Lacul "LIVADA DE BIHOR" (VIDEO)

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mattrix
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Sep 2008, 11:04
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Lacul "LIVADA DE BIHOR" (VIDEO)

Mesaj de Mattrix » 08 Dec 2012, 17:41

____________________
M@tr|X| - Carp Hypnotizer

Avatar utilizator
sorrynn
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 10 Mar 2012, 01:42
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Lacul "LIVADA DE BIHOR" (VIDEO)

Mesaj de sorrynn » 26 Feb 2013, 23:01

Salut. Vad ca esti din Cluj. Stii ceva lacuri faine prin judetul nostru minunat? Ma intereseaza crapul in special. Unde am fost pana acum mi-a placut, insa as dori ceva lac cu activitate. Avem ceva prin judetul nostru, sau sunt doar prin vecini (gen livada, cetariu, etc)?
Am fost anul trecut la aquincum (de fiecare data am prins macar un crapcean de 2-3 kg) - partide de 12 ore sau de 48 de ore, doar la porumb, cu momitor in care am pus ttx, am mers si pana a brateni si am scos unul cam de 5 kg. Cam aici ma limitez...orice recomandare din partea ta e binevenita.

Sanatate.

Avatar utilizator
Mattrix
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Sep 2008, 11:04
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Lacul "LIVADA DE BIHOR" (VIDEO)

Mesaj de Mattrix » 27 Feb 2013, 13:20

Salut, poti incerca si pe Micesti..e aproape si are peste frumos. 6-7 kg media din cate stiu.
Cabanute, ponotane..etc.
____________________
M@tr|X| - Carp Hypnotizer

Avatar utilizator
sorrynn
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 10 Mar 2012, 01:42
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Lacul "LIVADA DE BIHOR" (VIDEO)

Mesaj de sorrynn » 12 Mar 2013, 12:39

Salut.

Multumesc mult de raspuns. Am fost acolo acum in august 2011, si dupa ce toata ziua nu a tras nimic am luat un crapcean la 1-1.5kg la plutarit de pe tersasa, langa scari...nu am prea fost incantat de loc si din cate am auzit in anul 2012 parca s-au scos pestii si lumea era foarte nemultumita..poate ma insel. Sa nu mai spun ce frig am indurat in prima noapte la pensiune, daca o pot numi asa :), si eram si cu copil mic de 8-9 luni...plus ditamai viespile...in berea mea...cam nasoala faza. Mai ai alte recomandari? am mai fost la Brateni o data si pe la aquincum de cateva ori - langa fizesu gherlii...cu experiente acceptabile, cativa crapceni prinsi in jurul a 3-3.5 kg. insa vreau ceva mai fain, ca sa spun asa, deoarece nu prea pot merge foarte des, dar si cand merg, vreau sa simt senzatii cu lansetele, si evident cu pestii din carlig.

Avatar utilizator
Mattrix
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 18 Sep 2008, 11:04
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Lacul "LIVADA DE BIHOR" (VIDEO)

Mesaj de Mattrix » 12 Mar 2013, 12:50

La Ciurila am auzit ca se mai prinde....
____________________
M@tr|X| - Carp Hypnotizer

Avatar utilizator
sorrynn
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 10 Mar 2012, 01:42
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Lacul "LIVADA DE BIHOR" (VIDEO)

Mesaj de sorrynn » 13 Mar 2013, 01:02

multumesc de recomandare. O sa vad cum pun pe plan o partida acolo. Parca am citit pe un forum ca domnul cu magazinul de pescuit de la gara a luat ceva lac acolo si il va amenaja destul de serios...cu exemplare destul de mari...din cate am mai citit acum cateva sapt bune punea ceva gard in jurul lacului si nu stiu daca a aranajt fundul lacului in vreun fel (probabil l-a curatat) si ar urma popularea cand se va umple lacul.

Tu pe unde mergi de obicei?

Fire intinse.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”