Fundulea 7

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 16 Mai 2011, 14:44

Psiho... te-a mancat in fund, scarpina-te! =))

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 16 Mai 2011, 19:26

ma mananca de vreo 2 zile ca mi-a aparut un hemoroid

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: Fundulea 7

Mesaj de sorin1362 » 16 Mai 2011, 19:45

shopy scrie:Psiho... te-a mancat in fund, scarpina-te! =))
=)) Sau l-a mancat in Fundulea 7? =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 16 Mai 2011, 19:56

bai fara misto,la aia mica chiar i-am dat drumu,defapt la toti si la carasi am luat doar cele 5 salonte,care le-am impartit in bloc.
m-a mancat si la FUNDulea cred ca deacolo mi-a iesit,imbracat gros,transpiratie la fund(degeaba am fost cu femeia ca nu avea servetele umede la ea)
si vorba lui sorin...Tacerea e de Aur.
Dar .. sapt viitoare o sa ma duc iar si iar o sa postez (prind nu prind) asta-i site-ul INFOpescar(i)
shopy sper sa arunci si u cu una-doua poze :D

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Fundulea 7

Mesaj de Madalin Dirla » 16 Mai 2011, 21:04

[quote="PsiHo"]bai fara misto,la aia mica chiar i-am dat drumu,defapt la toti si la carasi am luat doar cele 5 salonte,care le-am impartit in bloc.

Daca ai eliberat ciortanica si inca trai "Jos palaria"!!! restul, daca era permisa retinerea si eu procedam la fel ca tine.
Fire intinse ---<>< ---<>< ---<>< !!

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 16 Mai 2011, 21:18

pai tot eu o prind cand se face mai mare :))
si faza cu salteaua, nu e o necesitate pentru mine,o investitie degeaba, cu banii de pe o saltea iau 6-7pui si mananc o luna.
unii ne permitem altii nu.
Mergem la pescuit sa ne relaxam,sa ne bucuram de pestii prinsi in lansete si daca administratia baltii permite retinerea unei cantitati de peste,dc sa eliberez?
Eu nu mananc,dar tot blocul ma intreaba cand mai plec la peste ;)
Tataia D-zel sa-l ierte a fost pescar,pe malul Bratului Borcea,dam de pomana in cistea lui ca se lingea pe degete dupa ce manca un peste

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 16 Mai 2011, 22:54

Dragi Prieteni, vreti sa aflati adevarul despre acea ''salonta'' Domnul Sorin m-a fotografiat..ups greseala mea..
http://www.infopescar.tv/forum/glume/un ... 7-195.html ultima poza din rubrica Glume-Una pe zi

Avatar utilizator
Amstel
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 13 Apr 2009, 16:58

Re: Fundulea 7

Mesaj de Amstel » 06 Noi 2011, 09:56

Am fost ieri sa-mi vizitez 2 amici care au ales sa pescuiasca 12 ore pe aceasta balta, cu intentia de a petrece o zi frumoasa dar si de a prinde ceva carasi pe care sa-i facem astazi saramura, cu ocazia... "fara ocazie". :))
Ajungand, pe la ora 11:00, pe malul apei am avut un soc: o MIZERIE de nedescris...nu am vazut in viata mea atata gunoi si mizerie in jurul unui lac privat. De la peturi, doze de bere, sticle, borcane, cutii de conserve, pungi si alte plastice, hartii si cartoane, suporti si mulinete rupte, vetre de foc facute direct pe iarba, rahati de caine peste tot, o multime de fire intinse prin iarba de care te impiedicai...intr-un cuvant: un mare JEG. La primele locuri dupa ce cobori dealul, pana in dreptul cabanei lor, era jale. Mai incolo n-am mai mers pentru ca nu vroiam sa-mi stric ziua chiar de tot...dar a avut grija un "gunoi uman" care "tzipa" cu o trompeta, din 15 in 15 de minute, de nici macar nu puteai sa tragi un pui de somn in soarele cald al amiezei.... Daca la toate astea mai adaug ca nimeni nu a plecat cu peste, (baietii au prins, la 8 lansete, doar o salonta la 1,5 kg si 1 kg de caras palmas) cu toate ca balta a fost plina ochi de pescari, veniti la pomul laudat (pe alte siteuri) cu sacul... Cei 14 pescari din campul nostru vizual nu au avut activitate si, pana la ora 16:00, ciortanul amicilor era captura baltii...Fara alte comentarii :-?

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 09 Noi 2011, 17:41

au plantat?
chiar vroiam sa dau si eu o fuga sapt viitoare... ca nu am mai fost pe-o balta si imi era dor de-un crap :D
dar mai c-am intors cu postarea ta..
cred ca mai bine aleg ...... pt o stiucareala decat o zi pierduta si friguroasa la crap

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea 7

Mesaj de Laurentiu » 09 Noi 2011, 20:14

S-a terminoiu cu crapul anul asta, de maine vremea se raceste agresiv. Ce s-a mai prins in ultimele doua saptamani, a fost ceva sporadic, pe ici pe colo cate un norocos, nimic spectaculos.
Mai bine o stiuca, un salau....

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”