GREACA CERCANI ANUNT

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de stan nicolae » 22 Oct 2010, 21:53

viorele...ia baga batraneste,2 boabe,dar sa fie galbene . ---<><

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de vioril » 22 Oct 2010, 22:21

srna si multumesc , din pacate am incercat si la boabe circa o ora si minic nici piu la senzor , pe cand la bile auzi pui dupa 10 min , crede-ma . este o balta invatata pe bile , am dat pana si cu bile ciopartite , m-am gandit ca oare s-a obisnuit cu sfera ( bila ) pe care o poate considera pericol . in plus cred ca este destul de tarziu pt porumb , apropo am incercat 30 min si la patratica mare si am luat un cares de mai mare frumusetea , circa 800 g , eliberat .

inca o data multumesc de sfat

Avatar utilizator
stan nicolae
senior
senior
Mesaje: 256
Membru din: 05 Dec 2009, 10:38

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de stan nicolae » 22 Oct 2010, 22:58

atunci...ia zi Madaline

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Oct 2010, 23:09

stan nicolae scrie:atunci...ia zi Madaline
:-S :-S :-S

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de vioril » 22 Oct 2010, 23:54

nu cred ca ar trebui sa fim ingrijorati , eu maidegraba dau vina pe faptul ca a fost concurs pana duminica ,iar eu m-am dus miercuri , gandesc ca avand in vedere perioada tarzie si faptul ca se hraneste mai putin , si mai consistent ca ,compozitie a mancarii , cred ca tot s-au dat cateva sute de kilograme de bile in apa si a mancat dupa pofta inimii . mai bine ma duceam azi .

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Oct 2010, 23:59

vioril scrie:nu cred ca ar trebui sa fim ingrijorati , eu maidegraba dau vina pe faptul ca a fost concurs pana duminica ,iar eu m-am dus miercuri , gandesc ca avand in vedere perioada tarzie si faptul ca se hraneste mai putin , si mai consistent ca ,compozitie a mancarii , cred ca tot s-au dat cateva sute de kilograme de bile in apa si a mancat dupa pofta inimii . mai bine ma duceam azi .
Vio,incerca sa nu mai nadesti masiv in partidele scurte si pe apa rece,peste sa hraneste mai slabut acum fata de sezonul cald ;)

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de vioril » 23 Oct 2010, 09:21

Daaaaa dn. Cristian nu s-a mai intors de de pe greaca ? sau o fi dat de EL ? adevarul este ca odata ajuns acolo nu prea-ti mai arde sa pleci .

Avatar utilizator
zfcristian
senior
senior
Mesaje: 408
Membru din: 26 Mai 2009, 17:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de zfcristian » 23 Oct 2010, 09:43

Salutare, scuze dar aseara am ajuns rupt.
Vremea superba , am dat in stanga de Vali pe locul lui Marius nu am luat decat o bucata la 3 kg dar am avut un "vecin " care a dat la Vali si care datea cu solubile de la Carping si schimba din ora in ora dar cel mai deranjant a fost faptul ca batea numai peste betele mele sau langa ele, asta e cred ca avea probleme cu vederea ca tot el spunea ca eu dau peste el :-t :-t :-t
Nu prea a mancat pestele , erau 12-15 masini pe balta si dupa amiaza au mai venit printre care si baietii de la Bv care cred ca or sa scoata ceva de la Cofetari in weekendul asta.
De dimineata era 1 grad dar apoi a fost ok , apa foarte rece, la acele Wide gape de 4 nicio prezenta cand am trecut pe ace de 6 legate cu fir si mai subtire a venit si prima victima :D
Colegul meu a dat pe porumb si a facut strabism uitandu-se la intinzatoare @-) @-) @-)
Eu am dat cu bile tari dar la solubile am vazut k itra ciortanu ala mic.
NU stiu daca mai ajung anul asta dar va doresc fir intins!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Infopescar.tv
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi!!!

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de vioril » 23 Oct 2010, 13:02

multumin dn. Cristian pentru informatii . din tot ce relatezi reiese exact acelasi lucru de care m-am impiedicat si eu . asta e , din partidele acestea invatam cel mai mult , important este sa nu uitam ce invatam .


sincere salutari


cred ca voi mai face o iesire pe greaca joi sau vineri .

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de Lazar Mihai » 25 Oct 2010, 18:35

Am fost si eu cred ca imediat dupa cristian tot la marius, adica de sambata dimineata pana duminica la ora 12. Sambata am avut parte de ciortaniada la niste solubile facute de mine iar pe source si shellfish dipuite in diferite arome si lichide nutritive nici o prezentare, noaptea am facut un gratar ne-am dus cu vorba si cu spritul pana am observat ca este 4 00. Cand ne-am intors pe locul de pescuit swingere cazute , fire mutate etc :))Dupa aceea a urmat inveitabilul somn , cred ca daca stateam si noaptea de ele si dadeam pe solubile aveam parte de o partida frumoasa (oricum a fost :)))
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
didelu
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 25 Oct 2010, 14:39

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de didelu » 27 Oct 2010, 23:29

vioril scrie:Salutare Crisrian !

Am fost eu miercuri 20.10.2010 ...
.... La standul 5 ( unbrarul 5 cum intri pe balta ) s-a luat unul la 10kg si atat ( stiu eu ) .

fire intinse
eu eram ala de la 5 ,
a fost de 10,900 , luat pe la 14.30 ( dupa 6-7 ore ) de la aruncare
eliberam dupa poze etc. si , n-apuc sa ma asez pe scaunel ( sa-mi opresc tremuratul picioarelor si mainilor ) ,
TRRRR , altul , care era taticul lu ala dinainte , mai nervos , mai tenace , mai al draqu
inevitabilu se intampla si pe la 10 m de mal a scuipat ce avea in gura si a plecat ,
fara sa rupa , fara sa se agate , efectiv a plecat linistit in treaba lui , trimitandu-mi montura intreaga cu tot cu bile ... :((

pe la 16.00 am mai scos unul de 4 kg
la 17.00 am plecat , cu intrebarea cand mai imi iau liber o zi ( poate doua ) sa revin

merci Nenea George
ne vedem sapt viitoare ( poate sa si ninga )

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de vioril » 28 Oct 2010, 06:50

Salutare ! din cate am vazut eu , ati fost 2 sau 3 prieteni acolo , si sincer doar tu ai luat ? nu ? , si eu pe acelasi loc in urma cu o saptamana am starnit ceva invidie din partea altor colegi ( vecini ) sau poate nu au fost invidiosi , cand am dat afara vreo 4 dulapi ,si anume 3 dulapi intre 5 si 7 kg /buc , si unul de 12 kg . este un loc productiv , cu apa ceva mai mare , un pic de agatatura la 30 m de mal si un pic spre dreapta , cel over ten l-am adus din fata cam de la 90m . in acea dimineata chiar am vrut sa ma opresc in acelasi loc dar stiti cum e : curiozitatea a omorat pisica =)) , dorinta din mine de a incerca si alte locuri de pe balta . revin cu info duminica seara ,cand ma intorc de pe garla . fire intinse tuturor ! ! ! :-h

Avatar utilizator
didelu
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 25 Oct 2010, 14:39

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de didelu » 28 Oct 2010, 17:03

vioril scrie:Salutare ! din cate am vazut eu , ati fost 2 sau 3 prieteni acolo ....
Salutare ,
intr-adevar am fost 3 acolo , si am avut succes numai eu , doar departe intre stand #4 si #5
ceilalti prieteni au incercat tot felul de monturi-nade-momeli-tehnici si n-au avut succes deloc
mergem sapt viitoare pt 36 ore incepand de marti sau miercuri ( fct de vreme )
va tin la curent cu ce se intampla
didi
fire tepene la toti

Avatar utilizator
didelu
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 25 Oct 2010, 14:39

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de didelu » 02 Noi 2010, 11:46

vioril scrie: revin cu info duminica seara ,cand ma intorc de pe garla . fire intinse tuturor ! ! ! :-h
ai mai fost duminica ?
daca da , baga-ne si pe noi in seama , te rugam
noi mergem maine 3 berbeci pt 36 ore , va tin la curent cu cea fost p`acolo
fire tepene

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: GREACA CERCANI ANUNT

Mesaj de vioril » 02 Noi 2010, 14:27

salutare tuturor ,

da , am fost duminica ,pt 12 ore , am inceput de dimineata cu 2 iepuri luati la vw polo , la care s-a lasat cu bara sparta si cu nici un iepure prins , ca de , cina alearga dupa 2 prinde puta , dupa care a urmat debarcarea la pontonul 4 si respectiv eu la pontonul 5 . am prins numai ciortan de maxim 1,5kg la orice dadeam , mare nimic . acum asta e , am probat niste bete proaspat cumparate . vreme superba , vant mai deloc , liniste apasatoare .

va urez fire intinse

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”