infopescar probleme conectare

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de gor965 » 07 Feb 2011, 17:53

Laurentiu scrie:
Nu e, merge infect pe orice browser, poate o idee mai bine pe I.E, se incarca paginile ca dreaq se lungesc de-ti fura ochii, am schimbat adresa de mail, e confirmata, dar atentionarea de p.m. tot pe adresa veche o primesc.
Sincer, nu imi mai place sa intru pe forum daca se misca in halul asta, mai rau ma enervez.
Asteptam rezolvari.
Eu va spun ca Opera e mai rapid decat IE de 3 ori ! Nici la mine nu straluceste viteza de incarcare, dar e departe de a spune ca e infecta ! Pun mai jos o exemplificare (cu o camera vga ,slaba) si vreau sa stiu cam cum se misca fata de ceilalti ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de stefan_kwr » 07 Feb 2011, 18:41

Se incarca cat de cat mai bine decat la mine, folosesc mozilla firefox.
George cum fac si eu atunci cand vreau sa adaug la postul meu un filmulet de pe youtube si sa apara cum a aparut la tine, decat sa-i dai play? Am incercat apasand unde scrie youtube (Adaugati adresa youtube aici), am adaugat adresa ''http://www...'' intre cele 2 perechi de paranteze drepte si i-am dat trimite, in post aparand un spatiu gol, exact cat tine playerul de la youtube. Trebuie sa mai fac altceva?

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de Jogo » 07 Feb 2011, 18:47

Eu folosesc FireFox si forumul asta este singurul care imi ridica astfel de probleme. Downloadez cu 3.5 mb\s constant, nu cred ca netul ar fi o problema. Siteul este acum incercat grafic mult mai mult decat inainte, daca a-ti scoate chenarul in care este incadrata pagina de forum probabil ar rula mai bine. Nu va invat eu cum sa administrati siteul, era doar o parare, este atat de bine pus la punct si are o atat de mare cantitate de informatie incat ar fi pacat sa renuntam la conturi.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de gor965 » 07 Feb 2011, 19:14

stefan_kwr scrie:Se incarca cat de cat mai bine decat la mine, folosesc mozilla firefox.
George cum fac si eu atunci cand vreau sa adaug la postul meu un filmulet de pe youtube si sa apara cum a aparut la tine, decat sa-i dai play? Am incercat apasand unde scrie youtube (Adaugati adresa youtube aici), am adaugat adresa ''http://www...'' intre cele 2 perechi de paranteze drepte si i-am dat trimite, in post aparand un spatiu gol, exact cat tine playerul de la youtube. Trebuie sa mai fac altceva?
Daca citezi textul postat de mine vezi si cum este pus filmuletul ! ;)
Toate filmele de pe Youtube primesc un cod unic format din combinatia a mai multor cifre,semne si litere...cod incadrat intre semnele = si &...adica in linkul initial codul filmului va apare asa:....=b6DktZ8YPa4&...... ! Ca sa-ti accepte forumul nostru filmuletul si sa ti-l incarce direct in pagina copiezi codul din link (cel cu rosu) si il incadrezi cu optiune Youtube pe care o ai deasupra casutei unde scrii mmesajele.... [ youtube]b6DktZ8YPa4 [/youtube]
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de stefan_kwr » 07 Feb 2011, 21:18

Gata am reusit, iese si la mine cum trebuie, mersi mult.

Avatar utilizator
simon
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 04 Feb 2011, 16:19

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de simon » 09 Feb 2011, 00:27

ma logez cu alt user si nu mi-a raspuns nimeni,va rog,bag userul shi parola corecta si imi spune la index userul corect ,dar cand intru pe forum ,ma boteaza altfel ,caut raspuns,io nu stiu,nu stiu de astea,please :-SS

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de gor965 » 09 Feb 2011, 00:38

simon scrie:ma logez cu alt user si nu mi-a raspuns nimeni,va rog,bag userul shi parola corecta si imi spune la index userul corect ,dar cand intru pe forum ,ma boteaza altfel ,caut raspuns,io nu stiu,nu stiu de astea,please :-SS
Ti-am dat sa citesti intr-o postare anterioara o posibila cauza...s-au sters conturile facute intre 1 si 3 februarie ! E posibil sa se fi sucit ceva in baza de date, ptr. ca eu cand incerc sa accesez contul SIMON imi spune ca nu exista ! :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de mirceasd » 13 Feb 2011, 15:45

Salut ,eu am alta hachita ,ori m-am scrantit ,ori imi dispar posturi ,ba chiar de vreo 2 ori topicul cu totul.Si nu ca au fost sterse ca acelea din topicul cu MV2 ,adica total fondate stergerea lor ,acestea sunt nevinovate si din cate am verificat respectau si regulamentul.Deci cred ca este un bug ,am observat traba asta numai dupa ce s-a schimbat grafica site-ului ,deci in ultimul timp.
Am dreptate sau am incalcat totusi vre-o regula si daca da ,imi cer scuze.
Fire intinse.

Aoleo ,acu vaz ca nici mesajele pe care le aveam de la alti useri nu le mai am ,si imi daduse unul din Simeria adresa,sa-i trimit niste mulinete.Am incurcat-o.
Ultima oară modificat 13 Feb 2011, 15:51 de către mirceasd, modificat 1 dată în total.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de Jogo » 13 Feb 2011, 15:51

mirceasd scrie:Salut ,eu am alta hachita ,ori m-am scrantit ,ori imi dispar posturi ,ba chiar de vreo 2 ori topicul cu totul.Si nu ca au fost sterse ca acelea din topicul cu MV2 ,adica total fondate stergerea lor ,acestea sunt nevinovate si din cate am verificat respectau si regulamentul.Deci cred ca este un bug ,am observat traba asta numai dupa ce s-a schimbat grafica site-ului ,deci in ultimul timp.
Am dreptate sau am incalcat totusi vre-o regula si daca da ,imi cer scuze.
Fire intinse.
http://www.infopescar.tv/forum/post94997.html#p94997

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de mirceasd » 13 Feb 2011, 16:38

Naspa ,nu stiu cum il chema pe userul din Simeria caruia i-am promis ca-i trimit mulinetele ,imi daduse PM cu nume ,adresa ,nr.telefon si s-au sters si PM-urile care le aveam primite ,asa ca ma fac de KKO.
Fire intinse.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de Stanescu Mircea » 13 Feb 2011, 19:00

IE este foarte bugguit folositi google chrome este cel mai stabil.
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de florentiniuga » 13 Feb 2011, 20:05

Din cauza unor "interventii" neinspirate s-a restaurat un back-up de aseara si din nou au disparut toate postarile facuta pana spre pranz. Poate vor lucra indivizii mai cu grija. Sper ca dupa interventia celor cu care colaboram pentru scurt timp, din nevoia implementarii unor programe, sa se termine cu rahaturile astea.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de tavimai » 13 Feb 2011, 21:52

..............................

Post Editat-> Gor965
Inceteaza cu acuzele si jignirile fata de membrii staff-ului ...te rog !

Avatar utilizator
mirceasd
Veteran
Veteran
Mesaje: 2023
Membru din: 11 Noi 2010, 17:36
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de mirceasd » 14 Feb 2011, 21:59

Am pus un topic nou azi si dupa 12 min!!!! a disparut ,cred ca era ok ,specificasem doar ca poze reale pu maine sa le pozez pe zi.La naiba ,daca gresesc ceva rog moderatorul sa ma atentioneze.Mi-a luat 45 min sa-l compun.
Multumesc.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: infopescar probleme conectare

Mesaj de gor965 » 14 Feb 2011, 22:05

mirceasd scrie:...Mi-a luat 45 min sa-l compun.
:D ...noua ne-a luat 2 ani sa instruim lumea si tot degeaba :!:
p.s
Ai 24 de ore sa pui pozele in topic ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”