AJUTOR CHIROIU 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ion69
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2011, 17:53

AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de ion69 » 22 Ian 2011, 17:16

salut as dorii sa rog toti pescarii care cunosc si au pescuit pe CHIROIU 4 (green lake) sa-mi dea cateva sfaturi despre balta deoarece as dorii sa ma inscriu la concursul "CUPA PESCARILOR SPORTIVI"
ex: la ce merge mai bine - bile tari sau solubile? - arome pt bile? -porumb ce arome? -adancimea apei?
locuri fara agatatori sau agatatori mai putine
rugamintea este pentru pescarii care au pescuit acolo cu boiles sau porumb
concursul va fi la sfarsitul lunii aprilie deci apa va fi mai rece cred
va multumesc si va rog sa va grabiti k mai sunt putine locuri ---<><
SPUNE FIUL MEU: MAMA MEA E GOSPODINA ARE O RATA SI-O GAINA NUMA-I TATA N-ARE UN PUI NUMAI PESTE IN CAPUL LUI

Avatar utilizator
booghy28
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 04 Mai 2009, 12:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de booghy28 » 22 Ian 2011, 17:53

ion69 scrie:salut as dorii sa rog toti pescarii care cunosc si au pescuit pe CHIROIU 4 (green lake) sa-mi dea cateva sfaturi despre balta deoarece as dorii sa ma inscriu la concursul "CUPA PESCARILOR SPORTIVI"
ex: la ce merge mai bine - bile tari sau solubile? - arome pt bile? -porumb ce arome? -adancimea apei?
locuri fara agatatori sau agatatori mai putine
rugamintea este pentru pescarii care au pescuit acolo cu boiles sau porumb
concursul va fi la sfarsitul lunii aprilie deci apa va fi mai rece cred
va multumesc si va rog sa va grabiti k mai sunt putine locuri ---<><
tati de ce nu intri pe site la ei si sa intrebi? sunt sigur ca te vor ajuta.
- agatatura este mai pe toata balta ( sa ai markerul la tine, oricum dupa ce tragi locul intrebi organizatorul Iulian Petre si iti va zice despre locul care l-ai tras)
- la porumb nu prea merge, mai bine trage la bile mai ales intr-un concurs
**==

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de gor965 » 22 Ian 2011, 19:38

booghy28 scrie:
tati de ce nu intri pe site la ei si sa intrebi? sunt sigur ca te vor ajuta.

**==
Hei, nu asa se raspunde pe forumul asta !Pai ce facem...cum intreaba unul de vre-o scula , il expediem pe sit-ul producatorului ?! Daca poti sa-l ajuti cu un raspuns concret o faci direct aici, iar daca vrei sa-l trimiti pe alt sit , o faci in privat ...altfel ne suparam ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de iulian petre » 22 Ian 2011, 19:56

Sunt zeci de pagini cu acest subiect pe sit-ul baltii **== . Binenteles ca pot raspunde si aici daca nu te "dumiresti" :)
George Iorga a fost pe balta si a "spionat" cam toti pescarii si cred ca si el te poate ajuta .. :D

E bine sa te uiti la ultimele concursuri de pe Balta la care am participat si eu si am facut" legea" :)) era apa rece . Ultimele au fost intre membrii clubului Green Lake dar o sa fie unul pe 1 Aprilie si poti sa vezi ceva mai recent .

Avatar utilizator
Razvan Garcea
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 19 Mar 2009, 00:21
Localitate: BUCURESTI

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de Razvan Garcea » 22 Ian 2011, 20:56

iulian petre scrie:Sunt zeci de pagini cu acest subiect pe sit-ul baltii **== . Binenteles ca pot raspunde si aici daca nu te "dumiresti" :)
George Iorga a fost pe balta si a "spionat" cam toti pescarii si cred ca si el te poate ajuta .. :D

E bine sa te uiti la ultimele concursuri de pe Balta la care am participat si eu si am facut" legea" :)) era apa rece . Ultimele au fost intre membrii clubului Green Lake dar o sa fie unul pe 1 Aprilie si poti sa vezi ceva mai recent .

Iuliane frate ,spune omului reteta ta de bile care prinde bine pe Chiroiu :)) :-B :-B
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de iulian petre » 22 Ian 2011, 21:02

Razvan Garcea scrie:
iulian petre scrie:Sunt zeci de pagini cu acest subiect pe sit-ul baltii **== . Binenteles ca pot raspunde si aici daca nu te "dumiresti" :)
George Iorga a fost pe balta si a "spionat" cam toti pescarii si cred ca si el te poate ajuta .. :D

E bine sa te uiti la ultimele concursuri de pe Balta la care am participat si eu si am facut" legea" :)) era apa rece . Ultimele au fost intre membrii clubului Green Lake dar o sa fie unul pe 1 Aprilie si poti sa vezi ceva mai recent .

Iuliane frate ,spune omului reteta ta de bile care prinde bine pe Chiroiu :)) :-B :-B
------------

Daca nu prinde daca ma ia la omor? =)) . Reteta este la sectiunea "retete bile" frankfurter pe sit-ul baltii :lol:

Mai bine asteapta concursul intre membrii clubului Green Lake de pe 1 aprilie sa vedem la ce merge mai bine atunci .

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de gor965 » 22 Ian 2011, 21:38

iulian petre scrie: George Iorga a fost pe balta si a "spionat" cam toti pescarii si cred ca si el te poate ajuta .. :D
:)) ...am fost o singura data pe Chiroiu, si-am fost cat se poate de discret, nederanjand pescarii din treaba lor ! N-am habar cu ce au pescuit fiecare dar stiu ca tu prindeai la astea din pozele de mai jos ...acum ai ocazia sa dezvolti subiectul despre partida aia, daca vrei tot sa-l ajuti pe om ! :D
DSCN4562.jpg
DSCN4565.jpg
DSCN4568.jpg
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de iulian petre » 22 Ian 2011, 21:58

pai pozele sunt de la Campionatul National de Crap unde am pescuit cu alceva .... =))

Atunci PH-ul apei era acid .....

In prima poza este o bila squid fresh redy made si un pop-up de capsuna dar era doar o capcana ca nu am prins la asa ceva :)) (era pentru naivi care se uitau cum scot bilele din punga =)) )

In poza doi si trei este o bila de 18 tare invelita in pasta . Reteta este squid cu capsuna si la bila tare si la pasta . Reteta este pusa pe sit-ul baltii la "retete" dar asta la care am pescuit noi la calificari este putin diferita pentru ca PH-ul era "acid "atunci .Montura este reala cu carlig mare de 2 dar era vara atunci :-? . Primavara pescuiesc cu 4 -kurv shank korda .

ps. George daca vrei si ai timp te invit arbitru la aceasta competitie ....

Avatar utilizator
ion69
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2011, 17:53

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de ion69 » 22 Ian 2011, 22:40

iulian petre scrie:Sunt zeci de pagini cu acest subiect pe sit-ul baltii **== . Binenteles ca pot raspunde si aici daca nu te "dumiresti" :)
George Iorga a fost pe balta si a "spionat" cam toti pescarii si cred ca si el te poate ajuta .. :D

E bine sa te uiti la ultimele concursuri de pe Balta la care am participat si eu si am facut" legea" :)) era apa rece . Ultimele au fost intre membrii clubului Green Lake dar o sa fie unul pe 1 Aprilie si poti sa vezi ceva mai recent .
dak se poate as prefera sa ma ajutati aici si dupa cum spuneam as vrea sa ma inscriu la concursul din 29-apr --01 mai deci nu pot astepta pana pe 1 aprilie MULTUMESC **==
ROG DEASEMENI SI PE ALTI PESCARI SA RASPUNDA
pe mine ma intereseaza mai mult o abordare de ex : crapul raspunde bine la nada sau nu? raspunde mai bine la bile sau la bulgari cu seminte? mananca mai bine noaptea? in perioada acea sta la apa mai adanca sau? :-?
va multumesc si sper sa nu deranjeze atatea intrebari dar si eu si prietenul cu care vreau sa particip nu am fost niciodata la un concurs sau la pescuit pe balt respectiva :-h ---<>< ---<>< ---<><
SPUNE FIUL MEU: MAMA MEA E GOSPODINA ARE O RATA SI-O GAINA NUMA-I TATA N-ARE UN PUI NUMAI PESTE IN CAPUL LUI

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de iulian petre » 22 Ian 2011, 23:47

:D

Pai mai este doar un loc.....

Un rezumat scurt
1-Nu ai ce cauta cu porumb ,MHL-uri ca pestele este educat la bile .
2- Fir gros de 0,35-0,40 ca se pescuieste fara inaintas si nu poti arunca departe cu fir subtire si daca agati, sa rupi cioturile . (balta are agatatura pe cel putin 8 locuri din 19)
3. Pestele este salbatic si nu ai ce face cu carlige mici deci minim carlig de 4 (ideal korda kurv shank .
4-Pescuiesti ca tmai aproape de buza plaurilori (pestele sta sub el)
5-Nadesti numai cu bile sa nu atragi carasul (sunt si de 1 kg) si nadasti progresiv in functie de cum raspunde pestele
6- Noaptea dupa ora 23 si dimineata trage mult mai bine .
7- Are balta si mult cteno care este peste 6 kg dar este periculos sa te bazezi pe el .(el papa porumb de scopex)
8-Bilele solubile squid & capsuna sunt "educati" dar pune botul si la Frankfurter .
9-Daca este apa rece incearca cu un pop-up invelit in pasta sau cu un pop-up simplu de capsuna care nu-ti ridica acul ...
10 Alte detalii..... fa si tu un mic efort sa le afli de pe forumul baltii.


o zi buna !

Avatar utilizator
ion69
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2011, 17:53

Re: AJUTOR CHIROIU 4

Mesaj de ion69 » 23 Ian 2011, 13:54

multumesc frumos d-lui IULIAN pt ajutor =D> =D> =D>
dak mai sunt si altii care vor sa ajute(sa faca cateva rezumaturi de la partidele lor pe balta) >:D<
SPUNE FIUL MEU: MAMA MEA E GOSPODINA ARE O RATA SI-O GAINA NUMA-I TATA N-ARE UN PUI NUMAI PESTE IN CAPUL LUI

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”