cine se duce maine la peste

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
carapavel florin
senior
senior
Mesaje: 419
Membru din: 22 Mar 2008, 18:09
Localitate: Bucuresti

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de carapavel florin » 17 Apr 2009, 21:31

dianu marin catalin scrie:in primul rand si eu tot pustan sunt cum zici si tu ca tot 23 de ani am,unde stai mai exact??
pai ma gandeam ca esti mai batran

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de Ion Mironov » 20 Apr 2009, 01:11

plec la chiroiu peste 2 oreeeee si nu am somn deloc
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de toader nicolae » 20 Apr 2009, 01:44

jonny_23 scrie:plec la chiroiu peste 2 oreeeee si nu am somn deloc

NOROCOSULE........................cam ce ai vrea sa-ti urez???????????????

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de toader nicolae » 20 Apr 2009, 02:10

Poate pui si tu niste poze ,sa vad si eu cum arata crapul in 2009. ;) ;) ;) ;)

Avatar utilizator
mih_IL
senior
senior
Mesaje: 365
Membru din: 23 Noi 2007, 12:44
Localitate: urziceni
Contact:

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de mih_IL » 20 Apr 2009, 08:05

jenicadulan scrie:salut . si eu vreau sa ma duc miine dar nu stiu de ma lasa vremea ?
:-? :-? :-? :-?
Incearca asta: http://www.accuweather.com, si o sa ai toate informatiile legate de vreme.
I love carp!

Avatar utilizator
_lulupescar_
senior
senior
Mesaje: 430
Membru din: 20 Iul 2008, 18:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de _lulupescar_ » 22 Apr 2009, 20:22

dianu marin catalin scrie:vreu sa merg si eu dar nu am cu cine,dispun de transport(am masina).rog seriozitate,stau in baicului zona bucur obor


sal .sunt florin,bucuresti,stau in zona dorobanti,si nu am mijloc de deplasare pe balta.sunt pescar de crap,si am si timp in cursul saptamanii,cand ziceai ca ai timp.am 27 ani.....tel.0765242945

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de PsiHo » 25 Apr 2009, 11:22

as vrea maine sa ma duc..o balta buna
in apropierea bucurestiului/mijloc de transport? (nu detin masina)

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de toader nicolae » 25 Apr 2009, 11:40

PsiHo scrie:as vrea maine sa ma duc..o balta buna
in apropierea bucurestiului/mijloc de transport? (nu detin masina)

La 6 dimineata pleaca primul microbuz de la piata presei libere spre Moara vlasiei.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de IULIAN C » 25 Apr 2009, 11:41

PsiHo scrie:as vrea maine sa ma duc..o balta buna
in apropierea bucurestiului/mijloc de transport? (nu detin masina)
Moara Vlasiei cu Ratb sau maxi-taxi,peris cu ratb sau maxi taxi....da' e al dreaq de greu cu bagajul,crede-ma ca-ti spun din proprie experienta!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de toader nicolae » 25 Apr 2009, 11:44

IULIAN C scrie:
PsiHo scrie:as vrea maine sa ma duc..o balta buna
in apropierea bucurestiului/mijloc de transport? (nu detin masina)
Moara Vlasiei cu Ratb sau maxi-taxi,peris cu ratb sau maxi taxi....da' e al dreaq de greu cu bagajul,crede-ma ca-ti spun din proprie experienta!


Asta este Iulica daca te frige mana si nu prea ai de ales iti iei sarsanale mai putine si o iei la picior.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de IULIAN C » 25 Apr 2009, 12:04

E...pe naiba "mai putine",ca echipamentul de crap +nada+mancare si apa...ma depaseau ca greutate!
Sa vezi minune,ca un om la 53 kg sa duca vre0 75-80 kg si cand ajungeam pe balti se uita lumea la mine ca la popa tuns!
Da ce satisfactie aveam cand din 30 de pescari,eu...obosit deja de la bagaj,incepeam dupa 20 minute recital de cate 3 ore,de nu mai stiam cum sa arunc,cum sa trag,cum sa eliberez....
D-aia mi-am facut si ceva dusmani pe Moara,ca aveam la un moment dat recordul baltii cu scule "de 2 lei" cum mi s-a aruncat in fata de catre cineva!
Aveam atunci un baiat de suflet,un MARE OM care ma proteja si ajuta si a fost apostrofat de acel "cineva" ca chipurile l-am incurcat pe balta,ca nu mi-am cerut scuze....dar satisfactia a fost imensa sa prind cu echipamentul ala amarat "de 2 lei" si cu nada de 40 lei kilogramul numai mare si mult si sa plec de pe balta mic si cocosat de bagaje,dar umflat ca un curcan pt reusitele mele!
Asadar....se merita,chiar daca mi s-a spus ca din clubul meu sunt cel mai nebun pescar !
Degeaba iti porti bagajele cu nu stiu ce masina daca nu ai in bagaj si acel "ceva" care atarna cel mai greu...PASIUNEA!
Sfatul si indemnul meu:Frati pescari...sa nu va fie NICIODATA rusine ca mergeti cu bagajul in carca,nici ca va fac altii "pescari de ratb" ci sa va fie rusine,da' mare rusine sa fiti pescari de portbagaj,
ca inca se mai preteaza multi la a
baga la portbagaj,si din aceasta cauza o ducem rau noi pescarii in general si d-aia se percep pe balti
taxe mari si unu ne permitem si noi astia cu ratb-ul sa mergem!
Tu,Toadere,ai atras atentia despre taxe "nesimtite" dar te-ai gandit ca in ele se regaseste si taxa pe nesimtire?
Ca se duc unii si fac manevre si suferim toti!La fel ca fratii nostrii Romani care merg la munca cinstita pe-afara si cand strainii aud ca esti Roman trag concluzia:Roman=hot,bandit,criminal!
E la fel!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de toader nicolae » 25 Apr 2009, 12:50

Tu,Toadere,ai atras atentia despre taxe "nesimtite" dar te-ai gandit ca in ele se regaseste si taxa pe nesimtire?
Ca se duc unii si fac manevre si suferim toti!La fel ca fratii nostrii Romani care merg la munca cinstita pe-afara si cand strainii aud ca esti Roman trag concluzia:Roman=hot,bandit,criminal!
E la fel!



Te contrazic cu toata fiinta mea.dintre romanii care muncesc in strainatate,care sunt cateva milioane acum, sunt cateva mii care se tin de prostii si nu cred ca pentru astea cateva mii trebuie sa caracterizam o natie intreaga.Crezi ca nu sunt si cateva mii de infractori straini in Romania.Pentru mine Romania se identifica cu Eminescu,Iorga,Mihai,Stefan cu sportivii care urca tricolorul sus la marile competitii si nu se va identifica niciodata prin acei infractori.Trebuie sa intelegem ca infractorii adevarati sunt aici in tara si o vand bucata cu bucata iar hotii din strainatate sunt doar niste gainari.
Taxele de pe ballti chiar nu au legatura cu nesimtirea noastra ci cu nesimtirea unor patroni de balti,care folosesc un pretext atat de slab ca sa justifice pentru propriile persoane faptul ca depasesc orice limita a bunului simt.
Nesimtirea noastra creste proportional cu nesimtirea patronilor asa cum creste si bunul simt.
Repet,daca maine as avea o balta de pescuit m-as ruga sa am 10 hoti pe luna si nu ii voi gasi,asa ca nesimtirea asta a noastra nu are legatura cu taxele astea de "bun simt"
Cu caratul bagajelor,trebuie sa fi retardat mintal ca sa te amuzi pe seama unui om,doar pentru ca nu are masina.

era sa uit.Iulica sculele nu prind peste ci priceperea pescarului.Parerea mea personala este ca sunt multe lansete scumpe pe maini nepotrivite si nu vor face deca deca sa fie "bibelouri "scumpe.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de IULIAN C » 25 Apr 2009, 13:12

Da...ca ne chinuim ca u disperare sa ghicim sa analizam comportamentul crapului,sa reusim sa-l pacalim,e greu ca e destul de istet,dar o sa merg pana-n panzele albe cu afirmatia ca nu e atat de destept incat sa vada din apa eticheta de pe lansete!Si nici marca masinii!Diferenta o face clar pescarul,priceperea lui!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
toader nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 535
Membru din: 09 Feb 2009, 00:46

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de toader nicolae » 25 Apr 2009, 13:32

Iulica,sincer mi-ar face placere sa ne intalnim la o partida de pescuit.

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: cine se duce maine la peste

Mesaj de IULIAN C » 25 Apr 2009, 13:39

toader nicolae scrie:Iulica,sincer mi-ar face placere sa ne intalnim la o partida de pescuit.
O....ar fi extraordinar de bine!
Daca as avea posibilitatea,azi si maine sunt liber si as fi fost direct pe balta...dar ti-am zis ....tu stii care e faza naspa!Oricum...MOR de atata asteptare!La propriu!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”