probleme LIVE TV

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Scrie răspuns
Avatar utilizator
castillio
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 17 Iun 2009, 11:58

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de castillio » 03 Oct 2013, 19:40

gor965 scrie:
castillio scrie:daca nu este cu suparare as dori sa va atentionez ca ar trebui sa diversificati putin emisiunile sa aduceti ceva nou ca deja le stim aproape toate emisiunile........
Daca esti amabil, atentioaneaza-i si p-aia de la guvern ca murim de foame in tara asta ! Fara misto', crezi ca daca existau fonduri nu se faceau emisiuni ? Nu-ti mai da nimeni un capat de ata in tara asta si mai mult, toata lumea vrea sa lucrezi ptr. ea, pe banii tai de-acasa ! S-a impamantenit ideea ca ce-i pe net, e moka si obligatoriu sit-urile sunt in slujba utilizatorilor ! Nu tata...si ptr. filmul ala "furat" de pe torent, inainte, cineva plateste enorm ca sa fie produs ! Probabil cand s-o mai inmuia criza asta, o sa se mai largeasca buzunarele unora care isi pot fructifica investitiile prin genul asta de emisiuni (reclama, publicitate, sponsorizare,etc.) .
ba e cu suparare maestre! daca tu imi spui mie de fonduri as dori sa-mi povestesti de unde fonduri sa tot pescuiesti pe unele din cele mai scumpe balti din tara asta cu momeli si nade de sute de lei si asa mai departe...? eu asta am si spus. in loc sa te duci sa faci emisiune pe saulesti sau tancabesti sau alte astfel de balti fa emisiune pe baltile pe care pescuim si noi. si daca ai fonduri sa te duci pe sarulesti nu-mi spune ca n-ai fonduri sa pescuiesti pe snagov spre exemplu.... si nu-mi spune ca pe baltile alea nu platesc nimic din pricina ce le fac publicitate, ca nu te cred. asta merge o data de doua ori. dar ei fac o gramada de emisiuni pe baltile alea. asa ca argumentele dumitale nu stau in picioare!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de gor965 » 03 Oct 2013, 22:06

castillio scrie:... si nu-mi spune ca pe baltile alea nu platesc nimic din pricina ce le fac publicitate, ca nu te cred. asta merge o data de doua ori. dar ei fac o gramada de emisiuni pe baltile alea. asa ca argumentele dumitale nu stau in picioare!
Daca rezumi cheltuielile de productie a unei emisiuni, la taxa ptr. nu stiu ce balta, nu prea mai am ce argumenta. :-S
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de florentiniuga » 04 Oct 2013, 03:14

E chiar amuzanta naivitatea, ignoranta sau rautatea unora. Cum adica sa ma duc sa fac filmari pe Snagov ca e mai ieftin? :)) Si ce-o sa vedeti in emisiunea aia? Pe mine undeva in zona de mal public (cat a mai ramas) cu varga in mana dand la sorete si rosioara? Nu zau, chiar asta vreti sa vedeti in emisiunile infopescar? @-) Sau o barca pe Snagov e ceva ieftin?! Evident ca orice realizator de emisiuni se va duce in locuri si pe balti de top, nu pentru bani, pentru ca cei cu balti bune nu platesc publicitate, ci pentru eficienta, pentru ca stiu sigur ca in 24 de ore prind ceva si pot arata ca o montura, o tehnica sau o nada functioneaza. Si astea filmate in conditii civilizate, fara manele, gratare si puradei care fac baie si in conditii de securitate pentru echipa de filmare, pentru ca nu o data s-a intamplat sa-mi fie frica sa scot aparatura din masina.

Si sa revin la problema de baza. Asa cum am mai zis, e o totala dovada de ipocrizie sa vrei sa vezi emisiuni free, adica gratis, moca, pomana si sa mai ai si pretentii, doar pentru ca ti se permite comunicarea. Uita-te frate la TVR ca oricum il platesti fara discutii si incearca sa le spui lor ce emisiuni vrei sa faca. Si daca nu-ti convine fa o cerere de reziliere a abonamentului si tine-ma la curent cu rezultatul. :D
In rest, respect tuturor pescarilor care indura ca si mine conditiile vitrege de pescuit si financiare prin care trecem. Va asigur ca puteti vedea si in continuare pescuit pe intelesul si gustul tuturor.

@castillio
Va pun la dispozitie gratuit spatiul de emisie necesar pentru a difuza oricate emisiuni puteti sa produceti. Astept cu interes o viitoare colaborare in acest sens.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
castillio
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 17 Iun 2009, 11:58

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de castillio » 04 Oct 2013, 09:07

am incercat sa scriu ceva dar se pare ca n-a iesit. asa ca ma repet. scuze tuturor celor care s-au sauparat pe mine. apreciez emisiunile dvs si inca foarte mult. tot ce doream era sa vad niste profesionisti pescuind in baltile, raurile, barajele, etc. pe care pescuim noi si nu prindem nimic pt a intelege daca noi suntem de vina ca nu prindem nimic sau intr-adevar nu se prinde. atata tot. asa ca mii de scuze inca o data. si la cat mai multe emisiuni frumoase si pe intelesul tuturor.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de florentiniuga » 04 Oct 2013, 22:18

La subiectul asta e simplu de raspuns (cum prind sau nu "profesionistii" in locuri comune) dar nu e locul aici si ma gandesc sa scriu un articol mai detaliat putin pe tema asta.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
castillio
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 17 Iun 2009, 11:58

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de castillio » 05 Oct 2013, 12:41

florentiniuga scrie:La subiectul asta e simplu de raspuns (cum prind sau nu "profesionistii" in locuri comune) dar nu e locul aici si ma gandesc sa scriu un articol mai detaliat putin pe tema asta.
multumesc mult domnule! si inca o data, sper ca nu am fost inteles gresit. nu am vrut nicidecum sa fiu rautacios sau nerecunoscator. toate cele bune tuturor! :D

Avatar utilizator
badx
membru activ
membru activ
Mesaje: 89
Membru din: 16 Apr 2013, 20:08
Localitate: Braila

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de badx » 20 Ian 2014, 02:00

De 2 zile nu mai merge...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Avatar utilizator
mario2009
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 31 Mai 2009, 12:11
Localitate: Pitesti

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de mario2009 » 25 Mar 2014, 21:10

ajutor ! de când a-ti schimbat site-ul se intampla ceva ciudat : pe Firefox si IE se vede excelent pe Google si Opera pagina alba... toate extensiile sunt instalate !

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de Qnyx » 26 Mar 2014, 00:04

mario2009 scrie:ajutor ! de când a-ti schimbat site-ul se intampla ceva ciudat : pe Firefox si IE se vede excelent pe Google si Opera pagina alba... toate extensiile sunt instalate !
Incercati sa apasati Ctrl + F5 (hard refresh) sau sa stergeti memorica cache a browserului.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
mario2009
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 31 Mai 2009, 12:11
Localitate: Pitesti

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de mario2009 » 26 Mar 2014, 09:43

este in regula, a functionat !

Avatar utilizator
georgio_80bz
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 03 Dec 2011, 16:08

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de georgio_80bz » 29 Oct 2014, 13:27

nu mai functioneaza live tv , este vreo problema tehnica ?? cand se remediaza va rog

Avatar utilizator
Mikael
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 23 Apr 2016, 09:01

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de Mikael » 10 Iun 2017, 18:42

salut
Am o intrebare legata de canalul Infopescar Live tv
De circa 4-5 zile nu mai pot viziona, nici pe site,nici pe youtube !
Arata ca este Live, in desfasurare,dar off pentru mine,si sunt nedumerit cum se pot conecta alti doritori la infopescar live tv si raman conectati!Defapt arata ca este On canalul, si la mine arata doar o imagine de fundal blocata si nimic mai mult !
Cum este posibil !?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de florentiniuga » 15 Iun 2017, 22:39

Intr-adevar se blocase. Multumesc pentru atentionare.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Mikael
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 23 Apr 2016, 09:01

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de Mikael » 12 Sep 2017, 21:46

salut domnule Florentin
Ce se intampla cu live tv ? De ce nu mai este afisat pe youtube ? A ti renuntat la el.. ?
Multumesc

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: probleme LIVE TV

Mesaj de florentiniuga » 18 Sep 2017, 22:15

Mikael scrie:salut domnule Florentin
Ce se intampla cu live tv ? De ce nu mai este afisat pe youtube ? A ti renuntat la el.. ?
Multumesc
E o problema cu conexiunea din data center si nu am avut timp sa o rezolv inca dar va functiona cat de curand.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”