Gogosari sat Jud Giurgiu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de Lazar Mihai » 19 Mar 2010, 20:44

Maine ma duc cu noaptea in cap pe aceasta balta , voi pescui pe intinsura , voi da cu momitor si bulgari de nada , boaba conserva si boaba fiarta in capsuna si uscata, sa vedem ce o iesi , revin maine cu poze daca iese ceva :)) Si asa va voi spune ceva de aceasta balta daca a inceput sa mearga . E balta " La Dorel NEbunu" de pe vremuri.
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de Costi P » 19 Mar 2010, 20:55

Lazar Mihai scrie:Maine ma duc cu noaptea in cap pe aceasta balta , voi pescui pe intinsura , voi da cu momitor si bulgari de nada , boaba conserva si boaba fiarta in capsuna si uscata, sa vedem ce o iesi , revin maine cu poze daca iese ceva :)) Si asa va voi spune ceva de aceasta balta daca a inceput sa mearga . E balta " La Dorel NEbunu" de pe vremuri.
Fir intins boss ! ;)
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de janes romanes » 19 Mar 2010, 22:22

chiar m ai facut curios cu ce se mai intamla la gogosari... :-? :-? :-? eu unul mai mergeam cu tata la izvoru la cimitir si dupa ce au rarit o p aia de peste am mers la salcami la aia de la padure...frumoasa balta!!!n am mai auzit nimk de ea de ceva timp :-?? :-??

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de adidobre » 20 Mar 2010, 00:52

janes romanes scrie:chiar m ai facut curios cu ce se mai intamla la gogosari... :-? :-? :-? eu unul mai mergeam cu tata la izvoru la cimitir si dupa ce au rarit o p aia de peste am mers la salcami la aia de la padure...frumoasa balta!!!n am mai auzit nimk de ea de ceva timp :-?? :-??
Balta de la Izvoru cea de la cimitir sa stii ca inca are peste. Am fost pe aceasta balta in ultimii 2 ani dar doar primavara pana intra in bataie. Nu am reusit sa prin decat caras destul de frumos chiar si la 1kg bucata. In rest am auzit ca ar avea salau ,novac si crap. Izvoru cea de la salcami nu mai e ce a fost odata , toata lumea se plange de racii care toaca orice momeala.
E posibil duminica sa fac o iesire la Izvoru la cimitir si o sa postez rezultatele.

Salutare

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de janes romanes » 21 Mar 2010, 22:03

asteptam poze ceva ...chiar m ai facut curios :-? :-? :-? acum ceva ani se prindea crap frumos la plantat de pe malul cu campul spre stuful dinspre sat ,cred ca stii :D :D despre ce loc vb nu??? oricum s a ajuns si acolo sa se mearga pe faima baltii din trecut si mai putin pe ce peste e in balta !!! ;) ;)

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de janes romanes » 21 Mar 2010, 22:04

mihai tu ce ai facut la gogosari ca nu ai mai zis nimik??? oi fi dat lovitura si nu vrei sa ne spui???secretosule ;) ;) ;)

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de adidobre » 22 Mar 2010, 10:11

janes romanes scrie:asteptam poze ceva ...chiar m ai facut curios :-? :-? :-? acum ceva ani se prindea crap frumos la plantat de pe malul cu campul spre stuful dinspre sat ,cred ca stii :D :D despre ce loc vb nu??? oricum s a ajuns si acolo sa se mearga pe faima baltii din trecut si mai putin pe ce peste e in balta !!! ;) ;)
DIn pacate nu m-am dus pe Izvoru Duminica pentru ca fusese un prieten sambata si in afara de cateva sabioare si rosioara nu a prins nimic.. Nici lumea care mai era pe balta nu prindea. In schimb am fost pe Fundulea 2 dar nici acolo nu am avut mari rezultate , vreo 3kg de caras.

Salutare

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de mircea pescar » 22 Mar 2010, 21:47

Mihai ce ai facut la Gogosaru :?: ---<>< ---<><

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de iorgu » 22 Mar 2010, 22:36

mircea pescar scrie:Mihai ce ai facut la Gogosaru :?: ---<>< ---<><

Poate a ramas cu cortul mai multe zile :"> Mihaita asteptam vesti de la tine, ne-ai promis si noi stim ca tu ai cuvant si te respecti nedezamagindu-ne :)
Ocroteste natura, merita!

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de mircea pescar » 22 Mar 2010, 22:40

In primavara este de mers la Gogosru sat pt. ca inca mai au peste frumos. ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de Tibi30 » 24 Mar 2010, 12:05

adidobre scrie:
janes romanes scrie:asteptam poze ceva ...chiar m ai facut curios :-? :-? :-? acum ceva ani se prindea crap frumos la plantat de pe malul cu campul spre stuful dinspre sat ,cred ca stii :D :D despre ce loc vb nu??? oricum s a ajuns si acolo sa se mearga pe faima baltii din trecut si mai putin pe ce peste e in balta !!! ;) ;)
DIn pacate nu m-am dus pe Izvoru Duminica pentru ca fusese un prieten sambata si in afara de cateva sabioare si rosioara nu a prins nimic.. Nici lumea care mai era pe balta nu prindea. In schimb am fost pe Fundulea 2 dar nici acolo nu am avut mari rezultate , vreo 3kg de caras.

Salutare
pai se lauda lumea pe ,,Pescuitul.ro",de mama focului,cu poze si tot tacamul ca l-au rupt pe Fundulea 2...ciortan,crap... :-q

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de adidobre » 24 Mar 2010, 12:37

pai se lauda lumea pe ,,Pescuitul.ro",de mama focului,cu poze si tot tacamul ca l-au rupt pe Fundulea 2...ciortan,crap... :-q
S-a prins si crap pe Fundulea 2 nu e pacaleala. Chiar langa mine s-a prins unu de 6kg si cativa intre 1,5-2kg. La mine insa nu a tras niciunu.
Vesti si de pe Izvoru balta de la cimitir : ieri a fost un prieten si a prins in jur de 15-16 carasi la 250gr/buc. Se pare ca incepe sa manance trebuie doar sa se mai incalzeasca nitel.
PS: Joi balta Fundulea 2 va fi populata cu 2 tone de crap intre 2-5kg asta din spusele paznicilor si se pare si din spusele patronului.

Salutare si fire intinse,

Avatar utilizator
mario75
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 29 Apr 2009, 23:45

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de mario75 » 10 Apr 2010, 18:52

cine a fost in ultima perioada la pescit pe baltile de la izvorul, cea de la cimitir sau cea cu salcami

:-?? :^O
Doresc sa fac o partida pe una dintre balti si nu stiu daca se mai pescuieste. Multumesc

fir intins

Avatar utilizator
vatasoiu
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 15 Feb 2009, 19:19
Localitate: Bucuresti

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de vatasoiu » 11 Apr 2010, 20:29

sall.
a fost cineva pe Draghiceanu de la inceputul anului?
...sau ceva detalii,un nr de tel.




fir intins

Avatar utilizator
adidobre
membru activ
membru activ
Mesaje: 113
Membru din: 07 Feb 2008, 21:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de adidobre » 12 Apr 2010, 08:58

Se pescuieste pe baltile de la Izvoru. Cea de la sat este 50 de lei si cea de la padure 80 de lei.
Balta Draghiceanu a fost secata pana acu 1 luna.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”