Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de RaPpSodIq » 07 Mar 2009, 21:50

Ehh, Lary stai linistit ca oricum sunt cam dezamagit cu pescuitul maine. Mai bine ieshim la o bere sau la o cafea :) Cred ca am fi mai castigati. Oricum ca sa merg maine undeva ar trebui sa fug in ghencea sa-mi iau nijte larve de leb (asta daca va fi deschis).....inca ma gandesc, caut solutii...
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de LARY » 07 Mar 2009, 22:00

RaPpSodIq scrie:Ehh, Lary stai linistit ca oricum sunt cam dezamagit cu pescuitul maine. Mai bine ieshim la o bere sau la o cafea :) Cred ca am fi mai castigati. Oricum ca sa merg maine undeva ar trebui sa fug in ghencea sa-mi iau nijte larve de leb (asta daca va fi deschis).....inca ma gandesc, caut solutii...
In ce cartier teai mutat.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de RaPpSodIq » 07 Mar 2009, 22:10

in Militari. Dar hai pls pt genul asta de conversatii off-topic sa scriem pe privat, ca sa nu suparam moderatorii :)
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de carapavel florin » 07 Mar 2009, 22:21

Mie nu prea imi place sa pescuiesc in BUCURESTI galagie mare si peste cam putin ,cam departe MILITARI de mine dar sper sa facem cateva partide de pescuit,numai sa mai se incalzeasca putin .
RaPpSodIq scrie:in Militari. Dar hai pls pt genul asta de conversatii off-topic sa scriem pe privat, ca sa nu suparam moderatorii :)

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de carapavel florin » 07 Mar 2009, 22:29

cat despre balti exemplu pe DANESTI merge bine primavara mai ales caras mare si mai sunt multe alte balti asa ca avem de unde alege.

Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de RaPpSodIq » 07 Mar 2009, 22:47

ok, luam in calcul si varianta cu Danesti-ul. Problema este cum ajungem acolo, dar eu zic totusi sa mai stam sa se mai intrepte vremea putin, ca prognoza e cam umbroasa :(. Mi-o facut ieri coleman o pofta nebuna, sper ca a prins azi sa ne arate niste poze.
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de carapavel florin » 08 Mar 2009, 14:21

depinde unde a fost daca a fost cumva la FUNFULEA 2 , a luat teapa ca mai toata lumea numai carasel a prins. PS nu am zis neaparat pe DANESTI a fost un exemplu.
RaPpSodIq scrie:ok, luam in calcul si varianta cu Danesti-ul. Problema este cum ajungem acolo, dar eu zic totusi sa mai stam sa se mai intrepte vremea putin, ca prognoza e cam umbroasa :(. Mi-o facut ieri coleman o pofta nebuna, sper ca a prins azi sa ne arate niste poze.

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de Coleman » 08 Mar 2009, 18:25

Mai multe despre partida am spus aici
RaPpSodIq
ai PM
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de RaPpSodIq » 08 Mar 2009, 23:24

Mersi mult, si sper sa facem cateva iesiri. Ii fff nasol sa nu ai preieteni intr-un orash asa mare, cu care sa poti sta in frig si ploaie pe malul baltii. Sper sa se schimbe situatia...
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Re: Balta pentru varga/sheffield langa/in Bucuresti

Mesaj de RaPpSodIq » 08 Mar 2009, 23:27

aaaa ca mi-am adus aminte. Azi am fost sa o iau pe prietena mea de la munca (Rin Grand Hotel) si vis-a-vis m-am plimbat putin pe lacul Vacaresti. Acolo era un nene care avea un carasel ca palma si niste rosioare fumoase zik eu, tot ca palma, unele chiar si mai mari. Nu am stiut de existenta acestui lac si am auzit ca mai are si ceva stiuca in el. Nu stiu ce sa spun, daca ati pescuit careva acolo. Oricum pe mine ma intereseaza carasul, pe langa scobar, sunt pestii mei preferati, care iti pot infrumuseta oricand o zi, cand mustaciosul nu vrea sa puna gura.
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”