Schimbari in programul Carp Zone TV

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de Liviu Belu » 08 Oct 2009, 23:27

florentiniuga scrie: de catre florentiniuga pe Astazi, , 21:28
http://www.infopescar.tv
A inceput VPTV !
Va rugam sa scuzati micile erori de dublaj sau subtitrare inerente oricarui inceput. Poate fi receptionat pe aceeasi frecventa pe care a fost F&H Channel - pe DiGi Tv sau UPC digital ori pe website-ul nostru.
Nu functioneaza cardul este blocat, poate in viitor. Am dat refresh de multe ori acelasi lucru card blocat.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de florentiniuga » 09 Oct 2009, 02:28

O porcarie de receiver de la DiGi Tv. >:) ~x( :-& X-( Sare din program cand vrea el. Arata card blocat pentru ca sarise pe alt canal.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de Liviu Belu » 09 Oct 2009, 08:56

florentiniuga scrie:O porcarie de receiver de la DiGi Tv. >:) ~x( :-& X-( Sare din program cand vrea el. Arata card blocat pentru ca sarise pe alt canal.
Chinezism ce sa facem asta este, asteptam

Avatar utilizator
premio
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 09 Sep 2009, 14:16

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de premio » 09 Oct 2009, 17:44

Salut,
Oare asta ce inseamna ?
Pot remedia eu situatia sau nu depinede de mine (comp meu) ?
Fişiere ataşate
pvtv.jpg

Avatar utilizator
Bogdan84
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 01 Noi 2008, 14:37
Localitate: Timisoara

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de Bogdan84 » 10 Oct 2009, 16:31

Am si eu o intrebare, PV TV se transmite in locul lui F&H Channel sau e un alt canal...?, eu incontinuare la RDS cu receiverul DIGI prind incontinuare F&H...
Multumesc...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de florentiniuga » 11 Oct 2009, 01:04

Bogdan84 scrie:Am si eu o intrebare, PV TV se transmite in locul lui F&H Channel sau e un alt canal...?, eu incontinuare la RDS cu receiverul DIGI prind incontinuare F&H...
Multumesc...
PV TV a inlocuit F&H. Ceea ce retransmit eu pe site este receptionat cu receiverul de la DiGi, pe canalul 140. Acestia emit de la sediul central din Bucuresti pentru Romania dar mai transmit si din Ungaria pentru unguri. Acolo nu s-a schimbat inca. Poate ii receptionezi pe ei, desi e greu de crezut ca pe o cartela distribuita de DiGi Ro poti prinde canale difuzate de DiGi Hu. Mai da-mi ceva detalii. Pe ce canal receptionezi F&H?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Bogdan84
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 01 Noi 2008, 14:37
Localitate: Timisoara

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de Bogdan84 » 11 Oct 2009, 02:07

florentiniuga scrie:
Bogdan84 scrie:Am si eu o intrebare, PV TV se transmite in locul lui F&H Channel sau e un alt canal...?, eu incontinuare la RDS cu receiverul DIGI prind incontinuare F&H...
Multumesc...
PV TV a inlocuit F&H. Ceea ce retransmit eu pe site este receptionat cu receiverul de la DiGi, pe canalul 140. Acestia emit de la sediul central din Bucuresti pentru Romania dar mai transmit si din Ungaria pentru unguri. Acolo nu s-a schimbat inca. Poate ii receptionezi pe ei, desi e greu de crezut ca pe o cartela distribuita de DiGi Ro poti prinde canale difuzate de DiGi Hu. Mai da-mi ceva detalii. Pe ce canal receptionezi F&H?
Am dat o rescanare si tot degeaba.
Am RDS prin cablu, la aparitia canalului F&H am fost si am adaugat pachetului de baza si acest pachet ce continea acest program primind in custodie si acel receiver...
F&H il receptionez pe frecventa 338,0 MHz, 64 QAM, 6,900 MSPS
Multumesc...

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de florentiniuga » 11 Oct 2009, 09:45

Acum am inteles. DiGi Tv este sistemul de receptie direct de la satelit, care presupune sa ai si antena parabolica (ceea ce am eu). Sistemul de transmisie digital prin cablu (DIGI cable), se realizeaza prin receptionarea semnalului de catre o statie locala si retransmisia lui digitala prin cablu catre abonati. In cazul tau, trebuie doar sa anunti societatea prin cablu la care esti abonat, ca la nivel national RCS a schimbat canalul F&H cu PV TV si ar fi cazul sa o faca si ei. Daca nu se rezolva in scurt timp, poate ne spui numele societatii la care esti abonat (in cazul in care este doar un partener RCS-RDS) si poate rezolvam noi. In vestul tarii se poate sa mai aiba "blaturi" cablistii cu ungurii.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de Clabuc » 11 Oct 2009, 13:36

LA UPC ruleaza in continuare F&H si nu PV TV. Stie cineva ce ar trebui sa fac ?

Avatar utilizator
VLC
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 06 Mar 2008, 12:16

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de VLC » 11 Oct 2009, 18:29

...si eu tot la UPC sunt abonat si tot F&H prind in continuare..

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de florentiniuga » 11 Oct 2009, 18:39

VLC scrie:...si eu tot la UPC sunt abonat si tot F&H prind in continuare..
Se va rezolva in curand. Amanunte probabil ca va da Victor Hodorog.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de misu_sipanu » 12 Oct 2009, 18:03

Si eu sint abonat UPC SI NU prind nici macar FISH and HUNT X-( Cred ca o sa emigrez,astia ai mei de la UPC nici nu au auzit de FISH and HUNT...INTREBAREA este eu cu cine votez,ca platesc abonament pa firma X-(

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de florentiniuga » 12 Oct 2009, 19:16

Mishule, e vorba numai de UPC digital (deocamdata), ala cu cutiuta in casa la care nu poti cupla decat un televizor. :D
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de Lucian Nagy » 12 Oct 2009, 20:35

florentiniuga scrie:Mishule, e vorba numai de UPC digital (deocamdata), ala cu cutiuta in casa la care nu poti cupla decat un televizor. :D
se pot si 2 televizoare daca ai receiver dublu..... :D ..eu am si merge la amindoua.

Avatar utilizator
Bogdan84
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 01 Noi 2008, 14:37
Localitate: Timisoara

Re: Schimbari in programul Carp Zone TV

Mesaj de Bogdan84 » 12 Oct 2009, 23:48

florentiniuga scrie:Acum am inteles. DiGi Tv este sistemul de receptie direct de la satelit, care presupune sa ai si antena parabolica (ceea ce am eu). Sistemul de transmisie digital prin cablu (DIGI cable), se realizeaza prin receptionarea semnalului de catre o statie locala si retransmisia lui digitala prin cablu catre abonati. In cazul tau, trebuie doar sa anunti societatea prin cablu la care esti abonat, ca la nivel national RCS a schimbat canalul F&H cu PV TV si ar fi cazul sa o faca si ei. Daca nu se rezolva in scurt timp, poate ne spui numele societatii la care esti abonat (in cazul in care este doar un partener RCS-RDS) si poate rezolvam noi. In vestul tarii se poate sa mai aiba "blaturi" cablistii cu ungurii.
Sunt abonat la RCS-RDS direct, am trimis aseara un mail celor de la RDS Cable, iar azi cand am ajuns de la munca, surpriza, pe tv rula PV TV, acum ca s-a rezolvat din cauza mailului sau nu, putin ma intereseaza :), bine ca s-a rezolvat...
Multumesc ptr timpul acordat, numai bine si bineinteles fir intins... ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”