CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Gabriel » 07 Ian 2009, 12:47

Am dechis acest topic dorind sa aflu mai multe despre aceste lansete de la cei care sunt in posesia lor sau au date importante ce ar putea scoate in evidenta plusurile sau minusurile acestor lansete...
In primul plan am vrut sa achizitionez niste lansete Chub Outkast ,da pretul acestor lansete a crescut considerabil, alta alternativa nu am gasit decit sa caut alte soltii:una dintre solutii era sa vad daca pot face rost de lansete Chub Outkast de 3,60,3,5lb si inel de 40 care cel putin pe pagina la producator sunt mult mai ieftine,dupa ce am contactat baietii care la comercializiaza ,intrebind daca nu aduc si modelul mai sus precizat,au raspuns ca il aduc incepind de anul acesta dar pretul va fi destul de apropiat de cel al modelelor pe care le au deja in vinzare....
Insa m-au redirectionat catre lansetele Chub Snooper Carp care au zis ca sunt foarte bune ,au un pret bun si ca lumea nu vorbeste de ele deoarece nu prea multa lume le are ,fiind o lanseta noua scoasa de firma Chub in 2008 ...
Orice informatie ,dezbatere, etc ii bine-venita fiindu-mi de un real folos nu numai mie ci posibil si altor utilizatori ai forumului care poate is in aceeeasi dilema ca si mine
Va multumesc
P.S Uitati si niste date despre aceste lansete:
Lanseta Chub Snooper Carp ofera performanta extrema la un pret foarte bun, realizata la standardele Chub astfel incat sa ne incante asteptarea in lupta cu pestele. Blancul subtire si usor integreaza destula putere pt a obtine distanta in aruncare. Finisaj impecabil de culoare "gloss black", inele SIC cu prindere pe doua picioare, inel de plecare 40mm, japanase shrink pe maner, terminatie maner adonizata si gravata cu laser, mandrina 18mm. Worldwide Extended Warranty.
Fir intins!

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Gabriel » 08 Ian 2009, 21:08

Vad ca nu se inghesuie nimeni :-?? chiar nimeni nu are ceva cunostinte despre aceste lansete??? @-)
Hai fratilor chiar numai eu sunt interesat de ele????
Fir intins!

Avatar utilizator
valetro
membru activ
membru activ
Mesaje: 59
Membru din: 13 Oct 2008, 09:58

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de valetro » 09 Ian 2009, 09:22

Cris71tian72 are lansete Chub de 3.9,arata foarte bine. a aruncat de citeva ori si este multumit de ele.Chub se respecta si face produse bune ,mai asteapta, poate se gaseste cineva sa te scoata din ceata :))

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Gabriel » 09 Ian 2009, 20:45

Salutare
Valetro cele de care spui tu sunt modelul Outkast ,cele despre care vorbesc eu nu depasesc( inca )3,60 m....
Nimeni nimic?????????? @-) ...........
Fir intins!

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Dan Andrei » 09 Ian 2009, 22:14

Salut. Iti pot spune cu certitudine ca sunt mai moi decat Outkast deci au o actiune parabolica.In rest sunt ok, sunt lucrate ingrijit iar blancul este subtire.Cu atata te pot ajuta. :)
Numai bine!

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Gabriel » 10 Ian 2009, 20:35

Salutare
Modelul de 3.60 de 3lb sau cel de 3.5lb?? Fata de care model ii mai moale?? Outkastu de 3,90 sau cel de 3.60?? Is tare curios ,pentru ca nimeni nu a mai raspuns si nu prea stiu ce sa fac..... ce alte modele de lansete mai bune(sau la fel) in pretu asta gasesc???(265lei)????? :noob:
Fir intins!

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Dan Andrei » 10 Ian 2009, 21:33

Cand eram eu interesat de aceste lansete(Chub toata gama)am rugat un amic sa se duca intr-un magazin din Londra si sa puna mana pe ele(ma interesau lansete de 3,9m mai puternice adica de 3.5lbs)iar raspunsul lui a fost ca in varianta de 3,9 cu 3.5lbs se fabrica doar modelele Vantage si Outkast ambele cu o actiune parabolica dar cu precizarea ca Outkast-ul este mai tapan(probabil mai putrnica)iar despre Snooper mi-a spus ca nu se fabrica in varianta de 3,9m iar varianta de 3.6 m cu 3.5 lbs nu este foarte diferita ca actiune de Vantage sau Outkast.Si asa ca regula generala ,sa sti ca englezi prefera lansetele cu o actiune mai blanda pentru ca in lacurile lor nu se pescuieste la distante f mari (majoritatea lacurilor sunt mici ca suprafata)si ei pescuiesc mai mult pt placerea drilului.Crede-ma ca aste sunt toate informatiile de care dispun.
Numai bine!

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Gabriel » 11 Ian 2009, 21:10

Salutare
Mersi mult mi-ai oferit (singurul) totusi citeva detalii desi am mai deschis un topic pe un alt forum nu mi-a raspuns nimeni...se zice ca inainte sa faci o alegere sa te interesezi despre ce vrei sa iei, dar se pare ca lumea chiar nu are nici o cunostinta despre aceste lansete :-/
Fir intins!

Avatar utilizator
cris71tian72
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 01 Apr 2008, 18:11

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de cris71tian72 » 11 Ian 2009, 23:16

SUNA la Carpio pe mine m-au lamurit de fiecare data si in legatura cu bete, mulinete, fire, nade cred ca baieti sint pescari.

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Dan Andrei » 12 Ian 2009, 09:01

Gabriel scrie:Salutare
Mersi mult mi-ai oferit (singurul) totusi citeva detalii desi am mai deschis un topic pe un alt forum nu mi-a raspuns nimeni...se zice ca inainte sa faci o alegere sa te interesezi despre ce vrei sa iei, dar se pare ca lumea chiar nu are nici o cunostinta despre aceste lansete :-/
Gabriel lansetele Chub sunt noi pe piata din romania si de aceea probabil nu ti sa raspuns, nu din motive egoiste iar ca sfat personal, nu-ti cumpara lansete doar in urma informatiiror culese dupa forumuri sau ca urmare a sfaturilor date de alti pescari ,intodeauna incearca sa pui mana pe lansetele respective daca ai posibilitatea sa le incerci cu atat mai bine pt ca tu esti singurul care stie cel mai bine ce ti se potriveste cel mai bine.
Numai bine!

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Gabriel » 15 Ian 2009, 13:31

Salutare.
Multumesc celor care mi-au raspuns(in special lui Dan Andrei),pe maine imi ajung lansetele sper sa fie ok, am mai vorbit odata cu baietii care le comercializiaza si au spus ca sunt bune, sa nu-mi fac griji......
Fir intins!

Avatar utilizator
OXY666666
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 09 Dec 2007, 17:34
Localitate: ORADEA

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de OXY666666 » 15 Ian 2009, 14:56

@gabriel
la ce pret ai luat lansetele?si eventual dupa ce le primesti..o prima impresie.
sa le fol sanatos si fire-ntinse!

Avatar utilizator
Dan Andrei
senior
senior
Mesaje: 307
Membru din: 07 Ian 2008, 13:05
Localitate: Campina

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Dan Andrei » 15 Ian 2009, 16:27

Gabriel scrie:Salutare.
Multumesc celor care mi-au raspuns(in special lui Dan Andrei),pe maine imi ajung lansetele sper sa fie ok, am mai vorbit odata cu baietii care le comercializiaza si au spus ca sunt bune, sa nu-mi fac griji......
Salut.Sa postezi si cateva pareri ,asa la prima vedere despre lansete dupa ce le vei primi :)
Numai bine!

Avatar utilizator
Gabriel
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 30 Noi 2007, 20:55
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de Gabriel » 16 Ian 2009, 20:44

Salutare.
Am primit lansetele...arata foarte bine, is subtiri,usoare,vine la fix cu mulinetele Okuma pl 860,cit despre "cit bat" o sa vedem la primavara ...
Atasez 2 poze ,sunt facute cu telefonu deci scuzati calitatea lor... :">
A doua chestie ii ca la o lanseta este zgiriata(raschetata) chiar sub inelul din virf pe o portiune de 1cm lungime si cam de 1mm latime de rasina care acopera blancul.... Acuma am rugamintea la cei care au lansete de mai mult timp sa imi zica daca ii vre-o problema cu treaba mai sus expusa ~x( ....
Pretul pe bucata ii de 265 lei si pretul nu-i mai mare decit in afara tarii deci deocamdata merita,in afara am gasit la 55 de lire,cam tot peacolo....
Cu respect.
Fişiere ataşate
011609154002.jpg
011609153858.jpg
Fir intins!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CHUB Snooper Carp 3,6M 3,50lbs

Mesaj de gor965 » 17 Ian 2009, 03:10

Zgarietura e adanca ? Se vede fibra ceva ?
Eu in locul tau as suna la baietii de unde ai luat-o si le-as propune urmatoarele veriante : 1- Sa schimbe varful
2- Sa te lase sa lanzesi violent cu ea si daca se rupe in zona aia sa fie de acord sa-ti schimbe tronsonul !
Daca nu se rupe ,seamna ca doar lacul a sarit (si-o sa mai sara cu timpul) dar cel putin blannkul nu are nimic !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”