Rod pod

Moderatori: gor965, mini_mic

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: Rod pod

Mesaj de nando » 01 Oct 2009, 13:03

iulian_ionita scrie:multumesc pt. sugestii...ideea e ca as vrea un rod pod pe care sa-l folosesc numai in anumite ocazii, in rest folosesc picheti, de aceea vreau ceva mai ieftin...stiu ca nu pot avea pretentii calitative mari la ceva relativ ieftin, dar nici sa-mi iau vreo gioarsa, asa mai pun cateva mil. si am rezolvat problema...cred ca ma duc maine pe la expo aventuri, poate gasesc ceva
fire intinse....si rod pod stabil :))
la Maver am vazut ceva interesant
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
mingpro
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 02 Feb 2009, 20:04

Re: Rod pod

Mesaj de mingpro » 24 Noi 2009, 21:24

ai gasit ceva la targ? chiar sunt curios! am fost si eu p acolo si am fost cam dezamagit. aceleasi produse ca in primavara si nimic nou. nu-nteleg de ce l-au mai facut! as vrea sa stiu si alte opinii de la pescari obisnuiti nu de la cei interesati de vanzarea produselor. cat despre rod pod imi place Tracker Prowess pt ca nu se lovesc mulinetele intre ele sau de bara longitudinala si intra lejer lansete de 3.90.

Avatar utilizator
mircearusu
senior
senior
Mesaje: 167
Membru din: 21 Ian 2010, 22:07

Re: Rod pod

Mesaj de mircearusu » 14 Feb 2010, 02:19

Eu am optat pentru Fox Stalker varianta cu 3 posturi si nu regret nici o clipa.Este foarte stabil,nu mai vorbesc despre cum arata.Prezinta.... :D
Bastoane de nadit fibra carbon
SuperVeloce
Killer Design

Avatar utilizator
ciptes
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 27 Feb 2009, 23:21
Localitate: Simeria HD
Contact:

Re: Rod pod

Mesaj de ciptes » 28 Feb 2010, 23:57

Eu iti recomand de la Balzer --- Ciber pod gold . L-am cumparat acum doua saptamani din Germania dar se gaseste si la noi si este bun ca poti sa-l folosesti si cu trei picioare (central) si cu patru si ca sky pod.
http://www.youtube.com/watch?v=JWZc3dFW7sY
http://boddenangler.de/Balzer-Cyber-Pod-Gold

Avatar utilizator
nastase
senior
senior
Mesaje: 238
Membru din: 09 Sep 2009, 12:15

Re: Rod pod

Mesaj de nastase » 04 Mar 2010, 23:26

mircearusu scrie:Eu am optat pentru Fox Stalker varianta cu 3 posturi si nu regret nici o clipa.Este foarte stabil,nu mai vorbesc despre cum arata.Prezinta.... :D
spune-mi si mie te rog frumos ce lungime are buzbarul la stalkerul de 3 posturi,lungimea totala...
multumesc

Avatar utilizator
cleiielc
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 12 Apr 2012, 17:26

Re: Rod pod

Mesaj de cleiielc » 20 Apr 2012, 19:48

Va salut cu respect

Doresc sa-mi cumpar un "Rod Pod" Bun din DurAluminiu sau Inox ci unul de firma sau cat de cat foarte foarte bun, ce-mi recomandati, nu conteaza pretul. Rog frumos cunoscatorilor profesionisti sa ma ajute.
Am uitat sa specific si pentru ce mulinte doresc acest "Rod Pod".
Pentru 4 mulinete noi 2012 de la "Shimano Big Baitrunner XT-A Long Cast" si lansete de 3.60

Cu tot respectul meu cer ajutorul asta pentru ca sant la inceput de drum.
In audio Hi-Fi Home sau PC-uri sand demn sa dau sfaturi cu draga inima pt. incepatori - dar la scule de pescuit cer ajutor.
Cer scuze daca am zis ceva gresit.

"Nu sunt un pescar bun, dar pe balta ma simt cel mai tare"

Fire intinse.

Avatar utilizator
Tavi2
Veteran
Veteran
Mesaje: 797
Membru din: 13 Noi 2009, 21:45
Localitate: Bucuresti

Re: Rod pod

Mesaj de Tavi2 » 21 Apr 2012, 11:19

Daiwa Infnity inox 4 posturi nou e vreo 900 Ron; daca nu conteaza pretul Sky Pod sau Ranger de la Fox sar de 1300 Ron.

Avatar utilizator
alin81
membru activ
membru activ
Mesaje: 149
Membru din: 25 Oct 2009, 11:35
Localitate: Milano

Re: Rod pod

Mesaj de alin81 » 21 Apr 2012, 11:35

Dayco bitubo sau Nick 95 Meccanica Vadeze,nu sunt eftine dar foarte bune.
NO BEEEP....... NO PARTY

Avatar utilizator
cleiielc
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 12 Apr 2012, 17:26

Re: Rod pod

Mesaj de cleiielc » 21 Apr 2012, 22:00

Multumesc pt. raspun, dar am sunat pe cineva pana sa-mi dati dumneavoastra raspunsul si mi-a zis ca Daiwa Infnity inox 4 sau Rod Pod JRC Rubicon sunt subtirele si fragile pt. 4 mulinete de la "Shimano Big Baitrunner XT-A Long Cast".
E adevarat ca cel mai mult imi plac cele de inox, una la mana - sunt mai rezistente si au o alta prezenta (aspect).
Totusi mai bine intreb de o suta de ori de cat sa arunc banii pe fereastra pt. ca toti muncim pe ei. "Vorba la cineva 6 bete o galagie de bani" un (rod pod).
Nu sunt fitos dar intodeauna am iubit lucrurile de firma si de buna calitate.

"Suntem prea saraci ca sa ne luam un lucru prost, de zece ori"

Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: Rod pod

Mesaj de obtaylor » 21 Mai 2012, 20:08

Daca tot vrei ceva neieftin si bun cauta ceva de la Fox skypod,daca nu incearca sa modifici ceva .ex..Am vazut pe balta un tip care avea un rod pod de la Attak,numai ca schimbase buzzbarurile.Se dusese la un strungar si-i facuse 2 buc.de cca 75-80 cm.Am observat ca era f. stabil,si avea mul. ca ale tale.Asa ca orienteaza-te!saltare.

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rod pod

Mesaj de sdaniel » 22 Mai 2012, 11:06

obtaylor scrie:Daca tot vrei ceva neieftin si bun cauta ceva de la Fox skypod,daca nu incearca sa modifici ceva .ex..Am vazut pe balta un tip care avea un rod pod de la Attak,numai ca schimbase buzzbarurile.Se dusese la un strungar si-i facuse 2 buc.de cca 75-80 cm.Am observat ca era f. stabil,si avea mul. ca ale tale.Asa ca orienteaza-te!saltare.

Salut , daca bugetul nu este o problema te poti orienta spre Fox Skypod(~1300 ron) sau Solar Worlwide (cu tot kit-ul ~1500 ron) . O varianta exceptionala mai este un model de rodpod de la Starbaits , dar nu stiu daca se mai gaseste ..
Dan Serban

Avatar utilizator
gaby 11
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 23 Ian 2012, 20:02
Localitate: Bucuresti

Re: Rod pod

Mesaj de gaby 11 » 22 Mai 2012, 14:40

cleiielc scrie:Multumesc pt. raspun, dar am sunat pe cineva pana sa-mi dati dumneavoastra raspunsul si mi-a zis ca Daiwa Infnity inox 4 sau Rod Pod JRC Rubicon sunt subtirele si fragile pt. 4 mulinete de la "Shimano Big Baitrunner XT-A Long Cast".
E adevarat ca cel mai mult imi plac cele de inox, una la mana - sunt mai rezistente si au o alta prezenta (aspect).
Totusi mai bine intreb de o suta de ori de cat sa arunc banii pe fereastra pt. ca toti muncim pe ei. "Vorba la cineva 6 bete o galagie de bani" un (rod pod).
Nu sunt fitos dar intodeauna am iubit lucrurile de firma si de buna calitate.

"Suntem prea saraci ca sa ne luam un lucru prost, de zece ori"
Daca banii nu sunt o problema nu mai sta pe ginduri! :!:
DAIKO sau NICK 95,cu un plus pentru NICK 95.

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”