textil spinning avat si stiuca

Moderatori: Qnyx, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alex87nfs
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 05 Iun 2012, 10:13

textil spinning avat si stiuca

Mesaj de alex87nfs » 05 Iun 2012, 11:44

Buna ziua tuturor,sunt nou pe acest forum dar nu sunt chiar novice in ale spinningului..am o rugaminte,as dori un sfat in legatura cu achizitia unui fir textil pt avat si stiuca(pana acum am folosit doar mono de 0.20 sau 0.22)
PRECIZEZ K AM PUS OCHII DUPA MULTE DOCUMENTARI PE UN POWER PRO 0.10 LB,numai k am o nelamurire in legatura cu compatibilitatea batului meu ( shimano catana 2.7 m 10-30 g) cu firul textil in sensul k nu vreau sa am probleme cu inelele..intrebarea mea este: SE IMPACA FIRUL TEXTIL CU BATUL PE CARE IL DETIN?mulineta e un cormoran super match 8pi(e o mulineta superba pt spinning,are tamburul mare, lat care impiedica formarea buclelor etc plus recuperea 5.1 e foarte buna)
Mai tin sa precizez k pescuiesc in special pe mures la avat,stiuca clean cu voblere,rotative,oscilante..am tot agatat o gramada de voblere in crengi,trestii pietre etc si tocmai de aceea vreau sa trec la TEXTIL pt a pescui un pic mai relax :D
VA MULTUMESC ANTICIPAT TUTUROR SI ASTEPT OPINII

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: textil spinning avat si stiuca

Mesaj de PsiHo » 30 Iun 2012, 16:53

salut,parerea mea (dar cel mai bine i-ai da un pm lui old_radu sau sorinb,ei sunt cei care te vor indruma corect) pt avat si stiuca ramai la mono.

Avatar utilizator
Ulissepro
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 09 Iul 2012, 20:56

Re: textil spinning avat si stiuca

Mesaj de Ulissepro » 09 Iul 2012, 21:02

Pentru stiuca si avat, monofilament recomand si eu. Am luat din state "Spider Invisi-Braid".
Imagine
Si celelalte mono facute de Spider sunt excelente.
Spor!

Scrie răspuns

Înapoi la “Spinning”