oricare alta, te astepti sa-ti iasa totusi ceva daca nu cumva ai sonde prin Emirate si te plictisesti. Numai alea produc, fara sa mai investesti nimic. O asemenea balta, atat de mica, in 100 de ani nu-si scoate banii, dar sa mai aduca si profit. Crede-ma ca stiu ce vorbesc. Pana acum mi s-au plans multi proprietari de balti mici, ca merg mai mult in pierdere si vor sa scape de ele (ex. Toboc, Gogosaru, Comana/ferma). Se fura (te fura chiar si rudele cand intorci capul), sunt ani secetosi, cu nivel de oxigen scazut, sunt ierni geroase, cand ingheata apa prea mult, mai da si cate-un parazit, politia vrea daru', primaru vrea daru', etc., etc. Daca faci un super restaurant si vreun motel pe langa (alte investitii care te ridica la peste 1/2 mil.), poate mai scoti ceva. Dar daca vrei sa te faci carciumar, poti sa te faci si fara sa mai dai treisutesaizecidemii de euro. Nu compara o balta cumparata pe suma asta cu una concesionata, care nu a costat nimic si pentru care se plateste o taxa de concesiune pe an, mai mica decat nada pentru un concurs. Sper ca am scris totul degeaba si de fapt nu ai citi bine pretul. Pentru proprietar nu-mi fac griji. Lumea e plina de snobi si fraieri. Pardon, necunoscatori. :wink:
Apropo, anuntul asta trebuia trecut la rubrica Vanzari.
sincer pt dumneata cati bani ai da pt 11 ha.10000

rares1984

Re: Lac de vanzare

Mesaj de rares1984 » 13 Feb 2008, 20:27

eu zic ca mai putin de 4euro pe mp este un pret mic .si daca stai si faci un calcul,daca vrei sa-ti faci un lac de 10ha te costa de 3 ori mai mult.asta e una,a doua daca iti cumperi 3 apartamente si le dai in chirie faci 1200euro pe luna,iar cu un lac faci profit de 2 ori mai mult ,iar in cazul in care il populezi serios adica vreo 4-5 tone, care eu zic ca este super bine faci mai mult de 2000euro,iar daca mai faci un proiect cu fond european si mai iei 500000euro din care 80 la suta nerambursabili si faci atunci un calcul eu zic ca este mai mult decat avantajos si daca ar costa mai mult de 360mi euro
asta daca ai spirit de afaceri si nu il iei sa l lasi de izbeliste.
iar ca sa vinzi un lac sa-ti faci vila si sa traiesti pana la adanci batranete cu 360mi euro mai zic inca o data ca nu ai facut un calcul bun d-le iuga.
dar parerile sunt impartite si nu le putem judeca,dar atunci nu ar fi mai bine daca nu am avea pareri?
:idea:

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: Lac de vanzare

Mesaj de nini » 13 Feb 2008, 23:02

Baieti vad ca va pricepeti la calcule....
Pescari fiind io va pun o singura intrebare:
Ce te faci daca populezi cu 10 tone de crap, esti afacerist bun etc si etc..si vine unu intr-o zi si iti arunca o sticluta cu "TOMOSAN" (sper ca stiti ce este)....????...asta ca sa nu mai zic de paraziti.
Florentin are experienta, cunoaste multi patroni de balti fie ele renumite fie nu, toti au proleme de profit.
Daca iei garsoniere vreo 2 sau 3 profitul e sigur... :wink: :wink: :wink:

sa auzim numai de bine
APCR

rares1984

Re: Lac de vanzare

Mesaj de rares1984 » 14 Feb 2008, 16:29

nini scrie:Baieti vad ca va pricepeti la calcule....
Pescari fiind io va pun o singura intrebare:
Ce te faci daca populezi cu 10 tone de crap, esti afacerist bun etc si etc..si vine unu intr-o zi si iti arunca o sticluta cu "TOMOSAN" (sper ca stiti ce este)....????...asta ca sa nu mai zic de paraziti.
Florentin are experienta, cunoaste multi patroni de balti fie ele renumite fie nu, toti au proleme de profit.
Daca iei garsoniere vreo 2 sau 3 profitul e sigur... :wink: :wink: :wink:

sa auzim numai de bine
Nini laso'n fasole.acuma ca a zis ceva d-mnu iuga de nu stiu ce si nu stiu cum ti ai schimbat parerea.
daca ar fi sa o luam cu verzi si uscate nu mai terminam povestea,asa ca laso;n p... masi,acestea sunt deja sf uri cu aruncat in apa de nu stiu ce si nu stiu cum si imbolnavire si mama dracului .orice afacere are riscurile ei si orice afacerist are constienta de asta.
eu nu vreau sa conving pe nimeni sa ia acel lac.eu stiu de el si a fost doar un anunt deci,exact cum se pun anunturi cu mulinete si lansete,deci......,.
hai sa o lasam cu ce i cum se poate intampla,lacul isi merita toti banii si mai mult.
iar cu chestia asta m am ambitionat si il cumpar eu si am sa te invit la un pescuit in toamna,promit

Avatar utilizator
nini
senior
senior
Mesaje: 189
Membru din: 27 Ian 2008, 13:18

Re: Lac de vanzare

Mesaj de nini » 14 Feb 2008, 16:59

Da ai dreptate daca, e sa faci afacere da merita. :wink:
APCR

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lac de vanzare

Mesaj de florentiniuga » 15 Feb 2008, 05:07

Vandut! :lol:
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Închis

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”