CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de soare33 » 03 Iul 2009, 22:01

Tocmai am revenit de pt Tibrinu dupa 48/h rezultat 0 barat :-q, a ba nu gresesc 2 carasi la kil aproape :D , sa pescuit exclusiv dupa crap ,momeala folosita: porumb preparat cu aroma de scopex si bile solubile home/made tot scopex si nimic nu vrea sa manance dumnealui ori nu prea mai este in garla :(( :(( :((
LogiCarp Team

Avatar utilizator
marian83
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 22 Apr 2009, 18:22

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de marian83 » 13 Iul 2009, 19:54

saptamana trecuta la 24ore-un bucata 8kg
saptamana aceasta dupa fix24ore-la fel(de data aceasta o crapoaica) in pare rau ca nu se pot posta poze...
Este o balta grea, unde trebuie sa ai multa rabdare si sa lucrezi ca la carte?(nadire punctuala, periodica si mai ales la mare distanta...dar se merita...)
Acu lacul e plin de floarea soareului, dupa viitura de sambata seara, unde era sa ma mature si pe mine.
Sa aveti grija prieteni pe unde va montati corturile si lansetele, nu sti de unde poate veni viitura......

Avatar utilizator
bobo1
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 20 Ian 2009, 20:45

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de bobo1 » 09 Sep 2009, 07:34

:O :O
niciodata nu-i bine sa fi disperat

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de nando » 09 Sep 2009, 08:45

marian83 scrie:saptamana trecuta la 24ore-un bucata 8kg
saptamana aceasta dupa fix24ore-la fel(de data aceasta o crapoaica) in pare rau ca nu se pot posta poze...
Este o balta grea, unde trebuie sa ai multa rabdare si sa lucrezi ca la carte?(nadire punctuala, periodica si mai ales la mare distanta...dar se merita...)
Acu lacul e plin de floarea soareului, dupa viitura de sambata seara, unde era sa ma mature si pe mine.
Sa aveti grija prieteni pe unde va montati corturile si lansetele, nu sti de unde poate veni viitura......
unde ai stat simbata?
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
bobo1
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 20 Ian 2009, 20:45

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de bobo1 » 12 Sep 2009, 13:22

nu a mai fost nimeni la tibrinu?? :?: :?: :?:
niciodata nu-i bine sa fi disperat

Avatar utilizator
bogdan bogdan
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Sep 2009, 11:21

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de bogdan bogdan » 14 Sep 2009, 11:31

sal,
am fost eu de sambata dimineata pana duminica dimineata( adica 12.09 - 13.09 / 2009 ) pe Tibrinu mic cel de 50 ron 24 h.
am prins 3 ciortani si caras foarte mult.
am prins ciortan la boaba uscata,bomba cu bonduel si unul la bomba cu pufulete galben mic...
in week a fost balta mica plina de pescari....cam atata am sa va spun....
fir intins

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de zfcristian » 14 Sep 2009, 22:15

bogdan bogdan scrie:sal,
am fost eu de sambata dimineata pana duminica dimineata( adica 12.09 - 13.09 / 2009 ) pe Tibrinu mic cel de 50 ron 24 h.
am prins 3 ciortani si caras foarte mult.
am prins ciortan la boaba uscata,bomba cu bonduel si unul la bomba cu pufulete galben mic...
in week a fost balta mica plina de pescari....cam atata am sa va spun....
fir intins
Daca tot ai ajuns pe aici uita te rog de bomba! [-x
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de nando » 14 Sep 2009, 22:19

la bomba da dupa caras intimplator intra si ciortan
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
bogdan bogdan
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Sep 2009, 11:21

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de bogdan bogdan » 15 Sep 2009, 16:10

prietene,daca am dat cu bomba dupa caras si a venit ciortan, ciortan am prins...
vrei sa te mint?!?!? eu am scris cinsti la ce am prins ciortan...bomba cu bonduel si la bomba cu pufulete galben mic......
cu ce te deranjeaza ca dau la bomba ?!?!?!? 99% din pescari pescuiesc la bomba....

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de IULIAN C » 15 Sep 2009, 16:57

bogdan bogdan scrie:prietene,daca am dat cu bomba dupa caras si a venit ciortan, ciortan am prins...
vrei sa te mint?!?!? eu am scris cinsti la ce am prins ciortan...bomba cu bonduel si la bomba cu pufulete galben mic......
cu ce te deranjeaza ca dau la bomba ?!?!?!? 99% din pescari pescuiesc la bomba....
Da...??????? :-?? eu cred ca mai sunt 10%,in care te mai incadrezi si tu... [-x [-x
Cand ne trezim si noi,mai Bogdan?Cand?pai e frumos sa ne laudam cu "japca" asta?? eu zic ca nu!
Chiar daca il iei acasa,chiar daca il eliberezi...cu ce a gresit cel animalut sa-l perforezi...de ce sa nu dam o sansa egala celui de pe baricada cealalta a acestui sport,si sa facem sa fie frumos nu oroare?pacat ca inca mai folosim astfel de procedee...ca suntem in 2009 si ne rade lumea pt cat de canibali suntem!!!!
Retine un singur aspect pana sa sari in sus:
Nu am combatut omul (in cazul de fata pe tine) ci ideea....strict!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
OXY666666
membru activ
membru activ
Mesaje: 69
Membru din: 09 Dec 2007, 17:34
Localitate: ORADEA

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de OXY666666 » 15 Sep 2009, 21:11

@BOGDAN......
poti sa ne spui si noua,ce intelegi tu prin bomba? sau descrie pe indelete montura!
ms

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de IULIAN C » 15 Sep 2009, 21:49

OXY666666 scrie:@BOGDAN......
poti sa ne spui si noua,ce intelegi tu prin bomba? sau descrie pe indelete montura!
ms
Ce crezi ca foloseste si numeste bomba altceva decat acel arc cu 5-6 carlige...adica japca!
Mai bine punem direct ancore si am facut " treaba" ca..."99% folosesc" !
[-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
bogdan bogdan
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 14 Sep 2009, 11:21

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de bogdan bogdan » 16 Sep 2009, 10:35

sal,
vad ca voi aveti o mare problema...
bomba - acel arc cu 5,6 carlige ....ce este asa grav ?!?!? toata lumea foloseste...
am observat ca aici se discuta despre TIBRINUL MIC SI MARE,asa ca mergeti frumos in jurul balti TIBRINUL MIC si intrebati pescarii la ce dau ...?!??! si sa vedeti ca majoritatea dau la bomba cu bonduel,pufulete galben sau bomba simpla.
vad ca sunteti foarte suparati ca se pescuieste si cu bomba..?!?!? de ce ?!?!? voi nu pescuiti si cu bomba ?!?!??
nu pot sa cred.... :)) sunt sigur ca si voi folositi bomba ;) dar asa e omul....
oricum daca nu postam ceva de TIBRINUL MIC iara nu posta nimeni o saptamana poate doua dar cred ca nu voi ma posta nimic despre TIBRINUL chiar daca anul asta am fost si pe cel mic si pe cel mare ...nu are rost sa mai postez ceva ca vad ca va deranjeaza...

fir intins....... ;)

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de IULIAN C » 16 Sep 2009, 10:48

bogdan bogdan scrie:sal,
vad ca voi aveti o mare problema...
bomba - acel arc cu 5,6 carlige ....ce este asa grav ?!?!? toata lumea foloseste...
am observat ca aici se discuta despre TIBRINUL MIC SI MARE,asa ca mergeti frumos in jurul balti TIBRINUL MIC si intrebati pescarii la ce dau ...?!??! si sa vedeti ca majoritatea dau la bomba cu bonduel,pufulete galben sau bomba simpla.
vad ca sunteti foarte suparati ca se pescuieste si cu bomba..?!?!? de ce ?!?!? voi nu pescuiti si cu bomba ?!?!??
nu pot sa cred.... :)) sunt sigur ca si voi folositi bomba ;) dar asa e omul....
oricum daca nu postam ceva de TIBRINUL MIC iara nu posta nimeni o saptamana poate doua dar cred ca nu voi ma posta nimic despre TIBRINUL chiar daca anul asta am fost si pe cel mic si pe cel mare ...nu are rost sa mai postez ceva ca vad ca va deranjeaza...

fir intins....... ;)
Bogdane,nu rastalmaci,ca n-a criticat nimeni faptul ca ai postat si nici balta,de acord?
Eu nu sunt de acord cu "bomba"!
Si un pescar care se respecta reuseste sa gaseasca o formula mai "ortodoxa" de a pescui...chestia cu bomba as vrea sa devina in cativa ani o amintire neplacuta si atat!
Nu te contrazic ca o foloseste multa lume,dar ne gandim vreodata si noi la impactul nefast asupra acelei vietati?????????????????????
Chiar nu putem gasi o montura mai putin violenta?
Ca.....sa fim seriosi...asta nu e pescuit...e japca pt ca pestele nu se agata pur si simplu ca a muscat si inghitit carligul ci pur si simplu il lovesc carligele pe unde se nimereste in momentul cand e in apropiere...
Nici cu tine nu am nimic,Doamne-fereste,atata tot nu sunt de acord cu "bomba"
Folositi-o,dar macar n-o mai laudati pe forumuri ca nu e o bravura ci din contra....
E doar parerea si convingerea mea,nu altceva,chiar daca te superi pe mine,iti repet: combat expunerea facuta nu autorul deci nu pe tine!
In rest....Fire-Intinse si carlige cat mai putine pe montura(adica unul) !!!!!!!!!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de gor965 » 16 Sep 2009, 12:02

bogdan bogdan scrie:sal,
vad ca voi aveti o mare problema...
vad ca sunteti foarte suparati ca se pescuieste si cu bomba..?!?!? de ce ?!?!? voi nu pescuiti si cu bomba ?!?!??
nu pot sa cred.... :)) sunt sigur ca si voi folositi bomba ;)
Bogdan ,daca ai 34 de ani cati sunt trecuti la profil ,atunci suntem de aceiasi varsta si-ti spun cu mana pe inima ca eu in 15 ani de pescuit n-am folosit niciodata bomba ...nici macar n-am pus mana vre-odata pe un "arici" de genul ala ! Consider ca-i mai dibaci unul care prinde 1 peste la 1 ac, decat unul care prinde 10, la bomba ! Cu stilul asta de pescuit nu progresezi niciodata ca pescar ,te limitezi la a pescuii doar in balti care-ti permit folosirea bombei si risti sa ranesti excesiv pestii mai mari in conditia in care ai o ruptura ori agati celelalte ace in ceva agatatura ! Sa nu intelegi ca are cineva ceva cu tine ,dar conform legii in vigoare ,pe apele naturale ,bomba (montura cu mai mult de 2 ace) e interzisa, asa ca aici pe forum,unde mai intra pescari din toate zonele tarii si unii mai tineri (incepatori) e normal sa nu incurajam folosirea ei ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”