BALTA BLASOVA(BRAILA)

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ady Toader
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 10 Sep 2012, 10:09

BALTA BLASOVA(BRAILA)

Mesaj de Ady Toader » 11 Mai 2013, 11:08

Salutare! A fost cineva anul acesta pe balta Blasova (in insula mare a Brailei)???
"Etica pescuitului se concentrează în transparenţa firului"(Valeriu Butulescu)

Avatar utilizator
igvu
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2012, 12:35
Localitate: Ploiesti

Re: BALTA BLASOVA(BRAILA)

Mesaj de igvu » 13 Mai 2013, 11:00

26. 27. 0. 4. 2013 partida pescuit blasova drum de cosmar de la bac la balta rupi masina in doua am pescuit la 4 lansete momeli rame serpesti din acelea negre porumb flotante (patul de nada facut cu spombul) Am ajuns pe la ora 19 neam instalat intrun loc numit la casa de pompe mai spre coada balti la ora 20 am avut betele an apa niste vecini neau spus ca balta a fost decolmatata anul trecut si ca a scos pestele dar surpriza la aproximativ 2 ore am avut perimul dril un ciortan la 1.5 kg agatat la rame negre a urmat o noapte linistita dis de dimineata cand mam dezmeticit surpriza vecini erau la vreo 30 m in apa cu o barcuta pescuind la caras noi am continuat joaca cu ciortanei de pana an 2 kg mentienej ca taxa a ramas aceas ca si anul trecut 50 ron 24 ore plata la bac facanduse si la intoarcere.Asadar fire antinse si zbuciumate poate o sa mai fac o esire prin toamna dar cand ma gandesc la drumul oaselor ma iau fiorile an rest totul placut.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”