craioveni

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

craioveni

Mesaj de cosmake » 18 Dec 2008, 11:07

Salut
Sint Cosmin Badulescu din Craiova, am 33 ani, imi place pescuitul pe Dunare, Jiu, Olt, balti.
La scule sint cam slabut dar as vrea sa discut mai mult cu pescari din zona mea care pot sa-mi dea sfaturi.
Ma intereseaza locuri de pescuit din zona Dolj si cam la ce se mai prinde in zona precum si discutii cu alti pescari.
Imi place f mult pescuitul la crap, caras, si somn.
Doljenii chiar sint rugati sa ma caute si pe mine.
ID de messenger cosmin_badulescu
Fir intins si lansete cocirjate tuturor

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: craioveni

Mesaj de timer » 19 Dec 2008, 20:22

cosmake scrie:Salut
Sint Cosmin Badulescu din Craiova, am 33 ani, imi place pescuitul pe Dunare, Jiu, Olt, balti.
La scule sint cam slabut dar as vrea sa discut mai mult cu pescari din zona mea care pot sa-mi dea sfaturi.
Ma intereseaza locuri de pescuit din zona Dolj si cam la ce se mai prinde in zona precum si discutii cu alti pescari.
Imi place f mult pescuitul la crap, caras, si somn.
Doljenii chiar sint rugati sa ma caute si pe mine.
ID de messenger cosmin_badulescu
Fir intins si lansete cocirjate tuturor
Salve,Cosmine..Si eu sunt din Craiova si ma nimerii ca si tine..Nici la mine trusa nu-i bogata..Dupa buget,coane Fanica...!Cam tot p-aici bantui si io in sezon..Anul asta, n-am avut cine stie ce realizari,dar sper ca la anu..ca iarna nu-i ca vara(citat din clasici)..sa fie mai bine..Fir intins iti doresc si mai vorbim.... :-h

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 24 Dec 2008, 18:18

Va doresc tuturor sa aveti un craciun si niste sarbatori cit mai fericite
Felicitari tuturor care au postat pe acest forum
Sarbatori fericite si la cit mai multi crapi capitali tuturor

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 10 Ian 2009, 09:50

Salutare Cosmine! la multi ani si la multi crapi pe anu asta!!!!.si eu sunt din craiova si ma bucur sa vad ca mai sunt si olteni pe forum,mai ales ca si eu vreu parerea celor apropiati despre,balti,lacuri de acumulare(olt...eeeee daca nu ar fi atata braconaj si setcari care cu nesimtire asi intind sculele la cativa m.de batul tau?ce sfaraiala ar mai....fi,dar nui nimic si ei si noi.. ne jonglam unii pe altii ca in totdeauna.chestia este ca daca nu am fi noi pescarii, setcarii sar lasa de meserie-eu unu m-am saturat sa mai fiu sonaru setcarilor- le............. ~x( . a-mi cer scuze de iesire dar nu mam putut abtine >:P as vrea daca esti dispus sa schimbam ceva pareri despre activitatea de anu trecut si planuri pe anu asta, momeli,stiluri depescuit,etc. salut toti forumistii!! si mai ales pe oltenii mei (logati binenteles)care ar trebuii sa fim mai activi la discutii pe forum,ca avem interes comun nu? ;) va salut si sa auzim de bine!

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 12 Ian 2009, 12:16

Pe Olt ma duc foarte rar
Decit sa bat drumul pina la olt ma duc la dunare ca e cam aceiasi distanta
anul asta nu stiu pe unde voi merge
in principal unde maninca ca nu are rost sa ma duc degeaba
am mai facut anul trecut 500 de km cautind un loc unde sa manince
am fost la ghercesti am prins nimic, am plecat la caraula numai maruntis) de acolo am fost la cetate am gasit pescari de stateau de cu o zi inainte si aveau 5 carasi, de acolo am plecat la bistret unde se prindea un caras slab vai de el de acolo am fost pe canal la malaele une era apa prea limpede si am coborit pe dunare in zona ghidici unde am luat 2 ciortani la kil si am plecat acasa ca trecuse ziua:))

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 12 Ian 2009, 13:58

La (farcasele) nu ai fost? ca e nebunie primavara-platica crap caras si chiar somn,toamna exclus nu mai pune botu si pace si iarasi loc bun de crap: la Slatina sub malul de la scoala(de politie)sau balta de la slatioara cum mai este cunoscuta. mai ales ca sunt nascut-crescut in slatina cunosc cam toate locurile bune de crap si somn pe acolo,si daca venii vorba de somn? balta de la salcia(tot in zona slatini)e plina de somn si are niste legende?mama-mama!! despre patanii cu mustaciosi. ce sa mai- de-abea astept sa vina primavara...! sa-ncepem hora =P~ . sa vedem ce o mai fi... sa auzim numa de bine! si daca am pune la cale niscai partide de pescuit? nu ar fi rau,mai ales ca pescarul nu sa nascut invatat-si tot ce misca in pescuit anvatam unii de la altii. cu respect!

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 12 Ian 2009, 15:22

daca e la primavara sa ma anunti si pe mine cind mergi la pescuit
eu sint dezamagit de jud. Olt ca ma obliga sa platesc si la ei cotizatia chiar daca am platit la craiova
as fi chiar dornic de un pescuit la somn

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 12 Ian 2009, 21:42

Nici o grija ca si eu anu trecut am avut permisul vizat in craiova si cei din slatina m-au controlat si nu au avut ce-mi face,ca le-am pus la dispozitie tot ce am avut la mine + permisul si le-am spus sa-si faca datoria si ne clarificam in instanta--(s-au uitat urat la mine si au plecat).ia uitate ce scrie pe carnet (apele colinare si de ses de pe tot cursul dunarii)etc.oricum..permise de ce nu dau?.sa vedem ce face ANPA-ul anu asta poate luam prin ei si scapam de AGVPS.pentru orice eventualitate uite id-ul meu, poate tinem legatura...numai de bine sa auzim!

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 12 Ian 2009, 21:44

c_b_marcel :)) scuze!!

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 13 Ian 2009, 11:27

ceea ce zici tu scrie doar pe carnetele vechi eliberate de AGVPS eu de anul trecut am renuntat la ei si miam luat permis de la Marian si asta are 2 pagini si nu scrie asa ceva.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: craioveni

Mesaj de florentiniuga » 15 Ian 2009, 01:23

Salut oltenilor!
Ce facurati? Va intalnirati in prag si nu mai vrurati sa intrati in casa?
Poftiti inauntru de vorbiti ca or mai fi si altii interesati unde sa-si vizeze prazu'. :))
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 15 Ian 2009, 02:11

Don. Florentin..prazu se vejteji de tot..... dar merem cu "el"-nainte -boala grea don-sef, stiti ce ce faceam cand scapam de asfalt si eram pe ultima suta catre locu de pescuit? -scoteam toti matrafoaxele din ruxace le ridicam in sus ca pe steag si strigam in cor: haaaaaaaaaaai.. si la pilealaalaaaaaaa... eeeeh- frumoase vremuri... acolo ne simteam liberi.-fara griji,fara familii --acu??? c-am naspa. sa auzim numa de bine! :-w of... nu mai vine primavora aia odata? ca va postam noi capturi...?

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: craioveni

Mesaj de stefanflorin » 15 Ian 2009, 19:15

Noi craiovenii nu ar trebui sa ne vaitam de pescuit pe timpu iernii ca de bine de rau avem jiul ala unde poti inmuia firele tot timpul anului si mai apar si capturi cand si cand. In rest toate cele bune sa ne vedem cu bine pe malul apei 8-> .
PS: am o mare nedumerire...De unde se trage fratilor treaba asta cu oltean=praz? Nea Marin? sau...? ca sincer nu am vazut/cunoscut oltean care sa aiba treaba cu prazul mai mult decat cei din alte zone ale tarii. Cred ca in Ardeal se mananca prazul... #-o
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: craioveni

Mesaj de pescar_s » 16 Ian 2009, 12:43

Zona Dabuleni este nisipoasa si se cultiva intens legume care nu sunt pretentioase la un sol anume-prazul fii-nd una din ele- probabil de acolo.... De fapt acolo lubenita si prazul face banu. parerea mea...dar oricare ar fi adevarul tot PRAZARI suntem...si pescari ambitiosi! prazu=made in oltenia.. ;;) ;) fire-ntinse!!!

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: craioveni

Mesaj de cosmake » 16 Ian 2009, 13:29

ca tot ai adus vorba sa sti ca acolo la Dabuleni sint si niste locuri bune pe Dunare si cind te duci la pescuit in drum iti iei si 2 lubenite sa nu te plictisesti pe mal visind la monstrii din apa si sa te ia somnul 8->

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”