Live - Infopescar.tv

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de florentiniuga » 07 Mai 2013, 20:59

In seara aceasta de la 21.55, pentru toti pescarii adevarati, o piesa de colectie, insa de mare actualitate - ultima editie a CM de Crap din Portugalia de pe lacul Montargile din 2006. Aveti ocazia sa vedeti cum a fost si cum va fi pentru cei care vor ajunge in toamna acolo.
41 de minute pe http://www.infopescar.tv/live, de la 21.55. Suficient cat sa... visati frumos. 8->

(in memoria lui Cornel Rosioru)
P9140378.JPG
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ictor
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 24 Mar 2009, 16:21

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de ictor » 18 Iul 2013, 20:58

transmisiuni live de pe balti nu mai avem?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de florentiniuga » 18 Iul 2013, 22:52

Deocamdata nu avem motiv pentru live. Costurile si efortul de deplasare a echipamentului nu sunt neglijabile. Cand vom avea va anuntam.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
mario2009
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 31 Mai 2009, 12:11
Localitate: Pitesti

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de mario2009 » 19 Iul 2013, 09:47

de ce nu face-ti un sistem de donatii, de ajutor financiar pentru emisiuni noi si cat mai diversificate ? eu voi fi primul care voi dona bani ! am fost pintre primii si cand a-ti bagat abonamentele acum cativa ani !
daca vrem trebuie sa contribuim, nui ?

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de gor965 » 19 Iul 2013, 10:17

In Romania de azi, iti cer socoteala oamenii si ptr. ce le dai din munca si banii tai, pe gratis... nici nu vreau sa-mi inchipui ce ochii scosi vor fi in cazul unor donatii ! #:-S
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mario2009
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 31 Mai 2009, 12:11
Localitate: Pitesti

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de mario2009 » 19 Iul 2013, 10:55

cine vrea doneaza, asta este rostul lor. Cred ca sunt destui pescari care ar vrea acest lucru , pentru emisiuni noi, pentru ajutorul d-voastra, pentru implicarea d-voastra, care daca vor , pot. Vrem calitate, platim ! A-ti putea sa va ganditi si la un ONG.... 20% din impozit profit si 2 % din impozit salarii nu sunt de aruncat.... Sugestii ?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de florentiniuga » 19 Iul 2013, 16:17

mario2009 scrie:.. 2 % din impozit salarii nu sunt de aruncat....
Am experimentat asta cu clubul. Aproximativ 200 lei/an la un salariu net de 6.000 lei/luna, e o suma nesemnificativa si cati romani care au asemenea salarii doresc sa dea cei 2% pentru pescuit?
Sistemul de donatii functioneaza dar nu in Romania. Ceea ce este o normalitate oriunde, la noi este privit ca o cerseala de muritori de foame si se gasesc destui "prieteni" care sa bata toba pe tema asta. Daca ai cat de cat bun-simt, desi ar trebui sa nu-ti pese, lucrurile astea te afecteaza. ...poate candva, daca voi ajunge la concluzia ca beneficiile aduse pescuitului sunt mai mari decat impactul personal, voi renunta la astfel de scrupule dar Mario, esti o voce singulara deocamdata, intr-o mare de nepasare si ura. Multumesc pentru gandurile bune!

PS In legea sponsorizarii este prevazut ca si emisiunile sau programele de televiziune pot fi sponsorizate. "Sugestii?" ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
mario2009
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 31 Mai 2009, 12:11
Localitate: Pitesti

Re: Live - Infopescar.tv

Mesaj de mario2009 » 20 Iul 2013, 12:26

cei 2% pot sa-i dea toti cei care vor mai mult de la d-voastra, pot sa faca ""campanii" si printre rude si cunoscuti, e necesar doar de o semnatura atat si nimic mai mult (pentru unitati de cult! da-m toti fara sa punem intrebari dar pentru ceva util nu !).
Pregatiti un contract de sponsorizare si o declaratie completata cu datele d-voastra, puneti-l pe forum si cei care vor sa va ajute va vor ajuta (desigur si eu).
Nu va dau eu sfaturi dar cred ca este timpul sa facem toti cate ceva sa va ajutam in intreprinderea d-voastra daca vrem mai mult.
Cei care citesc acet topic si au ceva de zis pro s-o spuna (nu si contra, acestia sa taca si sa nu mai vizioneze emisiunile, sa cotizeze in continuare iresponsabil la televiziunea nationala).
Este timpul !

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”