Fundulea 7

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 07 Mai 2009, 20:43

cristian79 scrie:
shopy scrie:N-au fost mari, 1,5-3,5 kg, insa la instabilitatea vremii cum a fost, merge.
Buna seara.
Sambata acum doresc sa merg pe aceasta balta ( e prima data aici in Fundulea).
Credeti ca sambata se prinde mai prost (se umbla la balta ?)?
Aici unde spuneti dvs este Fundulea 7, cum merge in Fundulea 2?...sau Fundulea 8 ?
La ora 6 dimineata daca suntem pe balta este prea tarziu pentru gasirea unui loc ?
O seara buna
Buna seara, de cate ori am pescuit pe balta asta nu s-a umblat niciodata la apa, insa eu nu merg niciodata la pescuit in weekend... Nu am pescuit in 2, am auzit ca ar merge, iar pe 8 de cate ori am intrebat pescarii erau toti cam bosumflati - cica ar fi peste dar din diverse motive n-ar pune gura. Personal am incercat o singura data acum vreo 2 saptamani balta 8, am plantat dupa-amiaza, am stat pana a 2-a zi si nici un tac. Acum, poate n-am dat unde trebuie, si anume in buza stufului unei insulite, dar...
Legat de ora 6 dimineata, nu stiu ce sa va spun pentru ziua de sambata, pentru ca eu 99% plec la peste dupa masa si plec a doua zi. Parerea mea e sa incercati sa ajungeti mai devreme. Locuri de pescuit cu lanseta nu sunt multe. Iar daca va deranjeaza pescuitul in bradis incercati si balta 2,daca nu vreti pe 8, si e 50 ron (8-ul e 60).
Fir intins!

Avatar utilizator
cristian79
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 07 Mai 2009, 20:30

Re: Fundulea 7

Mesaj de cristian79 » 07 Mai 2009, 22:15

Atunci, din cate spuneti dvs, cred ca vom merge pe Fundulea7. Cat este taxa aici?
Balta este mare? De ce sunt locuri de lanseta asa putine ?
Nu obisnuiesc sa plantez, nu am facut-o nicodata, pescuiesc normal lasneta cu montura si diverse momeli...am vreo sansa asa pe aceasta balta ? Ce se prinde mai binisor, carasa sau crap ?
Un sfat pt cineva care merge pentru prima data? Un loc bun ?
Mu;ltumesc si o seara buna va doresc.
Cristian
shopy scrie:
cristian79 scrie:
shopy scrie:N-au fost mari, 1,5-3,5 kg, insa la instabilitatea vremii cum a fost, merge.
Buna seara.
Sambata acum doresc sa merg pe aceasta balta ( e prima data aici in Fundulea).
Credeti ca sambata se prinde mai prost (se umbla la balta ?)?
Aici unde spuneti dvs este Fundulea 7, cum merge in Fundulea 2?...sau Fundulea 8 ?
La ora 6 dimineata daca suntem pe balta este prea tarziu pentru gasirea unui loc ?
O seara buna
Buna seara, de cate ori am pescuit pe balta asta nu s-a umblat niciodata la apa, insa eu nu merg niciodata la pescuit in weekend... Nu am pescuit in 2, am auzit ca ar merge, iar pe 8 de cate ori am intrebat pescarii erau toti cam bosumflati - cica ar fi peste dar din diverse motive n-ar pune gura. Personal am incercat o singura data acum vreo 2 saptamani balta 8, am plantat dupa-amiaza, am stat pana a 2-a zi si nici un tac. Acum, poate n-am dat unde trebuie, si anume in buza stufului unei insulite, dar...
Legat de ora 6 dimineata, nu stiu ce sa va spun pentru ziua de sambata, pentru ca eu 99% plec la peste dupa masa si plec a doua zi. Parerea mea e sa incercati sa ajungeti mai devreme. Locuri de pescuit cu lanseta nu sunt multe. Iar daca va deranjeaza pescuitul in bradis incercati si balta 2,daca nu vreti pe 8, si e 50 ron (8-ul e 60).
Fir intins!

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 08 Mai 2009, 07:17

Balta e destul de mare, locuri de pescuit sunt destul de putine din cauza malurilor, care pe alocuri sunt mai abrupte, sau ar fi locuri dar e crescuta iarba de juma' de metru - asa am dat si eu, am stat cel putin o ora sa tasez si sa rup iarba, si nu mi-a parut rau. Insa n-as face asta la 4 dimineata cand toata iarba e uda si afara e rece. Sanse are toata lumea, cat timp exista peste in balta, si daca va si pricepeti un pic, de ce nu? Daca vreti un loc mare si fara ierburi mergeti cat mai devreme si apucati loc chiar langa coliba paznicilor, care e undeva pe la jumatea baltii, pe malul opus satului. Fir intins si sa imi spuneti ce-ati facut!

Avatar utilizator
Nowatiny
Veteran
Veteran
Mesaje: 566
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea 7

Mesaj de Nowatiny » 10 Mai 2009, 13:28

Salut , am fost ieri pe Fundulea 8 , initial am vrut pe 7 dar era plina de bradis iar locurile mai bune era ocupate.
Am ajuns pe la 5:30 mi-am ocupat un loc in fata unui stuf , am nadit , plantat , porumb cu diferite arome , dar nici un raspuns pana la 14:30 cand m'am hotarat sa plec.Balta a fost plina de pescari si nimeni dintre cei pe care i'am vazut nu au prins mai nimic decat niste carasei la 200 gr la undita.
Taxa : 60 Ron

Concluzie : daca vrei sa te bronzezi si sa te relaxezi la iarba verde , merita.

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 10 Mai 2009, 13:32

Salut, asa cum am spus, balta 8 e tare ciufuta. Prefer sa dau in boscheti si-n bradis, dar sa am activitate, decat in loc frumos si sa ma ia somnul. Nu ca n-as pescui si la somn :-?

Avatar utilizator
Grecy
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 14 Apr 2009, 21:23

Re: Fundulea 7

Mesaj de Grecy » 15 Mai 2009, 12:36

daca nu plantezi pe aceasta balta sa inteleg k nu ai sanse sa prinzi mai nimik ??
ce momeli agreaza pesti pe aceasta balta ??
vreau sa ma duk maine la o partida de pescuit scurta

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 15 Mai 2009, 14:41

Grecy scrie:daca nu plantezi pe aceasta balta sa inteleg k nu ai sanse sa prinzi mai nimik ??
ce momeli agreaza pesti pe aceasta balta ??
vreau sa ma duk maine la o partida de pescuit scurta
Cat timp ai batu'n'balta, sanse ai. Doar ca nu spera la crap decat accidental. La rame, viermi, etc, am vazut la ceilalti pescari doar carasel, si cu ceva noroc cate un ciortan. Cu cat vei da mai in bradis, cu atat mai repede dai de caras, mai ales daca nadesti locul. Eventual poti merge pe balta 2, e 50 lei, (cea de dupa 8!) si se ia caras si crap destul. Eu nu merg acolo ca nu-mi place aglomeratia. Fir intins!

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 7

Mesaj de besliu » 15 Mai 2009, 20:40

te rog ajutama sa ajung pe fundulea 7 pt ca maine vreau sa plec la pescuit si nam nici mai mica idee cum sa ajung !! zimi si mie mai mura in gura !!! pe unde e pe undeva pe langa stadion ???

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 15 Mai 2009, 20:47

Iesi prin Pantelimon, treci prin Branesti, Islaz, si inainte sa intri in Fundulea, e linia de inalta tensiune care traverseaza soseaua. Deja cand o vezi, te uiti dupa un indicator pe partea dreapta, parca e albastru, scrie Fundulea 7 800m si o sageata spre stanga. Mergi pe drumul respectiv care te lasa intre 2 balti, cea din dreapta e Fundulea 7. Cea de la stadion e 8-ul. Daca nu gasesti loc pe 7, te poti duce mai departe, treci de balta 8, si urmatoarea e 2-ul, unde iar pica peste. Te sfatuiesc sa te trezesti devreme...

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 7

Mesaj de besliu » 15 Mai 2009, 20:55

Ms frumos sper sa nimeresc bine balta !!!

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 7

Mesaj de besliu » 15 Mai 2009, 20:56

mie nu prea imi place sa plantez !!! dc arunci de pe mal nu merge e chiar asa de mult bradis >>???

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 15 Mai 2009, 21:18

besliu scrie:mie nu prea imi place sa plantez !!! dc arunci de pe mal nu merge e chiar asa de mult bradis >>???
bradisul e si daca plantezi, stai linistit. Eu am luat crap si lansate din mana, dar dupa ce am nadit locul cu o seara inainte...

Avatar utilizator
Grecy
utilizator
utilizator
Mesaje: 30
Membru din: 14 Apr 2009, 21:23

Re: Fundulea 7

Mesaj de Grecy » 18 Mai 2009, 09:41

am ajuns sanbata pe date de 16.05.2009 pe aceasta balta
am ajuns aproape de ora 6 abia am mai gasit un loc
am prins circa 5 kg de carasel .. care l-am eliberat
dupa parerea mea este o teapa totala
dezamagirea este la ia acasa pe aceasta balta ... am dat la porumb cu diferite arome ...nici macar un tac

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 18 Mai 2009, 09:45

Grecy scrie:am ajuns sanbata pe date de 16.05.2009 pe aceasta balta
am ajuns aproape de ora 6 abia am mai gasit un loc
am prins circa 5 kg de carasel .. care l-am eliberat
dupa parerea mea este o teapa totala
dezamagirea este la ia acasa pe aceasta balta ... am dat la porumb cu diferite arome ...nici macar un tac
de ce e teapa? ca n-ai prins tu? saptamana trecuta am luat 9 crapi, intreaba paznicul. azi plec din nou. nu te supara, dar daca tu n-ai prins crap nu inseamna ca nu se prinde, ia gandeste-te!

Avatar utilizator
oneata cristian
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 15 Mai 2009, 20:30

salut

Mesaj de oneata cristian » 18 Mai 2009, 21:51

poate sami dea si mie niste detali despre fundulea 7 conditi de pescuit numar lansete si locatia unde este balta am anteles ca balta este 40 ziua si 40 noaptea mersi astepr raspunsuriii **== **== **== :noob:

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”