Fundulea 7

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 7

Mesaj de besliu » 19 Mai 2009, 22:16

eu unu nu-ti recomand aceasta balta !!! nu e asa cum pare si cum se zice !! am fost cu lansetele de crap sa dau lovitura dar dezamagire !!! nici o trasatura la lansete am dat cu toate momelile de crap si nimik @@!! balta e plina de bradis si multe locuri cu mal inalt !!!la undita se prinde numa carasel cat degetul !!! sincer nici 10 roni nas da pe balta asta pt ca nu merita parerea mea!! din cata lume era pe balta nici un pescar nu a prins macar un ciortan !! Mentionez e o mare teapa !!! Nu vreau sa mai aud de aceasta balta !! Fir intins tuturor !!

Avatar utilizator
oneata cristian
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 15 Mai 2009, 20:30

Re: Fundulea 7

Mesaj de oneata cristian » 20 Mai 2009, 11:23

buna ziua domnilor an legatura cu fundulea 7 ma poate ajuta si pe mine cu cateva detali

1)unde este balta an fundulea

2)cat este taxa

3)ce tegim este pe balta numar bete peste retinut

4)ce momeli se folosesc

va multumesc si astept sugestile dumneavoastra fire antinse **== **== **==

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 20 Mai 2009, 12:30

besliu scrie:eu unu nu-ti recomand aceasta balta !!! nu e asa cum pare si cum se zice !! am fost cu lansetele de crap sa dau lovitura dar dezamagire !!! nici o trasatura la lansete am dat cu toate momelile de crap si nimik @@!! balta e plina de bradis si multe locuri cu mal inalt !!!la undita se prinde numa carasel cat degetul !!! sincer nici 10 roni nas da pe balta asta pt ca nu merita parerea mea!! din cata lume era pe balta nici un pescar nu a prins macar un ciortan !! Mentionez e o mare teapa !!! Nu vreau sa mai aud de aceasta balta !! Fir intins tuturor !!
mestere, nu trebuie sa nu-mi recomanzi tu mie aceasta balta, eu acum 20 minute m-am intors de acolo, cu 15 kg de crap, intreaba paznicul, cam ce si cat prinde florin ala cu jeepul cand vine pe balta. eu am spus din prima ca e un pescuit mai dificil, ca e bradis, etc. si ca eu plantez. daca tu dai normal e logic ca ai mai putine sanse, nu? reciteste ce am scris de la inceput, intereseaza-te acolo ce si cine prinde, apoi afirma ca e mare teapa tra-la-la. peste este, dar e invelit cu apa (:|

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 7

Mesaj de besliu » 20 Mai 2009, 17:53

Parerea e ca tu esti cumva unu dintre paznici si vrei sa-ti faci reclama la balta !! Asa te cred !! S-au poate bati din picior sa aduci peste pe mal asa te cred !!! :))

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 20 Mai 2009, 18:31

besliu scrie:Parerea e ca tu esti cumva unu dintre paznici si vrei sa-ti faci reclama la balta !! Asa te cred !! S-au poate bati din picior sa aduci peste pe mal asa te cred !!! :))
Deh, nu te opreste nimeni sa fii pe balta cand sunt eu acolo - poti veni cand ma vezi sa te uiti in juvelnic :-@
Si vizavi de ce afirmi, in locul tau, daca ma stiam pescar de duminica macar incercam sa nu bat campii...

Avatar utilizator
oneata cristian
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 15 Mai 2009, 20:30

Re: Fundulea 7

Mesaj de oneata cristian » 20 Mai 2009, 22:31

buna seara domnilor besliu si domnu shopy ami spuneti si mie care este adevaru cu fundule 7 merita sa ma duc si eu luni sa marti saptamana care vine ca atunci sant liber si ar mai fi ceva domnule florin ala cu jeepul (scuze asa scri aici )nu vrau sa va supar cumva sa sa va jignesc daca santeti un cunoscator a balti ne spuneti si nou cu ce monturi pescuiti sau la ce momeala ???? rama viermusi bonba pufuleti porunb boilies etc va multumesc si va doresc o seara buna tuturor si pana data viitoare sperati la marea captura

Avatar utilizator
shopy
Veteran
Veteran
Mesaje: 882
Membru din: 07 Dec 2007, 11:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de shopy » 21 Mai 2009, 08:20

buna dimineata, daca recititi intregul topic veti vedea ca nu pescuiesc decat plantat si numai cu porumb preparat de mine. mai mult nu va pot spune. ca montura, folosesc montura combi cu plumb pierdut. dar, a inceput perioada in care putrezeste bradisul si la orice adiere de vant se pune pe fire. eu nu am aceasta problema deoarece folosesc backleads, dar un pescar cu mai putina experienta, venit prima oara pe balta asta in aceasta perioada poate avea probleme , dupa cum o fi avut si cel de mai sus, care o fi crezut ca sar crapii pe mal. va sfatuiesc sa mai asteptati vreo 2 saptamani pana pica bradisul sau sa mergeti pe fundulea 2, unde se pescuieste mult mai lejer.

Avatar utilizator
oneata cristian
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 15 Mai 2009, 20:30

Re: Fundulea 7

Mesaj de oneata cristian » 21 Mai 2009, 22:02

va multumes domnule shopy am cit tot acuma si am vazut ce disputa este antre dumneavoastra si domnu....... ari cum multumesc pentru detali o sa merga marti la ganeasa ca acolo cunosc bine balta si momelile care dau randament se prinde bine caras destul de frumos dar am o opsesie sa devin si eu un crapar anrait nu ma cosider ancepator dar nici profiii mai am de anvatat multe din taina pescuitului o seara buna si pe viitor fire antinse ca caraie tanburuuuu

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Fundulea 7

Mesaj de Crownyboy » 22 Mai 2009, 12:30

Balta nu e chiar rea, dar intr-adevar trebuie plantat. Eu am prins un singur crap de 4kg si caras mult, dar majoritatea s-a intors in balta; am pastrat doar 2 kg. Este o balta interesanta dpdv structural ,cu foste diguri, mal inalt, stuf, bradis in care practici un pescuit dificil dar si daca-l dibuiesti... .Fir intins.

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Fundulea 7

Mesaj de mircea pescar » 23 Mai 2009, 10:17

Pe Fundulea 7 se poate planta si cu barca gonflabila ?

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Fundulea 7

Mesaj de Crownyboy » 23 Mai 2009, 10:21

Da.

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Fundulea 7

Mesaj de mircea pescar » 23 Mai 2009, 10:44

Crownyboy ai Incercat si la bile pe Fundulea vreodata, sau numai la porumb ?

Avatar utilizator
Crownyboy
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 19 Apr 2009, 22:39

Re: Fundulea 7

Mesaj de Crownyboy » 23 Mai 2009, 11:36

Am fost prima data acum 2 saptamani si saptamana aceasta, a doua oara si am dat doar pe porumb preparat cu capsuna+nadit cu bulgari.Daca nu plantezi, trb sa sondezi apa cu un plumb si sa gasesti un loc curat pentru ca este foarte mult bradis.

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Fundulea 7

Mesaj de mircea pescar » 23 Mai 2009, 17:20

In 2-3 saptamani se va duce bradisul si atunci se schimba treaba.

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Fundulea 7

Mesaj de besliu » 23 Mai 2009, 21:34

Crownyboy ai dat cu montura fir de par si cu naditor >>>?? si la ce ai prins la boabe de capsuna ??

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”