Din Olanda, cu dragoste...

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de florentiniuga » 02 Feb 2012, 15:22

QED ! :">
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de Amstel » 02 Feb 2012, 15:27

florentiniuga scrie:@Amstel
"Cu nesimtire"=nesimtit ? Ca sa stiu cat de jos ai putea sa cobori in plan intelectual.
Si ca sa stai linistit, asa-zisa mea candidatura e doar o gluma dar asta ai fi putut deduce din multele postari de-a lungul timpului, in care am afirmat ca sunt jurnalist si nu fac politica, am doar afinitati dar imi exprim opiniile cat mai impartial posibil. Posturile nu mi le modific dar e usor sa arunci vorbe, nu-i asa? Chestia e ca nu-mi fac griji, nu ai niciun fel de credibilitate pe forum, esti expert doar in scandaluri, probabil de aia se bucura Iulian de meci. Eu nu sunt dispus sa mai dialoghez cu tine si ca sa-mi merit faima de dictator, o sa-ti sterg de acum inainte orice am eu chef. :-w
Cel putin o postare de-a mea cat si 2 postari ale tale le-ai sters in totalitate de pe acest topic. :-q
Nivelul meu intelectual m-il asum, oricare ar fi el, si nu o sa-mi sterg/modific postarile ca sa dau impresia ca-l am mai mare.
Eu sunt expert doar in scandaluri, dar tu esti in manipulari, promisiuni neonorate si, culmea, te bucuri si de credibilitate...eu chiar te cred cand spui : "..mi merit faima de dictator, o sa-ti sterg de acum inainte orice am eu chef.."...iar eu completez: asa cum ai facut-o si pana acum.

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de Amstel » 02 Feb 2012, 15:31

florentiniuga scrie:Următorul este un avertisment emis de un administrator sau un moderator către dumneavoastră.
Acesta este un avertisment asupra următorului mesaj publicat de dumneavoastră: http://www.infopescar.tv/forum/viewtopi ... 93#p138993
Este ultima data cand se tolereaza o jignire adusa admin Infopescar. La prima abatere veti fi banat.
LASA-MA IN PACE! NU MA MAI BRUIA!

sper sa iti placa modul meu de adresare cu cuvintele tale..."prietene"!

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Pescarii la comanda (comentarii la vot)

Mesaj de Amstel » 02 Feb 2012, 17:49

florentiniuga scrie:
gabelu scrie:DOMNILOR ,,,CU BUNE ,CU RELE ,CU FRUMOASE SI CU URITE ,MANIPULATI SAU NU ,,,DOMNILOR CE FACEM NE CERTAM CA LA PIATA DAR IN TARA ASTA TOATE RAMIN LA FEL. PUTEM SAU NU PUTEM FACE CEVA PENTRU VIITOR
Am mutat polemica. Imi cer scuze ca ma las luat de val cateodata dar asta caracterizeaza deja poporul roman, lipsa de solidaritate, goliciunea sufleteasca dusa pana la ura absoluta, absurda, fara niciun interes, avand ca singura motivatie satisfactia victoriei. Trist. Foarte trist, cand ma gandesc cat avem de luptat cu noi insine pentru a putea realiza un obiectiv comun.
Deocamdata ne unim doar impotriva a ceva dar trebuie sa ne formam si o constiinta colectiva pentru a ne grupa in mod pozitiv pentru ceva, in jurul unui ideal, intr-un mod constructiv care sa excluda lupta, sa implice doar creatia solidara.
Ai un talent deosebit de a te erija in victima, si asta dupa ce chiar tu generezi scandal prin modul cum te adresezi confratilor si cum interactionezi in raport cu ei. La fel ai facut si in trecut si fraierii (printre care, recunosc, si eu :( ), au pus botul imediat si ti-au sarit, neconditionat, in ajutor si, ca recunostiinta, tu, un "caracter" adevarat, i-ai tratat cu un "nu mai mai bruia" sau "lasa-ma in pace".

Trist, foarte trist ...pentru cei ce cred in tine. Eu unul "m-am vindecat" definitiv si mi-am pierdut orice speranta ca tu ai putea fi ..."Alesul"...sau cel ce ne va deschide drumul catre "Ales". Oricat incerci sa te ridici, tot nu-ti poti depasi conditia...si asta o spun cu regret, pentru ca, la un moment dat am crezut in corectitudinea si intelingenta ta, dar m-am inselat amarnic. Imi plac oamenii care stiu ce vor si care nu stau cu fundul in 3 barci ...si care au taria de a privi viitorul drept...in ochi.
Cei ce se ascund dupa cuvinte, clone si emotii sunt doar perdantii..

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Din Olanda, cu dragoste...

Mesaj de gogu steriade » 02 Feb 2012, 19:23

Olanda, ai ajuns mai blasfemiat ca mine cand mam inscris pa situ asta :(( si ma luat toata lumea la omor ca da ce nam liniuta da cratima :-B si ca ma bag sa sparg toate topicele la oameni ! :"> Mia dat astia la avertismente dalea cu cartonasu galben pana am facut icter si hepatita la un loc ! =(( A fost greu sai conving dar am reusit intrun tarziu ceaceti doresc si tie >:D< ca finca alfel nu inteleg da va certati daca amandoi iubiti aceiasi femeie :x - pa monarhista aia care ie regina in tara portocalie , Beatrice sau cum masa o cheama acasa ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Din Olanda, cu dragoste...

Mesaj de intef » 02 Feb 2012, 22:14

Domnule Amstel,dumneavoastra nu prea prindeti esenta postarilor,sau le cititi pe sarite.Probabil din cauza disputei cu domnul Iuga,nu mai intelegeti ce vor ceilalti sa spuna.Am scris destul de clar,citez din postul meu :"Putin probabil sa aiba si sanse(vorbesc,e drept,doar in ce ma priveste) de reusita,eu unul nu l-as propune,nu l-as sustine,nu l-as vota".Deci succesul urat de dumneavoastra nu imi trebuie,pentru ca nu domnul Iuga este alesul meu(asa cum am mai scris,nici nu am si nici nu cred ca voi avea vreunul in urmatorii foarte multi ani).Ca face filme frumoase despre pescuit...este talentul dumnealui,s-o tina tot asa,dar fireste,talentul nu da alte calitati nimanui,asa cum nici dumneavoastra talentul de "polemizator" nu va aduce prea multa simpatie(scuzati,este doar parerea mea).Barcile in care va merge domnul Iuga nu ma intereseaza,pot doar sa spun ca il inteleg,inca din vechi timpuri patronii de presa scrisa si apoi,tinand pasul cu tehnologia si cei de radio-tv,au schimbat barcile functie de...bataia vantului,asa cum si comerciantul schimba pretul functie de client,calitatea marfurilor etc.Nu ma folosesc decat de forumul dumnealui ca sa mai aflu cate ceva despre balti,tehnici sau nade de pescuit,pentru ca este gratuit,este frig afara,iar eu sunt in impas cu o nada home made.Daca pentru accesul la aceste informatii ar fi trebuit sa platesc,va asigur ca nu as fi facut-o,cum nu am facut-o nici cand emisiunea era...de vanzare.Am ales acest forum pentru ca oamenii mi s-au parut mai deschisi,nu atat de secretosi ca pe alte forumuri,nu m-a privit nimeni de sus cand am intrebat cate ceva care poate pentru cei cu experienta era o simpla bagatela,nu a ras nimeni de mine ca incerc sa ademenesc pestii cu o nada cat mai ieftina si cat mai...home made.Fireste,ca multi dintre noi,am conturi pe mai multe forumuri,este o tara libera,de pe unul mai afli una,de pe altul alta.Ma rog,una peste alta,vroiam sa spun ca nu m-ati inteles bine,nu sustin pe nimeni,sustin doar schimbarea mentalitatii,asa cum am mai scris in topicul de unde s-au mutat postarile.In plan politic,nu,deocamdata multi ani de acum incolo nu voi merge la vot(decat daca ar iesi Vadim sau Dan Diaconescu in turul doi,dar sper sa avem luciditatea necesara sa nu se intample asta)totusi,asta este alta mancare de...peste.Sper ca v-am lamurit ce am vrut sa spun in postul anterior,daca nu,imi pare rau,eu parasesc acest topic pentru ca...Olanda nici macar la fotbal nu este favorita mea! Toate cele bune si sa auzim numai de bine!!!! **== **==

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Din Olanda, cu dragoste...

Mesaj de Amstel » 03 Feb 2012, 10:45

intef scrie:Domnule Amstel,dumneavoastra nu prea prindeti esenta postarilor,sau le cititi pe sarite.Probabil din cauza disputei cu domnul Iuga,nu mai intelegeti ce vor ceilalti sa spuna....
Stimate domnule Intef,
Inca o data va asigur de consideratia mea si va respect atat optiunea politica, oricare ar fi ea, cat si cea "de media"... cu toate ca nu stiu cine sunteti si nu am avut inca placerea sa va cunosc.
Nu stiu cum se face dar chiar Dvs aveti probleme cu esenta postarilor...sau le cititi (si le interpretati) pe sarite. Prin urarea mea de succes alaturi de "cameraman" incercam sa va sugerez faptul ca va inteleg optiunea Dvs pro Iuga, persoana pentru care aveti o consideratie deosebita datorita emisiunilor din care ati invatat sa faceti nada ieftina si pentru ca are un forum "nesecretos". Poate ca primele doua treimi din mesajul meu anterior nu v-au fost pe plac deoarece il incrimineaza pe protejatul Dvs...dar pot sa va spun ca va inteleg pentru ca si eu am procedat asa in ultimii doi-trei ani, pana cand mi-am dat seama ca "afara-i vopsit gardu'...."
Sper sa nu va deranjeze faptul ca-mi dau cu parerea ( asa cum si Dvs ati facut-o mai sus): daca erati un om "dezinteresat", cum incercati sa lasati impresia, trebuia sa tratati ambele parti ale postului meu... si apoi sa trageti concluzii referitoare la esenta lucrurilor si a faptelor...dar asta-i doar parerea mea :"> !
Din respect pentru Dvs ma opresc aici si trec peste aluziile pe care le vreti subtile...de parca-s scrise de mana lui Iuga :)... si va asigur ca mi-a facut placere sa vad ca mai sunt oameni care stiu sa judece cu jumatati de masura dar...elegant.
Va doresc fire-ntinse in sezonul urmator si sper ca Iuga sa faca cat mai multe filme pe placul Dvs.

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Din Olanda, cu dragoste...

Mesaj de cristian505ro » 15 Feb 2012, 15:31

Amstel scrie:.......sa te tot inscrii la concursuri si sa renunti in ultimul moment din motive personale...
Strict la obiect, caci am zis sa nu ma mai incurc cu postarile tale, dar ca sa nu dezinformezi :
-2009-2011 am fost la 14 concursuri. La 7 am participat singur. In 2011 in iulie,la Darvari,am participat la Cupa Pelicanii si Prietenii si dupa 2 zile s-a amanat in septembrie din cauza caldurii. Nu am mai participat in septembrie din motive personale si am cedat gratuit locul meu unui coleg de club ( care a castigat ulterior si a vrut sa-mi dea toti banii sau jumatate, dar am refuzat caci a fost munca lui).
Asa ca daca nu ai fost macar la un concurs si nu stii ce vorbesti mai bine taci din gura.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Din Olanda, cu dragoste...

Mesaj de Amstel » 15 Feb 2012, 20:32

cristian505ro scrie:...si am cedat gratuit locul meu unui coleg de club ( care a castigat ulterior ....)
vezi, nu mai merge la concursuri, fa-te sponsor...iti merge mai bine asa

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”