Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 03 Mai 2011, 23:59

De cand au fost multe certuri pe aici pe "Zona Brasov " am preferat sa nu mai postez nimic si sa citesc pur si simplu,dar vreau sa felicit echipa Claufishi+Bobo pescar pt rezultatul lor la Chiroiu 4 .BRAVO BAIETI

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 04 Mai 2011, 07:05

Bragau Laurentiu scrie:De cand au fost multe certuri pe aici pe "Zona Brasov " am preferat sa nu mai postez nimic si sa citesc pur si simplu,dar vreau sa felicit echipa Claufishi+Bobo pescar pt rezultatul lor la Chiroiu 4 .BRAVO BAIETI
multumim frumos Laurentiu **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
ReluBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 21 Feb 2011, 15:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de ReluBV » 04 Mai 2011, 10:27

Felicitari si de la mine pentru B & C ENDURO CARP TEAM ! <:-P **== A filmat vreun post TV imagini de la concurs sau aveti voi ceva filmat (in afara de poze) ?
P.S. Nu ati vrea sa scoateti la licitatie tricourile pe care le-ati avut la concurs :?: ;)
Ia-l ca-i mare!

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 04 Mai 2011, 11:06

Multumim foarte mult de sustinere .
Avem si ceva driluri filmate dar cum sa le bagam aici ? Am fost intervievati de prahova tv . Vor fi adaugate filmuletele pe site-l baltii.


FIR "INCINS" **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 05 Mai 2011, 19:04

Bragau Laurentiu scrie:De cand au fost multe certuri pe aici pe "Zona Brasov " am preferat sa nu mai postez nimic si sa citesc pur si simplu,dar vreau sa felicit echipa Claufishi+Bobo pescar pt rezultatul lor la Chiroiu 4 .BRAVO BAIETI
Salut. Pe unde ai mai fost?

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 06 Mai 2011, 21:30

Maine seara ma duc la Bela...pe la ora 6 ajung acolo.Mai merge cineva pe acolo?
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
djflor
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 09 Sep 2009, 23:19
Localitate: brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de djflor » 08 Mai 2011, 11:21

pentru brasoveni vand 6 Suporti K-Karp telescopic 60-100cm folositi o singura partida,cumparati cu 41 de lei bucta si ii vand cu 30 lei bucata.

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu29 » 08 Mai 2011, 19:55

Ceva noutati de la Bela? Au inceput sa manance aia mari? :D

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 08 Mai 2011, 21:11

bufu29 scrie:Ceva noutati de la Bela? Au inceput sa manance aia mari? :D
sal se pare ca aia mari au inceput sa bea apa (deci nu mananca :-?? ):D =)) deoarece eu nu am luat nimic mai mare de 3,5 kg dar in schimb am vazut un somn la vreo 7-8 kg si o oglinda la vreo 4,5 kg
eu in schimb am fost ff multumit incat am avut activitate (am luat 26 kg in vreo 10 ore)
mai multe nu mai spun sa nu ma inteleaga lumea gresit si sper ca peste 2 saptamani sa ma pot lauda cu ceva de pe mv 2 8-> :-SS
fire intinse ---<>< ---<>< ---<>< :-h
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Brasoveanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 27 Apr 2008, 12:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de Brasoveanu » 08 Mai 2011, 21:18

Salutare tuturor...am reusit anul acesta doua partide dementiale la balta de la Ucea...anul acesta s-a dat drumul la pescuit si s-a lucrat mult avand in vedere ca e total diferit peisajul de jungla care era inainte...in sfarsit ceva frumos in jurul unui oras frumos :)...e la 90 de km de oras si se merge pe DN ca apoi la Ucea de Jos sa fie un indicator la dreapta spre balta...de acolo mai sunt maxim 2 km...peisaje extraordinare cu muntii Fagaras si o fauna diverisificata de zici ca esti pe o balta salbatica...in speranta ca o sa aveti parte de acest loc superb va urez fir intins si multa sanatate !

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 08 Mai 2011, 21:27

Brasoveanu scrie:Salutare tuturor...am reusit anul acesta doua partide dementiale la balta de la Ucea...anul acesta s-a dat drumul la pescuit si s-a lucrat mult avand in vedere ca e total diferit peisajul de jungla care era inainte...in sfarsit ceva frumos in jurul unui oras frumos :)...e la 90 de km de oras si se merge pe DN ca apoi la Ucea de Jos sa fie un indicator la dreapta spre balta...de acolo mai sunt maxim 2 km...peisaje extraordinare cu muntii Fagaras si o fauna diverisificata de zici ca esti pe o balta salbatica...in speranta ca o sa aveti parte de acest loc superb va urez fir intins si multa sanatate !
SAL MULTUMIM PT INFORMATII :idea: DAR POATE DAI MAI MULTE DETALII(EX: taxa,ce pesti ai prins asta daca nu cumva esti chiar CRISTI "patronul"(daca esti tu da-o pe fata si da-ne detalii "da-ne peste mare" (sa prindem si sa eliberam normal) si venim cu placere
PS eu cunosc balta si este de vis si chiar este salbatica nu ti-se pare [-x
:-h ;) ;) ;) ---<>< ---<>< ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 08 Mai 2011, 22:13

despre care balta e vorba? avea care este desparita de olt de un mal de vreo 3-4 metri??

Avatar utilizator
Brasoveanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 27 Apr 2008, 12:36

Re: Zona Brasov

Mesaj de Brasoveanu » 08 Mai 2011, 22:53

Din intamplare ma cheama Cristi dar nu sunt administratorul :)...e 50 de ron taxa pe zi prinzi si eliberezi...100 ron 24 de ore prinzi si eliberezi si 100 ron pe zi in care pot sa iei maxim 5 kg. de crap cu greutatea de maxim 3 kilograme...Cand pescuiti in regim prinzi si eliberezi nu aveti voie sa luati crap , amur , stiuca , salau si lin...la undita la rosioara si babusca puteti face partide nebune...o sa va dau un link ca sa vedeti mai bine care e treaba cu aceasta balta si o sa vedeti si poze cu fauna si capturi...sanatate si fire intinse!!! http://www.rubens.ro/index.php?option=c ... Itemid=118

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 09 Mai 2011, 09:32

multumim **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 09 Mai 2011, 09:36

adi.bogdan scrie:despre care balta e vorba? avea care este desparita de olt de un mal de vreo 3-4 metri??
nu aia e balta de la craci asta este mai incolo pe stanga drumului nu pe dreapta **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”