Fundulea 7

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de LARY » 18 Apr 2011, 14:58

fundulea 7 sau cel putin asa mia spus paznicul care mia loat cascavalul inainte de ami desface prima lanseta.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 18 Apr 2011, 19:39

cred ca te-a mintit, nu am prins niciodata ''guvizi'' pe 7. si din poza nu recunosc deloc locul.sunt 2 intrati la 7,daca ai luat-o pe camp si ai pescuit imediat in dreapta cum incepe balta e de inteles,nu stiu zona aia..in rest nu pare sa fie fundulea 7,dar acolo erau niste plauri de stuf pe mijlocul apei,daia zic ca nu cunosc locul

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea 7

Mesaj de Laurentiu » 18 Apr 2011, 19:57

Pshio, daca omu' ti-a zis clar ca pe Fundulea 7 a platit bon ce tot iti dai cu parerea ca nu e asa? E ca si cum il faci prost, ca nu stie unde a pescuit si platit bon...
Iti spun eu, este inceputul baltii la digul cu fundulea 6 unde e apa mica si stuf pe ambele maluri, e ca o laguna.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Fundulea 7

Mesaj de georgemarian » 18 Apr 2011, 20:14

psiho,nu ai cum sa te intelegi cu laurentiu,doar ai zis si tu si te ia...asa si pe mine,ma crititca... :-q

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 18 Apr 2011, 20:36

:) o fi frustrat omu ca nu a prins nimic pe baltile astea,sau poate are INTERZIS pe balti.
ca din toate posturile lui incearca sa indemne lumea sa nu se duca pe baltile de la fundulea.
Frate dai cateva pagini mai inapoi sa vezi ca s-a prins pe Fundulea 7! si inca are peste dar daca nu ii stii spilu,nu prinzi!

l-am intrebat clar daca a pescuit la inceputul balti pe partea cu drumul de pamant pentru ca nu stiu zona! si nici el nu e sigur ca e fundulea 7 doar ca i-a zis paznicul!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de LARY » 18 Apr 2011, 20:58

Pe Fundulea 7
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea 7

Mesaj de Stanescu Mircea » 18 Apr 2011, 21:19

PsiHo scrie::) o fi frustrat omu ca nu a prins nimic pe baltile astea,sau poate are INTERZIS pe balti.
ca din toate posturile lui incearca sa indemne lumea sa nu se duca pe baltile de la fundulea.
Frate dai cateva pagini mai inapoi sa vezi ca s-a prins pe Fundulea 7! si inca are peste dar daca nu ii stii spilu,nu prinzi!

l-am intrebat clar daca a pescuit la inceputul balti pe partea cu drumul de pamant pentru ca nu stiu zona! si nici el nu e sigur ca e fundulea 7 doar ca i-a zis paznicul!

Prietene dute tu linistit pe fundulea 7 si numai tine in brate puscaria aia de balta plina cu peste bulgaresc la 3 lei kg . Fi serios are 3 ciortani care se plimba din poza in poza la fiecare paznic in mana si se posteaza pe siteul pescuitul.ro sa fim seriosi iti doresc numai fir intins si mult dril cu carasu din fundulea !
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea 7

Mesaj de Laurentiu » 18 Apr 2011, 21:21

PsiHo scrie::) o fi frustrat omu ca nu a prins nimic pe baltile astea,sau poate are INTERZIS pe balti.
ca din toate posturile lui incearca sa indemne lumea sa nu se duca pe baltile de la fundulea.
Frate dai cateva pagini mai inapoi sa vezi ca s-a prins pe Fundulea 7! si inca are peste dar daca nu ii stii spilu,nu prinzi!
Tu aici despre cine vorbesti?

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de LARY » 18 Apr 2011, 22:36

Am auzit ca daca scri ceva de rau de fundulea pe pescuitul.ro il sterge lumea automat ca nu mai vin fraieri la peste , ma refer la fraieri care citesc pe forum despre fundulea si se duc pentru prima data crezind ca e o balta foarte buna ce merita incercata.
Cred ca uni mai mult ca sigur fac reclama din interes, ca se cunosc cu patronu balti si cred ca sunt si printre noi gogosari dastea.
Cred ca dintr-o suta de pescari care au fost pentru prima data pe fundulea 1-2-7 se mai intorc maxim 10-15 si a doua oara ( exceptie de la caz fac baieti care probabil au partide gratuite pentru reclama)

SARACIE DE BALTA NU O RECOMAND NIMANUI nici 1. nici 2. nici 7.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 18 Apr 2011, 22:50

frate..pe celalalt site mai uita-te si tu la posturi...cine are un singur comentariu la balta si este despre fundulea 7 sigur e reclama mascata.
Da il cunosc pe patron.
Nu beneficiez de partide Gratuite!
daca ii faceam reclama nu mai ziceam c-am fost (anul asta) de 3 ori ca odata nu am prins deloc, odata am prins eu 2 carasi si 1 prieten vreo 3 dintre care unu aproape de kg,si ultima oara 5 carasi!
Vorbesc de anul trecut in care am prins destul pacat ca nu mai am pozele.
Acum cand umblu cu aparatu' dupa mine nu am la ce sa fac poze..dar sigur se nimereste o zi.
Si eu..o sa ma duc. macar sa fiu singurul pescar care ma duc.Sa fiu singur pe balta sa nu ma deranjeze nimeni.
Daca te uitai pe forumul acela despre care zici la toate comentarile il puteai vedea si pe Dan marinitia cu un cten de vreo 7-8kg,despre el ce poti zice? tot ca face reclama mascata?
Poate n-o mai avea peste,cine stie.sau poate inca nu mananca.

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de LARY » 18 Apr 2011, 23:10

poate ca tu nu faci reclama da e o balta care doar reclama e de ea. Sigur sunt gainari care sunt pusi sa minta ca curge miere pe fundulea si se prinde cu o fregventa de invidiat.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 18 Apr 2011, 23:18

daca nu ar fi ''ei'' n-ar mai avea patronu ''clienti'' nu?
eu astept sa se mai incalzeasca,ma duc iar pe 10-11-12 mai (vedem noi)

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de LARY » 18 Apr 2011, 23:39

Drum bun, dute. :-h
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
Stanescu Mircea
senior
senior
Mesaje: 220
Membru din: 24 Noi 2010, 02:04
Localitate: Bucuresti

Re: Fundulea 7

Mesaj de Stanescu Mircea » 18 Apr 2011, 23:44

daca tu preferi sa te duci sa tot incerci sa prinzi 2-3 carasi sau poate te incanta ca poti lua pestele acasa dute linistit . Avem cateva balti exceptionale cum ar fi tancabesti moara vlasiei greaca de ce nu aici pe una din baltile astea poti spune ca nu mananca sau etc... eu iti doresc fir intins!
Dau la patratica de iaurt si mot de cac**!

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fundulea 7

Mesaj de PsiHo » 19 Apr 2011, 16:59

stai linistit ca s-au dus baietii si pe mv si nu am prins.
Da ! am mai zis pe balti unde dau banu' si mi se permite sa iau pestele il iau in limita cantitati admise.
daca vroiam sa prind 2-3 carasi .. sa-mi fac tamblaua de pescuit ma duceam pe neajlov.. (poate prindeam si altceva) sau chiar pe lacul mori unde anul trecut am prins salau.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”