Numai eu am aceasta problema oare ?!!

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Scrie răspuns
Avatar utilizator
emil_cj
utilizator
utilizator
Mesaje: 41
Membru din: 15 Apr 2009, 13:27

Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de emil_cj » 15 Iun 2009, 02:26

Nu stiu ce se intampla dar de cateva zile mai exact de vre-o 3 nu i-mi mai merge Crap Zone TV , imi tot arata ca incarca si am lasat asa si 2 ore si dejaba . Nu stiu ce se intampla

Daca la cineva se mai intampla asta va rog sa-mi spuneti si care stie sa imi spuna si ce sa fac ,
va multumesc si scuzati de deschiderea acestui topic dar nu mai stiu ce sa fac sa mearga

Avatar utilizator
pescarul200461
membru activ
membru activ
Mesaje: 105
Membru din: 13 Mai 2009, 17:04

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de pescarul200461 » 15 Iun 2009, 07:56

Nu si euamaceas problema cred ca s-a blocat

Avatar utilizator
yorasta
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 02 Sep 2008, 16:51
Localitate: medgidia / constanta
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de yorasta » 15 Iun 2009, 09:30

nici mie nu imi functioneaza
Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat.
Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de gor965 » 15 Iun 2009, 09:36

florentiniuga scrie:S-a terminat concursul la ora 12 si am intrerupt transmisia. Nu am putut incepe dimineata de tot din cauza ploii care uda aparatura.
Momentan efectuam un upgrade la soft si nu functioneaza nimic pana marti. De joi, in functie de semnal, o sa incerc transmisia de la prima mansa a calificarilor pentru CM Franta, de la Darvari. Din pacate, daca nu am semnal 3G, nu o sa pot.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de ciptes » 11 Noi 2009, 18:26

Ajutati-ma va rog ! Nu pot sa vad emisiunea on-line pentru ca merge sacadat. Trebuie sa instalez vreun program sa o vad cursiv ? Multumesc .

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de Coleman » 11 Noi 2009, 18:39

La mine se vede perfect , este probabil de la legatura de net a dumneavoastra.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de florentiniuga » 11 Noi 2009, 20:03

ciptes scrie:Ajutati-ma va rog ! Nu pot sa vad emisiunea on-line pentru ca merge sacadat. Trebuie sa instalez vreun program sa o vad cursiv ? Multumesc .
Daca e vorba despre transmisia PV TV, are legatura cu latimea de banda pe care o aveti la net (viteza) si nu aveti ce face. Daca e vorba despre emisiune sau orice alta secventa video postata oriunde, exista posibilitatea sa scapati de sacadare. Dupa ce dati play, puneti imediat pauza si asteptati pana se incarca toata secventa (bara subtire de sub imagine). Dupa aceea dati din nou play si va merge cursiv. ATENTIE! Nu apasati pe stop pentru ca o va lua cu incarcarea de la inceput. Daca si asa vedeti sacadat, ganditi-va la un up-grade hardware (placa video, ram, procesor, etc.).
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de Butaru Gabriel » 11 Noi 2009, 22:53

De cateva zile cand dau clic sa intru la info sau pe forum apare altceva.Este de la dv sau hecarisme :?:

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de ciptes » 11 Noi 2009, 23:17

Multumesc ! Ma duc peste ei la net ! X-(

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de gor965 » 12 Noi 2009, 02:03

Multa Bafta scrie:De cateva zile cand dau clic sa intru la info sau pe forum apare altceva.Este de la dv sau hecarisme :?:
Pai si-acum cum ai postat ? :D ...ce m-am mai luptat si eu cu pagina aia ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de Butaru Gabriel » 12 Noi 2009, 09:36

gor965 scrie:
Multa Bafta scrie:De cateva zile cand dau clic sa intru la info sau pe forum apare altceva.Este de la dv sau hecarisme :?:
Pai si-acum cum ai postat ? :D ...ce m-am mai luptat si eu cu pagina aia ! :))
Salut nene gor ;) pai acum merge o ora doua si dupa aia pauza,cand intru la site ma directioneaza in alta parte,am sa fac o poza cu prima ocazie sa vedeti ,si fie vorba intre noi cred ca stiti despre ce este vorba.

Avatar utilizator
Octaviann
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 16 Ian 2009, 18:15

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de Octaviann » 16 Noi 2009, 18:16

Pai cam aceasi problema o am si eu,adica nu pot vedea cursiv PV.TV de pe pagina infopescar ma refer la "cursiv" sa poti intelege ceva pt ca se intrerupe f mult.Acum,nu stiu eu povestea ca nu ai destula viteza la internet, si ai scapat.Atunci spuneti-ne ce viteza minima e necesara pt a vede PV.TV normal,sau descarcarea vreunui accelerator video online fiabil si corespunzator.Multumiri anticipate.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Numai eu am aceasta problema oare ?!!

Mesaj de florentiniuga » 16 Noi 2009, 18:30

Octaviann scrie:Pai cam aceasi problema o am si eu,adica nu pot vedea cursiv PV.TV de pe pagina infopescar ma refer la "cursiv" sa poti intelege ceva pt ca se intrerupe f mult.Acum,nu stiu eu povestea ca nu ai destula viteza la internet, si ai scapat.Atunci spuneti-ne ce viteza minima e necesara pt a vede PV.TV normal,sau descarcarea vreunui accelerator video online fiabil si corespunzator.Multumiri anticipate.
Streamul video este de 706 kbps. Daca aveti minim viteza asta (reala) de download, atunci teoretic trebuie sa mearga cursiv. Totusi, cateodata (foarte rar) se poate intampla sa mearga sacadat indiferent de latimea de banda pe care o aveti. In acel caz sunt cateva mii de utilizatori on-line simultan si imi dijmuiesc la maxim capacitatea mea de up-load de pe ambele servere.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”