CRAPTOR total

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

CRAPTOR total

Mesaj de florentiniuga » 30 Mar 2011, 02:00

E gata prima transa.
Partidele de test pe anul asta au avut rezultate net superioare fata de compozitiile obisnuite folosite in paralel. Componentele sunt, asa cum v-am obisnuit, de cea mai buna calitate, atent selectionate impreuna cu reprezentantii Carping, care au si preluat productia.
Mixul se numeste Craptor total, denumire data pentru faptul ca formula a fost imbunatatita. De acum nu mai este nevoie de oua pentru boiliesurile fierte. Singurul lucru care se adauga este... apa. Ramane decizia voastra daca le fierbeti sau le uscati ca atare pentru a fi solubile. Am mentinut si lipsa oricarui conservant din compozitie. De fapt, folosirea boiliesurilor Craptor proaspete, atat fierte pe loc cat si uscate de 3-4 zile, va asigura un plus de atractivitate si eficienta.

Fiind un mix mai greu de produs din cauza unor componente scumpe si dificil de importat, cantitatile sunt destul de limitate.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mixul CRAPTOR

Mesaj de Tony » 30 Mar 2011, 07:47

Pretul ci este pretul:D
A ramas la fel sau s-a mai scumpit?
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Mixul CRAPTOR

Mesaj de Victor Hodorog » 30 Mar 2011, 21:59

46 lei / 1 kg
129 lei/ 3 kg

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Mixul CRAPTOR

Mesaj de Qnyx » 03 Apr 2011, 18:17

Dupa o partida de 24 de ore pe lacul Tancabesti (pista de concurs) - in locul numit "planet", rezultatele sunt mai mult decat satisfacatoare si puteti trage concluziile singuri din imaginile de mai jos (nu am cantarit pestii; acestia au fost eliberati imediat cum au fost prinsi asa ca nu ma intrebati de greutati, cantitate, etc..). O singura mentiune am de facut asupra acestui mix: langa noi (in stanga) au fost doi domni care plantau cu barca si au nadit foarte mult in zona plaurilor. Inainte sa venim noi au prins (spuneau dumnealor) vreo 10 crapi. Azi noapte dumnealor nu au avut nici macar o singura trasatura incepand cu ora 23 pana azi dimineata la ora 06; in schimb noi am avut trasaturi aproape continue din 20 in 20 de minute aproape la toate lansetele. De prins am prins, de scapat am si scapat cativa (cativa mai marisori 10 kg+) si per total a fost o partida de pescuit reusita.
Ca o concluzie, eu personal am fost foarte sceptic asupra acestui mix, respectiv boilies-uri facute din acest mix. Totusi, in urma partidelor de pescuit de pe lacul Rosia 3 (multumita domnului Dan Marinita) precum si de pe lacul Tancabesti (multumita domnului Vlad Parfene) constat cu uimire ca nada Craptor este un produs net superior fata de produse similare comercializate pe piata din Romania. Vreau sa va mentionez ca am pescuit in paralel la aceste doua partide si cu nada produsa de alti producatori renumiti din Romania, dar rezultatele au fost net superioare cu mixul lui Florentin, inclusiv vizitatorii care au trecut prin standul nostru fiind foarte mirati de calitatea nadei.

Cateva poze facute cu telefonul mobil (aparatul foto l-am uitat acasa din pacate):
orhei.jpg
orhei2.jpg
orhei3.jpg
czm.jpg
razvan.jpg
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de florentiniuga » 02 Iun 2011, 01:09

Reamintesc pentru cei care nu stiu:
Craptor total (varianta noua) este un mix special pentru boiliesuri, unic prin modul cum este conceput si cum se prepara. Are in compozitie sub forma de fainuri si pulberi, absolut toate componentele necesare unei retete complexe, echilibrate si de cea mai buna calitate, fara a mai avea nevoie de alte adaosuri lichide inafara de apa. Unicitatea lui nu se rezuma numai la acest aspect ci si la faptul ca din pasta obtinuta prin amestecul cu apa se pot rula boiliesuri care pot fi puse la uscat, obtinand astfel solubile cu dizolvare relativ rapida (1-2 ore, in functie de temperatura apei) sau pot fi fierte la fel ca cele preparate cu ou, fara riscul de a se dizolva la fierbere. Ca o garantie suplimentara a calitatii, mixul nu contine conservant. de aceea se recomanda folosirea in stare proaspata a boiliesurilor obtinute.

Productia fiind preluata de firma Carping Club, desi in cantitati mai mici deocamdata, il puteti obtine comandandu-l la magazinele care distribuie produsele Carping.
Craptor total.jpg
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPTOR total

Mesaj de xdocx » 02 Iun 2011, 08:43

Cat timp se fierb?( la apa si la abur)
Multumesc
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de florentiniuga » 03 Iun 2011, 03:13

Depinde de cantitatea pe care o pui la fiert. De obicei se introduc atunci cand da apa in clocot si se mai lasa cam 1 minut dupa ce se ridica boiliesurile la suprafata. Poti face testul scotand unul si dandu-i drumul pe jos. Daca sare, e gata, daca nu topaie, mai lasa-le un pic. Eu le fierb un pic mai mult pentru ca le fac chiar inainte de a pleca la pescuit, seara si nu le mai las la uscat. Proaspete sunt cele mai bune.
La abur... depinde de fierbatorul fiecaruia. Eu am un vas cu 3 nivele in care incape cam 1kg si le las aprox. 25 min. dar depinde de puterea fiecarui fierbator. ...si nici nu le mai fac la abur ca se usuca prea tare la suprafata. Capata o crusta care le ermetizeaza, nu mai lucreaza, nu mai degaja aromele si atractantii decat dupa multe ore de stat in apa.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPTOR total

Mesaj de xdocx » 03 Iun 2011, 06:48

Multuesc pentru prompitudine.
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
radone
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 16 Mar 2011, 18:44
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de radone » 14 Iun 2011, 23:39

Daca aleg varianta solubile, tot cu o zi inainte de partida trebuie facute
sau mai din timp pt a avea timp sa se usuce?
Va multumesc

Avatar utilizator
elephunk
senior
senior
Mesaje: 213
Membru din: 07 Feb 2011, 23:56
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPTOR total

Mesaj de elephunk » 14 Iun 2011, 23:54

radone scrie:Daca aleg varianta solubile, tot cu o zi inainte de partida trebuie facute
sau mai din timp pt a avea timp sa se usuce?
Va multumesc
daca le faci solubile (deci fara sa le fierbi!) vei avea nevoie de aproximativ 7-10 zile sa se usuce cum trebuie, timp in care se intaresc si le mai creste timpul de dizolvare (daca dai cu ele moi, facute cu o zi inainte risti sa cada de pe firul de par in lanseu sau sa se dizolve intr-un timp ft scurt) ---<><
Sa nu te exprimi niciodata mai clar decat esti in stare sa gandesti

Vlad Dobre
CPK Carp & More

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPTOR total

Mesaj de florentiniuga » 16 Iun 2011, 01:51

Acum vara, aerisite bine (nu la soare), se usuca suficient in 4-5 zile. Eu le mai bag de obicei intr-un vas (galeata) cu capacul pus dupa ce le usuc, pentru 24 de ore si se fragezesc putin si la suprafata, se distribuie uniform umezeala ramasa in interior. Asa procedez cu orice boiliesuri solubile. Atentie, daca nu sunt folosite in 3-4 zile, mai dati-le la aer, altfel mucegaiesc. Nu uitati ca nu au conservant.
Saptamana viitoare am sa postez un filmulet cu modul de preparare al mixului si o aplicatie foarte interesanta si de mare efect.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
narf
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 06 Feb 2010, 14:45
Localitate: Constanta

Re: CRAPTOR total

Mesaj de narf » 16 Iun 2011, 08:40

Asteptam cu interes filmuletzu :)

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPTOR total

Mesaj de xdocx » 28 Iun 2011, 14:48

Inca il asteptam....
:-?? :-?? :-?? :-??
Daniel Spoiala

Avatar utilizator
cosmin81ro
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 09 Noi 2010, 22:52

Re: CRAPTOR total

Mesaj de cosmin81ro » 01 Sep 2011, 09:19

salut!

In atentia Domnului Florentin Iuga.

Vroiam sa va intreb despre aceste boiliesuri...daca au dat rezultate si pe un bazin unde nu s-a pescuit la boilies. Intentionez sa achizitionez un pachet de 1KG pentru o partida de 24h si pe acel bazin unde pescuiesc nu s-a pescuit la boilies...

Va multumesc anticipat!

Avatar utilizator
xdocx
membru activ
membru activ
Mesaje: 141
Membru din: 08 Noi 2009, 08:51
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPTOR total

Mesaj de xdocx » 01 Sep 2011, 10:46

cosmin81ro scrie:Intentionez sa achizitionez un pachet de 1KG pentru o partida de 24h !
Si vrei sa mai si ramana pentru data viitoare?
:)) :)) :)) :)) :)) :P :P :P :P
Daniel Spoiala

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”