The One boilies - review

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Sergiu123
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 23 Ian 2014, 17:10

The One boilies - review

Mesaj de Sergiu123 » 24 Iun 2014, 17:18

A folosit cineva boiles The One pe apa salbatica? Ar avea rost sa incerc?!! Mersii pt detalii! **==

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: The One boilies - review

Mesaj de carapavel florin » 10 Feb 2015, 13:05

Sergiu123 scrie:A folosit cineva boiles The One pe apa salbatica? Ar avea rost sa incerc?!! Mersii pt detalii! **==
ceva pareri despre boiliesurile The One pe baltile unde ati prins cu ele , eu am prins anul trecut pe balta Sulimanu prima partida bine 12ore partida iar a doua partida de 24 ore doar un ciortan tin sa precizez ca am dat cu ele dar le avea un prieten cu care eram eu aveam alte bile care nu am avut randament cu ele , anul asta ma gandeam ca sa imi iau si eu dar nu m-am hotarat inca astept pareri ce spuneti ?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: The One boilies - review

Mesaj de florentiniuga » 10 Feb 2015, 21:29

Parerea mea este ca ungurii stiu sa vanda mai mult decat sa produca. Adevarul e ca pe plan mondial, performanta lor nu reprezinta nimic, pe cand romanii au totdeauna o optiune buna la podiumuri.
Nada noastra, indiferent ca vorbim de boilies-uri sau groundbaits-uri, este net superioara. Si atunci de ce vand si produc ungurii mai mult? Pentru ca stiu sa-si protejeze piata. Ei nu cumpara de la noi dar ne baga pe gat tone de nada bine promovata - The One, Haldorado, etc.. De ce? Ca suntem fraieri si punem botul la ambalaj si publicitate. The One arata comercial, in pachete si borcane atragatoare, frumos colorate, cu design foarte bine lucrat, o adevarata opera de marketing in care s-a investit destul. Sa placa ochiului, sa cumpere pescarii. Dar pestii? Ce-l intereseaza pe crap cum arata ambalajul din care pleaca catre el nada? :)) Este un produs al PVTV-ului, a lui Radu Morar si este promovat cat se poate de mult. Atat! In rest nu dau doi bani pe boilies-urile astea in comparatie cu ale producatorilor nostri. Luati un pachet de boilies-uri de la Cristi Rudeanu sau de la George Alexandru ori Bogdan Dragan de exemplu si pescuiti in paralel cu The One. Atunci o sa vedeti exact diferenta si poate nu mai dati banii pe ambalaje colorate si reclame la vise frumoase.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: The One boilies - review

Mesaj de Sebastian » 11 Feb 2015, 08:11

....confirm,mare dreptate ai,Florentine,este chiar hilar sa vad cum dupa fiecare emisiune de la sau de pe.., :-@ ,,,tusti'' toti ,la magazin -,,domnu aveti dealea de sare crapu pe mal dupa ele?'' =)) =))

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: The One boilies - review

Mesaj de carapavel florin » 11 Feb 2015, 16:33

Am inteles deci mai bine sa iau de la producatori romani , multumesc mult pentru raspunsuri.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: The One boilies - review

Mesaj de florentiniuga » 12 Feb 2015, 04:29

Bine, realitatea e ca am fost putin rautacios. In cazul boiliesurilor The One, adevarul e undeva la mijloc, e doar o inginerie financiara. Boiliesurile sunt made in RO, facute la comanda (reteta apartine producatorului roman) si ungurul plateste materia prima si productia. El isi pune brandul pe ambalaj si incaseaza adaosul comercial. Nu zic ca nu sunt bune deloc, as fi mincinos, ca e un producator serios in care am incredere dar se incadreaza calitativ mai jos decat ce gasim premium pe rafturile noastre.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: The One boilies - review

Mesaj de viorelb73 » 08 Mar 2015, 18:49

Eu sunt un fan al boiliesului solubil. Bila mea favorită, cu care am avut succes oriunde am mers, este solubila de S & O, 14 - 20 mm. Dintre toate firmele pe care le-am utilizat cea de la Senzor mi s-a potrivit "mănușă" pe bălțile unde am dat, dar nu am mai găsit-o pe piață ( e vorba de cea roz la culoare, care a dispărut de pe rafturile magazinelor din C-ța), așa că am fost nevoit să merg cu alte firme - Gheran, Carping, CarpZoom, etc
Intenționez să fac o probă cu solubilele de la The One, în aceleași condiții cu solubile de S&O, premium meat (4 lansete, fiecare cu câte un tip de boilies, 24 de ore ... voi încerca să filmez și să fac publice rezultatele).
După ce se va deschide balta mea favorită - Corbu 2 din Constanța, voi face experimentul și vă pun la curent cu rezultatele!

Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: The One boilies - review

Mesaj de carapavel florin » 09 Mar 2015, 18:09

viorelb73 scrie:Eu sunt un fan al boiliesului solubil. Bila mea favorită, cu care am avut succes oriunde am mers, este solubila de S & O, 14 - 20 mm. Dintre toate firmele pe care le-am utilizat cea de la Senzor mi s-a potrivit "mănușă" pe bălțile unde am dat, dar nu am mai găsit-o pe piață ( e vorba de cea roz la culoare, care a dispărut de pe rafturile magazinelor din C-ța), așa că am fost nevoit să merg cu alte firme - Gheran, Carping, CarpZoom, etc
Intenționez să fac o probă cu solubilele de la The One, în aceleași condiții cu solubile de S&O, premium meat (4 lansete, fiecare cu câte un tip de boilies, 24 de ore ... voi încerca să filmez și să fac publice rezultatele).
După ce se va deschide balta mea favorită - Corbu 2 din Constanța, voi face experimentul și vă pun la curent cu rezultatele!

Respect
Mult succes si asteptam rezultatele , bilele de la carp zoom vreun rezultat cu ele ?

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: The One boilies - review

Mesaj de viorelb73 » 09 Mar 2015, 23:02

Bilele de la CarpZoom le-am scos de pe lista, fac parte din categoria classic, nu am avut mari rezultate cu ele. Ce am mai avut prin trusa le-an folosit in nada, taiate bucati de seara ...... nu le-am gasit stralucite!
Am vorbit cu Dl. Nelu Gheorghiu si mi-a spus ca deschiderea baltii va fi undeva pe 25 aprilie ... apoi voi face testul si va dau de stire!

Cu respect, Viorel
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: The One boilies - review

Mesaj de florentiniuga » 12 Mar 2015, 02:32

viorelb73 scrie:.......Intenționez să fac o probă cu solubilele de la The One, în aceleași condiții cu solubile de S&O, premium meat (4 lansete, fiecare cu câte un tip de boilies, 24 de ore ... voi încerca să filmez și să fac publice rezultatele).
După ce se va deschide balta mea favorită - Corbu 2 din Constanța, voi face experimentul și vă pun la curent cu rezultatele!

Respect
Despre asta vorbeam, acelasi producator - o gama de top (premium meat) si una "de raft". Cred ca pot anticipa rezultatul, in special ca pe Corbu s-a pescuit masiv cu premium in anii trecuti, cu rezultate excelente. Mai bine testezi The One in paralel cu altceva.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: The One boilies - review

Mesaj de iulian petre » 13 Mar 2015, 02:04

il invit sa testeze in paralel cu Magnum -4Carp ;)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: The One boilies - review

Mesaj de pharaoh » 14 Mar 2015, 19:15

Ca sa le ingroape de tot :)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: The One boilies - review

Mesaj de shahjaban » 15 Mar 2015, 19:50

Sa nu mai vorbim de Anywater ..... chiar ma distreaza cum cad unii in plasa dupa cateva poze cu pesti mari urmate de clasica fraza " a fost prins la boilies Anywater " .... :D :D :D

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: The One boilies - review

Mesaj de dianu marin catalin » 05 Iun 2015, 15:16

si pana la urma care ar fi cele mai indicate bile solubile/tari......ca m-am pierdut printre atatea denumiri de brenduri mari,renumite !!!!???

Avatar utilizator
black fysh
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 02 Iun 2015, 14:57

Re: The One boilies - review

Mesaj de black fysh » 23 Feb 2016, 13:09

Am folosit la un concurs pe Corbu The One black ......toata lumea prindea peste mai putin noi........parca dadusem cu bile de naftalina...
Recomand produsele autohtone. .....mg , 4 carp, 220 v,carping....etc

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”