Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adrian Pavel
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 24 Aug 2015, 12:49
Localitate: Bucuresti / Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Adrian Pavel » 22 Apr 2016, 17:15

Salut,

Inteleg ca poate fi deranjant la nivel de pricipiu :). Pe mine m-a mirat prima data, dar, cand am vazut ce fel de oameni fac drum intors cand aud de asta (majoritatea, nu toti), m-am linistit si am realizat ca ma protejeaza si pe mine =D> . In fine, nu vreau sa fiu neaparat un promotor al baltii, imi spuneam si eu impresiile. Eu vin destul de rar in Brasov deoarece m-am mutat la Bucuresti si aici nu gasesti balti decente pentru pescari de nivelul meu, de aceea si merg des la Bela, pentru liniste si pentru faptul ca se prinde. Deci, de fiecare data cand am treaba in Brasov, imi fac drum si pe acolo, mai ales ca acum si nivelul de apa din balta este normal.
Va urez fir intins si spor in toate! Ne mai auzim :-h

Avatar utilizator
Marian Tomescu
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 24 Iun 2012, 13:50
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Marian Tomescu » 22 Apr 2016, 17:17

Adrian Pavel scrie:Salut,

Inteleg ca poate fi deranjant la nivel de pricipiu :). Pe mine m-a mirat prima data, dar, cand am vazut ce fel de oameni fac drum intors cand aud de asta (majoritatea, nu toti), m-am linistit si am realizat ca ma protejeaza si pe mine =D> . In fine, nu vreau sa fiu neaparat un promotor al baltii, imi spuneam si eu impresiile. Eu vin destul de rar in Brasov deoarece m-am mutat la Bucuresti si aici nu gasesti balti decente pentru pescari de nivelul meu, de aceea si merg des la Bela, pentru liniste si pentru faptul ca se prinde. Deci, de fiecare data cand am treaba in Brasov, imi fac drum si pe acolo, mai ales ca acum si nivelul de apa din balta este normal.
Va urez fir intins si spor in toate! Ne mai auzim :-h
BIG LIKE


Sent from my iPhone using Tapatalk
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

Avatar utilizator
cretzu194
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 16 Apr 2015, 23:44

Re: Zona Brasov

Mesaj de cretzu194 » 26 Apr 2016, 23:55

Ce mai stiti de balta de la Ruganesti? Pestii mai sunt sub tratament? Vreau sa fac o partida de 72 ore, din data de 3 mai.

Avatar utilizator
mariustq16
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 30 Apr 2016, 19:49

Re: Zona Brasov

Mesaj de mariustq16 » 06 Mai 2016, 12:18

A mai mers cineva la Dumbravita? se mai prinde ceva pe balta aceasta? As vrea sa merg saptamana viitoare si ma intereseaza daca e ceva miscare pe balta pentru ca nu as vrea sa irosec o zi de pescuit mai ales ca nu stiu cand o sa mai ajung. Multumesc

Avatar utilizator
Liviu Stroe
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 17 Iun 2009, 13:35
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Liviu Stroe » 06 Mai 2016, 14:49

mariustq16 scrie:A mai mers cineva la Dumbravita? se mai prinde ceva pe balta aceasta? As vrea sa merg saptamana viitoare si ma intereseaza daca e ceva miscare pe balta pentru ca nu as vrea sa irosec o zi de pescuit mai ales ca nu stiu cand o sa mai ajung. Multumesc
daca iti place sa pescuiesti dupa caras ... :) o sa te plictisesti de ei :)

intra destul de greu mustaciosul pe acolo si in plus nu poti sa pescuiesti noaptea.
Respect,
Liviu

Avatar utilizator
mariustq16
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 30 Apr 2016, 19:49

Re: Zona Brasov

Mesaj de mariustq16 » 06 Mai 2016, 16:49

Multumesc pentru informatii.

Avatar utilizator
pmdo
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 02 Apr 2010, 16:56
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de pmdo » 07 Mai 2016, 11:17

Daca cineva a mai pescuit la belin La Bela,cu ploile acastea, ma intereseaza daca a mai crescut apa?

Avatar utilizator
dragoneye1964
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 06 Oct 2015, 15:17

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragoneye1964 » 09 Mai 2016, 11:59

... e plin ochi lacu'
Stima

Avatar utilizator
pmdo
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 02 Apr 2010, 16:56
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de pmdo » 11 Mai 2016, 14:35

cand a-ti fost,a mers pestele?

Avatar utilizator
dragoneye1964
membru activ
membru activ
Mesaje: 97
Membru din: 06 Oct 2015, 15:17

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragoneye1964 » 12 Mai 2016, 14:00

De cand s-a umplut n-am fost dar am prins bine si pe apa de 1m la sfarsitul lui martie ...

Avatar utilizator
pmdo
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 02 Apr 2010, 16:56
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de pmdo » 26 Mai 2016, 14:14

Salut.Doresc sa merg la o partida de 24 ore la Sanpaul balta C&R,vreau si eu niste informatii din partea celor care au fost,mai exact ce loc sa-mi aleg,nada,boilesuri etc.niste sfaturi, ca regulile le-am citit.Multumesc.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 26 Mai 2016, 21:03

Bile tari/fierte ceva proteic cu fainuri de peste/crustacee si fara fructisaguri. Eu am avut rezultate f bune cu belachan home made. Daca esti din Bv si nu ai home made merg binisor sipcarp dinasty (au inceput sa aiba si pe balta la rulota de la sipcarp). De la 22 mm in sus. Fara seminte fara nada/momitor, doar plumb, saculet, cobra.

Standuri: 2, 24,16, 21

Fir intins ! ;)
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
pmdo
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 02 Apr 2010, 16:56
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de pmdo » 31 Mai 2016, 15:37

Multumesc Claudiu pt.raspuns,sunt din Brasov,azi am vorbit cu dnl Sipos si am cumparat dinasty de la el.

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 31 Mai 2016, 17:22

Cu mare placere. O zi buna și fir intins
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
pmdo
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 02 Apr 2010, 16:56
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de pmdo » 07 Iun 2016, 17:12

Am incheiat partida de la Sinpaul duminica la ora 6,am stat pe standul 25 este rebalizata balta din nou,de sambata de la ora 9,cand am aruncat betele in apa si pina duminica am reusit sa pun pe saltea 14 crapi totalizand 123kg si un superb crap romanesc de 17.60kg cu care mi-am doborat si recordul personal.Nu a mers decat la bilele Dinasty de la Sipos,am mai incercat si alte arome si de la alti producatori dar nu am avut nici o prezentare.O sa revin cu siguranta cand o sa mai am ocazia,un pic cam multa chieltuiala dar sa meritat,recomand cu toata increderea celor care nu au fost inca.Multumesc Claudiu incaodata pt.recomandari.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”