Gogosari sat Jud Giurgiu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de iorgu » 12 Apr 2010, 21:30

Banuiesc ca doar de apa, ca de peste oricum era secata :D Poate vrea sa o populeze masiv si sa o faca de competitie :))
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de mausse26 » 12 Apr 2010, 21:36

Mai nea Iorgule mare dreptate ai :))

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de iorgu » 12 Apr 2010, 21:55

mausse26 scrie:Mai nea Iorgule mare dreptate ai :))
Ma oftic frate, ca acum 5-6 ani, am avut mari satisfactii la pescuit sportiv pe aceasta balta. au ,,RAS-O'' au mancat si baut o luna si acum vor face foamea cel putin 2-3 ani :D Pacat de baietii care nu stiu realitatea si bat drumul aiurea din Bucuresti pana in fostul sau doritul ,,EL DORADO'' :-&
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
mausse26
senior
senior
Mesaje: 265
Membru din: 13 Sep 2009, 22:58

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de mausse26 » 12 Apr 2010, 22:13

Acum 5-6 ani se prindea peste frumos(am prins crap de 4-5 kg) dar de atunci balta a trait din amintiri.Nu stiu de ce a mai secat balta ca oricum nu mai avea peste si asta numai din vina administrari paguboase ca sa nu zic mai mult.Pacat de balta . ~x(

Avatar utilizator
rvf77
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 24 Mar 2010, 10:38

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de rvf77 » 20 Apr 2010, 10:11

am fost pe gogosari, balta de 100 lei, am pescuit la porumb uscat, plantat si am luat 1 crap la 5 Kg, 1 la 2 Kg si 1 la 1,5 Kg, balta are potential, paznicul a spus ca au fost populate toate, cea de la nuci, anul trecut a fost praf

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de mircea pescar » 20 Apr 2010, 17:56

Ai intrebat si cu ce au fost populate :?: ---<>< ---<><

Avatar utilizator
rvf77
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 24 Mar 2010, 10:38

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de rvf77 » 20 Apr 2010, 20:27

cu crap-salonta, si au lasat si de anul trecut ca nu bagau crap numai la 5 Kg

Avatar utilizator
rvf77
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 24 Mar 2010, 10:38

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de rvf77 » 20 Apr 2010, 20:28

cu crap-salonta, ca nu populau cu crap de 5 Kg, sau numai de 5 Kg

Avatar utilizator
rvf77
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 24 Mar 2010, 10:38

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de rvf77 » 20 Apr 2010, 20:29

cu crap au populat, doar nu cu sabioara :))

Avatar utilizator
stoica razvan
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 14 Feb 2009, 17:39
Localitate: pitesti

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de stoica razvan » 01 Mai 2010, 21:38

100ron 12h sau 24h

mircea pescar
Veteran
Veteran
Mesaje: 530
Membru din: 27 Feb 2009, 23:03

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de mircea pescar » 02 Mai 2010, 07:54

24 h.

Avatar utilizator
stoica razvan
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 14 Feb 2009, 17:39
Localitate: pitesti

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de stoica razvan » 05 Mai 2010, 15:18

am fost pe data de 04-05-2010 am pescuit o noapte numai la porumb,si nu am avut o trasatura dimineata am schimbat pe bomba si am prins un crap 3kg si 10kg caras .locurile de pescuit cele mai bune sant pe marginea drumului dar te omoara praful. majoritatea pescarilor planteaza pe bomba .balta are peste dar pacat ca nu ai si locuri de pescuit pe drum cat de negru ai fi acas ajungi alb

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de bradlly » 11 Mai 2010, 21:53

Am fost pe gogosari sat pe 1 si 2 mai, 24 ore. Mentionez ca am platit 50 lei ( ne-am inteles cu paznicii pentru ca eram mai multi ) am stat pe partea cu padurea.
Carasul manca la orice si vorba aia rar da mare la 500-800 g / buc. Cei mai multi i-am luat la porumb la borcan cu aroma de capsuna. Duminica dimineata a fost mare forfota, deoarece sambata fusese foarte cald deja intrase la bataie, la mal. Unii prindeau caras la minciog cu japca.

Crapul nu a mancat deloc, nici o trasatura si am folosit porumb uscat, boiliesuri, am nadit cu cobra si saculeti solubili.
Foarte multa mizerie, praf, si cred ca s-au nimerit langa noi tatal si mama manelistilor din jud. Giurgiu pt ca ne-au capiat cu muzica lor, unde mai pui ca a mai aparut pe balta si un localnic care probabil nu avea masina mica , asa ca a venit cu capul tractor VOLVO din dotarea locului de munca, ambalandul la maxim si rupand cateva crengi sanatoase ale pomilor din si asa rara padure din spatele nostru. :-t :-t :-t :-t :-t :-t :-t :-t :-t

Domnilor manelisti si automobilisti poate va mai satura Dumnezeu odata ca tare ne-am saturat de " taranoi !!! "



Fire Zbuciumate !!!
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
jila pitis
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 18 Oct 2008, 22:25
Localitate: baicoi/prahova
Contact:

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de jila pitis » 31 Mai 2010, 17:04

Am fost pe Gogosari balta de 100 ron cea care se intinde pana la intarea in Draghiceanu.Taxa pe balta este de 100 ron 24 ore dar te poti intelege cu paznicul daca sunteti mai multi.Am pescuit in zona de sub padure spre sediul paznicului unde se pare este o zona mai adanca.Am pescuit toti cu 17 lansete neplantate si am prins un crap la 1,8 kg si caras 5-6kg(caras mare frumos)astea toate in 40 ore de pescuit.Tin sa va spun ca daca vreti sa vedeti concurs de navomodele mergeti la gogosaru fratilor.Era un adevarat concurs care planteaza mai mult si mai departe.Sa stiti ca nici cu plantatul nu faci mare treaba ,au fost langa noi doi domni la fel au stat si ei si au plantat si nu au prins decat un crap la 2 kg si unul la 3kg iar in partea dreapta cel care a fost langa noi a avut 9 lansete toate plantate si nu a luat nimic.La noi crapul a intrat la boaba de porumb uscata pe fir si caras-ul la undita la rama cu 2 viermusi.Paznicul spunea ca a fost populata balta acum o saptamana cu peste mare dar nu cred ca a tras ciortanica mica la 0.200-0,300grame si salonta la fel de mica. La boaba de porumb de conserva a intrat doar ciortanica mica la undita.Pana la urma daca am fost mai multi si am avut bere rece si ce pune pe gratar a fost bine,de pescuit nu stiu poate ca o sa revin prin toamna daca se mai schimba ceva pana atunci.

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Gogosari sat Jud Giurgiu

Mesaj de Lazar Mihai » 29 Noi 2010, 15:03

Da , imi cer scuze ca nu am raspuns din martie pana acum dar probabil am uitat de acest post , am vazut acum in posturile mele , Nu am prins un crap in 3 partide lungi pe gogosari sat , nici un crap la nuci tot 3 partide , nici un crap izvoru cimitir 1 partida, sa nu mai vorbesc de baltile din zona Chiriacu Izvoarele care nu are nici penis pastoralis .In concluzie nu mai ascultati ce zic ninel si ceilalti paznici :)) eu m-am dus ca stiu locurile gropile etc si tot nu am prins, problema este ca nu este peste DELOC. Va spun dupa un sezon intreg de pescuit si de ascultat supararile prietenilor care au pescuit la fel ca mine fara rezultat. In consecina din luna iulie am trecut pe c&r pe Greaca si mi-am demonstrat ca in Greaca e peste probabil cat este in restul baltilor din giurgiu adunat. Ocoliti giurgiu , nu pierdeti nimic , decat paznici care vor si ei o bere 2 , patroni care baga 100 kg de ciortan pana in kil si spun ca au bagat 2 tone de peste peste 5 kg , drumuri proaste care necesita tractor dupa cea mai usoara ploaie , dormi cu frica sa nu iti mai gasesti sculele si multe altele. Baltile cu 50-100 lei bonul care spun ca prinzi cat poti sunt ca reclamele de la teleshoping care iti recomanda produse revolutionare la preturi de nimic . Sanatate si inca o data imi cer scuze ca nu am raspuns in martie ci in noiembrie :)
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”