cum sa pescuiesc linistit in delta?

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 10 Ian 2015, 05:57

SUPER!!!YAMII YAMII =D> 8-> :x =P~ =P~

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de cosmin mihut » 12 Ian 2015, 18:18

Este super tare la tine la ''tara''.Fire intinse tuturor in noul an .
MERCEDES S

Avatar utilizator
oliver
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 06 Apr 2012, 22:29
Localitate: Tulcea

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de oliver » 04 Feb 2015, 22:03

Ce-i cu linistea asta?
Peştele care scapă din undiţa pescarului este întotdeauna cel mai mare.

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de nikalai » 04 Feb 2015, 22:22

Linistea dinaintea furtunii >:)

Avatar utilizator
voodoo
utilizator
utilizator
Mesaje: 44
Membru din: 14 Apr 2010, 10:15

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de voodoo » 05 Feb 2015, 12:00

oliver scrie:Ce-i cu linistea asta?
De la motoare şefu !

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de nikalai » 05 Feb 2015, 22:00

Sa vedem care sparge primul gheata :) ,oricum vreau sa fac o iesire de 7zile la sfarsitul lui martie,sincer va spun ca nu am mai fost niciodata primavara in Delta,si dupa cum se anunta cred ca apele vor fi destul de mari.Pescuitul il voi face pe bratul Chilia,daca va fi posibil, daca nu, voi incerca pe bratul Tataru,astept din partea dv sfaturi mai ales cei care au pescuit sau pescuiesc primavara, cu cateva detalii c-am cum ar aborda ei o partida de pescuit asa devreme :-? :-? :-?

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de nikalai » 05 Feb 2015, 22:02

asta asa ca sa mai avem un subiect de discutie :D

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 07 Feb 2015, 08:08

Spuneai, Nicule, de furtuna ?
Ia ascultati ce zice nea guvernatoru', care cam bate grindurile. Zice, in continuare, de rahatul ala supermestecat cu zonele de campare pentru pescarii sportivi. Pai, tov. Simion, pescarul sportiv produce cele mai mici pagube Deltei Dunarii. Ori, inca n-ati realizat asta ? Cica pescarul sportiv nu trebuie sa fie stresat cand vine organul in control ... hahaha. Mare pisicher.
De concesiuni, ... nimic, mâlc. Cand ii scoti din rezervatie pe indieni, bre Simioane ?
Apoi, vrea sa monitorizeze toate animalele Deltei (?). Mah Lucica, sa stai matale sa numeri pelicanii. Si sa nu-l uiti pe Dumitru Pelican. Si ce mai vrea dumnealui : sa faca spitale pentru animale (!). =)) Pai, in cazul asta sa faca si trei biserici la un spital, ... tot pentru animale.
Dar, ce le intrece pe toate, are in plan sa faca repopulari in Delta Dunarii cu specii de pesti autohtoni. Neicusorule ti-ai pierdut o doaga ? Delta este mediul care se regenereaza cel mai rapid (adica singur), "decat" sa nu mergi matale la prins de braconieri cu girofar si sirena. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=LR4qpmyUR38
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de nikalai » 07 Feb 2015, 08:36

=)) =)) =)) ce fata de curva penala are dl S,auziti fratilor REPOPULARI in Delta Dunarii :)) ,deja braconierii isi freaca mainile de bucurie,bravo domnule =D> =D> felicitarile noastre si sa ne pupi in MARELE DOSSSSSSSS :D

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de cosmin mihut » 12 Feb 2015, 11:14

Incredibil d-le ,incredibil ,da are ganduri mari omul acesta ....
MERCEDES S

Avatar utilizator
Adi11
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 06 Sep 2013, 14:32
Localitate: Otopeni
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Adi11 » 12 Feb 2015, 19:57

nikalai scrie:Sa vedem care sparge primul gheata :) ,oricum vreau sa fac o iesire de 7zile la sfarsitul lui martie,sincer va spun ca nu am mai fost niciodata primavara in Delta,si dupa cum se anunta cred ca apele vor fi destul de mari.Pescuitul il voi face pe bratul Chilia,daca va fi posibil, daca nu, voi incerca pe bratul Tataru,astept din partea dv sfaturi mai ales cei care au pescuit sau pescuiesc primavara, cu cateva detalii c-am cum ar aborda ei o partida de pescuit asa devreme :-? :-? :-?

Eu plec la sfarsitul lui martie sau chiar inceputul lui aprilie, in functie de vreme pentru 9-10 zile, in Delta pe bratul sf. Gheorghe.
Am fost in aceeasi perioada si anul trecut in primavara, consider ca am avut rezultate f bune, nu am avut capturi notabile, in schimb m-am simtit bine, si din punct de vedere al pescuitului la fel. A mers mai mult avatul si somnul intre 1.5 si 2.5 kg si un crap de 4 kg, iar altul mai mare scapat. O sa pescuiesc mai mult la crap, cu boabe tari pe firul de par, si cu monturi cat mai fine, daca merge somotelul tot la fel monturi cat mai fine, ace mici, fire subtiri un 0.18 - 0.25 maxim, o sa pescuiesc cat mai in apropierea malului, deoarece este mai calda apa (este stiuta treaba) iar pestele tinde sa vina catre apa mai calda! Cam astea ar fi...mai asteptam pareri :D

Avatar utilizator
nikalai
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 15 Feb 2009, 19:00

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de nikalai » 15 Feb 2015, 10:33

Salut Adi11,si eu tot atunci plk si ma gandeam sa folosesc boaba de forumb cu aroma de larve,chiar maine ma duc sa cumpar un sac de porumb si sal pun la fezandat cu arome de larve si ceva mai dulce,inca nu m-am hotarat ce fel de aroma dar cred ca voi folosi un squid,acum asteptam si parerea celori care au mai pescuit primavara in Delta la crap,acum sa de-a D-zeu sa nu vina apa foarte mare si murdara ptr ca o sa fim nevoiti sa mergem pe canale si cu aceasta ocazie ii rog pe cei care cunosc un canal in Chilia in afara de Tataru!!!!! :-?

Avatar utilizator
evelyn
senior
senior
Mesaje: 434
Membru din: 30 Ian 2013, 15:21

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de evelyn » 16 Mar 2015, 22:03

cam greu cu crapul anul acesta in primavara dat nivelului apei, eu cel putin primavara am prins crap numai accidental nu stiu cum ati prins voi eu ma bazez pe somn primavara si toamna pe crap. vreau sa plec pe 1 aprilie pe sf ghe , durata 6 zile.

Avatar utilizator
madal8an
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 08 Mar 2014, 19:38
Localitate: ploiesti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de madal8an » 11 Apr 2015, 15:10

PASTE FERICIT ! Fire intinse si sanatate ! sper sa fie un an mai bun in ale pescuitului decat 2014 !

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 12 Apr 2015, 03:27

HRISTOS A INVIAT!
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”