Balta Sulimanu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bill77se
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 25 Iun 2008, 14:58

Balta Sulimanu

Mesaj de bill77se » 21 Iun 2009, 11:37

Salutari,


Am incercat in acest weekend sa pescuiesc la Sulimanu, drumul este OK piatra de cale ferata deci nu ar exista probleme daca ar ploua, am momit si am pescuit cu boillies Club Carp, mamaliga porumb, viermusi, sa plantat, partida a durat 24 ore unde pe alte webpage se spune ca taxa este 50 lei - 24 h, adevarul este 50 lei - 12 h, ma rog nu este important, paznicul foarte ajutator si chiar a spus ca face pariu ca acel loc de langa baraca lui nu la lasat nici-o data ca sa prins peste tot timpul acolo si ca vom vedea noi pana dimineata. Dimineata a venit sa incaseze taxa din nou si spre surprinderea lui nu exista nici un peste, nu a fost un tac in 24 ore. Intrand in discutie cu el nea spus ca are plan, de la mosu Bitman bag o tona primavara trebuie sa scot 15 tone toamna pentru vanzare catre magazine plus ca mai trebuie sai dau si 100.000 lei in toamna din incasari. Ma intreb de ce mos Bitman nu ne da numarul de cont al lui si sai trimitem bani acolo fara sa mai trecem pe la balta? Ar fii mai simplu. Pe zi ce trece imi ramane un gust amar de la aceste asa zise balti, si in acelasi timp nu se desminte ca unele persoane nu si-au uitat naravul. Personal nu am sa mai calc pe aceasta balta.

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de mircea pescar » 21 Iun 2009, 12:14

Chiar nu merita. **==

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Coleman » 21 Iun 2009, 16:55

bill77se scrie:Salutari,


Am incercat in acest weekend sa pescuiesc la Sulimanu, drumul este OK piatra de cale ferata deci nu ar exista probleme daca ar ploua, am momit si am pescuit cu boillies Club Carp, mamaliga porumb, viermusi, sa plantat, partida a durat 24 ore unde pe alte webpage se spune ca taxa este 50 lei - 24 h, adevarul este 50 lei - 12 h, ma rog nu este important, paznicul foarte ajutator si chiar a spus ca face pariu ca acel loc de langa baraca lui nu la lasat nici-o data ca sa prins peste tot timpul acolo si ca vom vedea noi pana dimineata. Dimineata a venit sa incaseze taxa din nou si spre surprinderea lui nu exista nici un peste, nu a fost un tac in 24 ore. Intrand in discutie cu el nea spus ca are plan, de la mosu Bitman bag o tona primavara trebuie sa scot 15 tone toamna pentru vanzare catre magazine plus ca mai trebuie sai dau si 100.000 lei in toamna din incasari. Ma intreb de ce mos Bitman nu ne da numarul de cont al lui si sai trimitem bani acolo fara sa mai trecem pe la balta? Ar fii mai simplu. Pe zi ce trece imi ramane un gust amar de la aceste asa zise balti, si in acelasi timp nu se desminte ca unele persoane nu si-au uitat naravul. Personal nu am sa mai calc pe aceasta balta.

Este imposibil sa ''bagi'' 1 tona si sa scoti 15 tone in 8 luni de zile(indiferent cat de mult se dezvolta novacul, ca ala e pestele scos spre vanzare) si iti mai spun ceva ,sa nu ai niciodata incredere intr-un paznic de balta sau patron cu atat mai mult in Jake(asa il cheama pe cel cu care ai vb tu, eu il stiu de vreo 6 ani).
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
florin 76
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 08 Noi 2008, 20:18

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de florin 76 » 14 Sep 2009, 18:11

si pana la urma cole eu zic ca merita un prieten a pescuit la sulimanu si a prins vreo 6 buc intre 1,5 si 5 kg acum doua saptamani si as vrea sa merg si eu duminica

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Coleman » 16 Sep 2009, 13:13

Acolo predomina ciortani cu greutati pana in 2 kg, se poate ca prietenul tau sa fi prins unul de 5 kg ,dar sa nu crezi ca balta e plina de pesti de 5 kg.

Orcum eu nu am zis ca nu merita ,acum depinde fiecare ce vrea de la o partida de pescuit, daca tu zici ca merita e optiunea ta si iti doresc fir intins.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de bradlly » 26 Ian 2010, 18:19

o balta cu dichisul ei... daca nu ii dai ceva paznicului ( minim 20 lei ) ca sa-ti dea o galeata de mancare care ii dau ei pestelui, nu faci nimk.
Exemplu : dupa 7 ore de "plaja" un prieten de-al meu la intrebat pe paznicul de la cabana daca avem vreo sansa si ce raspunde nea caisa " dai si tu ceva si luati macar 3 bucati " ----- am zis ok ia sa vedem de ce este in stare, si dupa 15 minute a venit la noi cu o amestecatura semifiarta rece intr-o galeata ( mirosea a borhot de bere, amestecat cu grau ) si cu 2 bombe cu cate 3 ace. Le-am montat frumusel pe linie si nu o sa va vina sa credeti ca in 12 minute am luat 2 buc. unul la 4,2 kg si unul la 3,7 kg.

Ne-am dat seama de manevra si dupa ce am eliberat pestii deoarece suntem pescari de C&R ( spre uimirea lu nea caisa paznicu ) am strans si am plecat.

Domnule Bittman..... faceti dumneavostra afaceri cu balta asta...ok...nu zic nu da vedeti ca va fura paznicii de va-ndoaie, iar lumea incet, incet nu o sa mai vina la dumneavostra.

Recomand urmatoarea balta dupa SUlimanu, acolo macar nu ne-am plictisit dar are si alte tarife 100 lei - 12 h.
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de meo_mdc » 02 Mar 2010, 09:04

Anul trecut am fost si eu pe Sulimanu si intr-adevar rezultate foarte slabe.Cum se numeste urmatoarea balta?
MLDD

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Coleman » 02 Mar 2010, 12:04

Benga
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de carapavel florin » 03 Mar 2010, 00:13

coleman scrie:Benga
salut ai idee sa mai populat cu ceva ?

Avatar utilizator
claWbar
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 19 Mai 2011, 00:24
Localitate: Bucuresti/Ploiesti
Contact:

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de claWbar » 02 Apr 2012, 00:38

Are cineva date despre balta asta Benga?
E administrata, e populata, se prinde pe ea si alte detalii... :-/
Daca judeci un peste pe baza abilitatii sale de a se urca in copac, o sa crezi toata viata ca e un prost...asta zicea Einstein... da' ce stia el, ca nu era pescar ca tine

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Sulimanu

Mesaj de Coleman » 02 Apr 2012, 16:55

Titlul acestui topic este Balta SULIMANU,asa ca nu isi au rostul discutii despre alta balta aici.
TOTUL PENTRU CRAP

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”