DUNAREA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de PsiHo » 28 Ian 2011, 06:01

sorprodan scrie:a fost bine si azi bre,,,,,,,,,,,,,,,,,,
pun pariu ca pasta nu l-ai eliberat!
vai doamne ce ne laudam cu avati aia de 20cm eliberati!
nu esti decat un Braconier, Lihnit de Foame!
ps. era vorba de ultimu salau pozat de tine pe postul asta:>

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de PsiHo » 28 Ian 2011, 06:09

si sa o dam pe fata..
au dreptate astia care zic ca esti braconier, am urmarit din umbra tot ce se scria,te vedeam cu ustensile...aveam alta parere despre tine dar cand am vazut poza asta !
mi-am schimbat radical parerea,asta asa ca toata lumea de crede ''regele dunarii'' si iorgu te ia in brate dar nu stie ce fel de om esti.
ia zi somoteiu asta cum l-ai facut? pe gratar?
nu mai e nimic de zis! cel putin eu nu mai zic nimic,poate din pozele astea vor vedea si colegii tai ''iorgu,cool_marius,si multabafta'' si mai sunt vreo 2-3 care te tot aplauda ce fel de om esti.
Fişiere ataşate
somotei
somotei
stiuculita
stiuculita

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 28 Ian 2011, 09:43

dupa cum se vede ,,,,, s-a mai vorbit si pe RAPITORI , am fost vreo 20 de pescari la DABULENI, cu corturi cu tot , ce se vede in poze era niste peste pentru binecuvantatul bors de peste, pe care l-a preparat intru-un ceaun de 30 litri un prieten ,s-au pus in bors toate speciile de peste,,,iar daca pestii capturati nu aveau dimensiunile legale nu da vina pe mine , apropo eu nu am prins somn, am dat cu prietenul meu VALE' la stiuca,,,
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
ionutniculae
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 06 Oct 2010, 08:55
Localitate: Bucuresti

Re: DUNAREA

Mesaj de ionutniculae » 28 Ian 2011, 10:24

sorine, lasa sa vb lumea, tu continua sa postezi, daca stam sa analizam pe fiecare, nu ajungem nicaieri, mai bine dati informatii despre dunare, asta in cazul in care aveti ...
Never give up

Avatar utilizator
coool_marius
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 19 Iul 2008, 17:52
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de coool_marius » 28 Ian 2011, 11:20

PsiHo , nu te cunosc , nu ma cunosti ... n-am nici o treaba cu tine , dar daca mai vi cu commentu`ri din astea , pe un topic in care ar trebui sa vi cu INFORMATII PROASPETE de pe Dunare , atunci te sfatuiesc sa te focusezi doar pe partea de vanzari diverse , unde esti cel mai activ pe acest forum. Eu nu cred ca nici prodan , nici eu nici altii nu au retinut niciodata pesti sub dimensiunea legala ... refuz sa cred asta .. dar asta nu cred ca este o caracteristica a unui om .. daca se intampla asta odata , cu un anumit scop , nu inseamna ca se intampla asa intotdeauna si gata , i-ai pus stampila omului - braconier si fomist.
Cred ca rolul acestui forum & topic , este altul decat sa stam si sa rumegam anumite chestii apoi cand constatam ceva .. hopa sus ...
Inca o data ... atat tu , cat si alti viteji , veniti cu info de pe Dunare , cu poze si alte cele si sunteti cu adevarat de folos aici iar multi va vor multumi ... asa , doar ca sa facem galceava si sa-i sictirim si pe aia putinii care mai scriu cate ceva , nu e mare lucru .. poate oricine s-o faca .
Marius

---<><Dr.Tr.Severin

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: DUNAREA

Mesaj de Butaru Gabriel » 28 Ian 2011, 15:07

PsiHo scrie:si sa o dam pe fata..
au dreptate astia care zic ca esti braconier, am urmarit din umbra tot ce se scria,te vedeam cu ustensile...aveam alta parere despre tine dar cand am vazut poza asta !
mi-am schimbat radical parerea,asta asa ca toata lumea de crede ''regele dunarii'' si iorgu te ia in brate dar nu stie ce fel de om esti.
ia zi somoteiu asta cum l-ai facut? pe gratar?
nu mai e nimic de zis! cel putin eu nu mai zic nimic,poate din pozele astea vor vedea si colegii tai ''iorgu,cool_marius,si multabafta'' si mai sunt vreo 2-3 care te tot aplauda ce fel de om esti.
Domnule Andrei ( PsiHo ) ce avusi in dimineata asta, frisoane de la vreo raceala sau cumva sindromul iernii ? de ce te ei tu de mine ca nu am aplaudat pe nimeni nici pe Prodan si nici pe tine, ca stiu bine ce activitati pescaresti ai si tu pe Borcea, gresesc cumva? :-SS vorbeste te rog la adresa ta nu mai implica si pe altii, dar asta este iarna e lunga drumul tot la fel, restul cred ca sti tu.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de Allen Besnovich » 28 Ian 2011, 20:56

sorprodan scrie:dupa cum se vede ,,,,, s-a mai vorbit si pe RAPITORI , am fost vreo 20 de pescari la DABULENI, cu corturi cu tot , ce se vede in poze era niste peste pentru binecuvantatul bors de peste, pe care l-a preparat intru-un ceaun de 30 litri un prieten ,s-au pus in bors toate speciile de peste,,,iar daca pestii capturati nu aveau dimensiunile legale nu da vina pe mine , apropo eu nu am prins somn, am dat cu prietenul meu VALE' la stiuca,,,
Il pot aproba referitor la bors si la restul discutiei, am participat si eu la partida respectiva ..sunt si eu prin pozele astea .. si pot spune ca s-au eliberat mai multi pesti decat am vazut eu in viata mea la un loc.
Nu stiu care e rostul acestor discutii, in afara de a umple topicul cu offtopic si de a consuma timpul persoanelor care intra sperand sa afle noutati despre Dunare.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de PsiHo » 29 Ian 2011, 07:01

oho..
sorprodan : pentru mine tot un fomist ramai,dabia astept filmulete cu noile tale capturi eliberate,iti cam place sa te faci de ras. apropo cat e kg de salau? stiuca ?
mariuse : nu toti suntem aproape de dunare, si/sau avem timp de ea,dar promit ca deacum o sa postez de fiecare data cand ma duc la peste.
multa bafta : ce stii tu despre activitatile mele pe borcea? c-am anuntat de vreo 3 ori PF?! ca nu iau somn deloc?! caras/platica nu mai zic, salau doar de la 1,5kg in sus, avat la fel, crap de la 1,5-2kg(mare pescar un sezon pe dunare si a prins un singur crap, la zeci de iesiri, infine nu am nimic cu tine,dar m-ai enervat prin postarea ta)
alinuu : pe tine nu te cunosc,nu te-am urmarit in postari.
P.S nu sunt racit;)

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 29 Ian 2011, 09:11

PsiHo scrie:oho..
sorprodan : pentru mine tot un fomist ramai,dabia astept filmulete cu noile tale capturi eliberate,iti cam place sa te faci de ras. apropo cat e kg de salau? stiuca ?
mariuse : nu toti suntem aproape de dunare, si/sau avem timp de ea,dar promit ca deacum o sa postez de fiecare data cand ma duc la peste.
multa bafta : ce stii tu despre activitatile mele pe borcea? c-am anuntat de vreo 3 ori PF?! ca nu iau somn deloc?! caras/platica nu mai zic, salau doar de la 1,5kg in sus, avat la fel, crap de la 1,5-2kg(mare pescar un sezon pe dunare si a prins un singur crap, la zeci de iesiri, infine nu am nimic cu tine,dar m-ai enervat prin postarea ta)
alinuu : pe tine nu te cunosc,nu te-am urmarit in postari.
P.S nu sunt racit;)
bre MAESTRE , oi fi si matale vre-un securist deghizat in pescar sportiv, dar deconspirate bre, si aratane bre o pozica cu ceva pestiuti cu natura de nu te pricepi asa de bine la pescuit , sa te cunoasca bre omul, sau ai ceva de ascuns ???
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 29 Ian 2011, 09:18

le multumesc baietilor care sunt cu adevarat patimasi in ale pescuitului,,,si cunosc un pescar atunci cand il vad,iar ca idee uite uite si un pestisor poate imi zici si mie daca e salau,,,,,???sau altceva,,,apropo stii cati de cati ai nevoie sa prinzi asa ceva pe DUNARE,,,,????
Fişiere ataşate
09032009112.jpg
cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: DUNAREA

Mesaj de Paun Ion » 29 Ian 2011, 12:31

PsiHo scrie:
sorprodan scrie:a fost bine si azi bre,,,,,,,,,,,,,,,,,,
pun pariu ca pasta nu l-ai eliberat!
vai doamne ce ne laudam cu avati aia de 20cm eliberati!
nu esti decat un Braconier, Lihnit de Foame!
ps. era vorba de ultimu salau pozat de tine pe postul asta:>
......................................................................
Pai daca Sorin e fomist si Braconier, Lihnit de Foame ,inseamna ca toti pescari din tara asta sint fomisti (eu daca am nevoie de peste sa fac o ciorba si nu am peste mare ,bineinteles ca folosesc maruntis ) Cred ca am ramas singura tara din UE (poate si bulgari) care mai poate face un foc pe malul dunari si ne permitem sa mincam un peste prins direct de noi. (bucurate mai copile de chestile astea ,ca cine stie ? miine poimiine vor disparea si astea )Bucurate ca anul trecut ,natura a facut sa se mareasca densitatea pestilor in dunare (noi pescari sportivi puteam sa eliberam toti pesti prinsi in dunare de noi 20 de ani de acum in colo si nu faceam ce a facut natura anul trecut ) Cu multi ani in urma a mai fost invazie de puiet de somn pe dunare, sti ce sa intimplat in urmatorul an ?, nici nu ziceai ca,cu un an in urma a fost atita somn pe dunare? Somnul mare maninca orice ,inclusiv puiet de somn . Eu stiu ,sint pescari care poate elibereaza toti pesti care ii prind , sau doar pe aia sub limita legala , poate TU esti unul dintre aia ? si chiar daca ai fi ? ,UNDE E TOLERANTA ? dar sa il faci fomist ca a pus niste maruntis la bors ? …………….. Sorin are o afacere personala , care nu prea e afectata de criza si a cumparat echipament sportiv anul trecut poate de 1000 eur , mai ciriie uni pe aici despre el , dar eu nu vad in asta decit INVIDIE . Ma poti contrazice ? te rog ,daca ai argumente ?

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: DUNAREA

Mesaj de mini_mic » 29 Ian 2011, 18:32

Ca sa terminam polemica si off topicurile o sa mediez eu treaba aici, cel putin azi ( cunoscatorii stiu de ce ).
Psiho "te stiu" de ceva ani ( am citit pe forumuri ) si pot spune ca esti un om bine intentionat in ceea ce priveste pescuitul sportiv asa ca te rog sa dai dovada de putina maturitate si gandire in profunzime. Cam atat despre tine.
In ceea ce l priveste pe Sorin va pot asigura ca este un baiat bun care traieste de o viata la tara, langa Dunare. Eu zic ca este de admirat ca a putut sa fie modern, sa pescuiasca cu lanseta, sa elibereze pesti si sa gazduiasca zeci de pescari la el acasa ( va pot spune ca pe la el pe acasa au trecut pescari buni, chiar renumiti, de salau ). Iti mai pot spune ca a investit multi bani si timp in pescuitul cu lanseta, spre deosebire de consatenii lui care dau cu curent si plase mono.
Restul ramane la atittudinea ta in a fi tolerant sau nu !
Numai bine !

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: DUNAREA

Mesaj de craparulsef » 29 Ian 2011, 18:51

Frumos...fffff.frumos !!! ---<><
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
sorprodan
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 28 Feb 2010, 10:44

Re: DUNAREA

Mesaj de sorprodan » 29 Ian 2011, 19:43

cand sunt in mijlocul dunarii ma simt rege, nu dau senzatia asta pe toti banii din lume

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DUNAREA

Mesaj de PsiHo » 29 Ian 2011, 22:55

gafa aia e specifica braconierilor! sa ia chinezu mai repede!
salau ala e plin de sange la coada (probabil din cauza pietrelor,scoici in timpul DRILULUI)
pozitia pozei nu e clara sa-mi pot da cu parerea dar unde-i COAMA??!
ochii ... e de mult mort
ce face prima data pescaru cand prinde un trofeu?! il pozeaza..
alte poze cu el mai aveti?!
asta sigur e prins la plasa!!!!!!!!!!!!!!!!
cata dreptate avea cel cu caricaturile cand il avea pe sorprodan in barca cu plasele dupa el si-l saluta pe Politist !
cu asta am terminat ! Mare Pescar sorprodan asta !!! si iti promit cum vine primavara la fiecare partida iau aparatu cu mine sa ma laud si eu cu dastia intre 2-5 kg dar prinsi REGULAMENTAR !

P.S asta pentru mariusica : astea's noile informatii de pe dunare ! un braconier se plimba lejer pe ea

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”