CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
misu_sipanu
Veteran
Veteran
Mesaje: 872
Membru din: 03 Dec 2008, 09:36
Localitate: eforie nord
Contact:

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de misu_sipanu » 16 Sep 2009, 20:25

@Bogdan Bogdan

Daca tot zici ca pe Tibrinul toti prind la bomba....iti spun eu o bomba stiu doi pescari,se numesc Cristi Trofim si Iulian Petre care sint tatici pe Tibrinul desi sint din Bucuresti ..alta bomba ,pescuiesc numai cu un cirlig si patru lansete fiecare....inca o bomba ,ei nu se lauda cu asta ,tocmai pentru ca cei 99% din pescarii care dau la bomba pe Tibrinul sa nu se apuce de carp fishing si sa uite de adevaratul pescuit....LA BOMBA =))

Avatar utilizator
nando
Veteran
Veteran
Mesaje: 830
Membru din: 03 Dec 2007, 10:13
Localitate: voluntari
Contact:

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de nando » 16 Sep 2009, 21:18

si nu sint singurii
VAPORU PLUTESTE DAR CU PISICA NU POTI SA BATI CUIE

Avatar utilizator
marian83
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 22 Apr 2009, 18:22

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de marian83 » 18 Sep 2009, 01:22

Marea majoritate a pescarilor merg pe Tibrinu mic dupa caras, distractie, manele, putini se dedica pescuitului crapului.
Tibrinu mare este una dintre cele mai bune lacuri pentru pescuitul crapului din Romania(pt. cine cunoaste), deasemeni forma lacului ar putea oferii o pista de concurs destul de echilibrata si mai ales aerisita, comparativ cu baltile din jurul bucurestiului, unde standurile sunt inghesuie datorita lacomiei patronilor; Tibrinu este un lac mare ce-ti poate oferi surprize nebanuite.Pescuitul crapului nu este deloc usor, este o adevarata incercare chiar si pentru cei mai buni pescari de crap.Rezultatele vor fi pe masura.... :D
Eu personal merg de 2 ani aproape sapt. de sapt.(mai putin iarna) si pot sa spun ca sunt f multumit d.p.d.v,
Fire intinse tuturor ;)

Avatar utilizator
soare33
membru activ
membru activ
Mesaje: 58
Membru din: 08 Ian 2008, 11:42
Localitate: In Timpul Liber Pe Balta

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de soare33 » 20 Sep 2009, 23:50

Ok si sa intelegem ca ai fost si zilele astea pe tibrinu si sa intelegem ca ai luat si peste? as dori sa mai fac o iesire cat de curand pe tibrinu exclusiv la crap si nu stiu daca se mai prinde sau nu crap acolo **==
LogiCarp Team

Avatar utilizator
everaldo78
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 16 Mai 2009, 18:07

Re: CARPZONII la balta TIBRINUL in actiune!

Mesaj de everaldo78 » 13 Dec 2009, 00:02

ce reteta de porumb ai folosit unde ai dat?Pe partea cu casa paznicilor sau pe cealalta parte?Porumbul il dai pe fir de par?

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”