Greaca-Cercani

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de iorgu » 10 Iun 2010, 00:09

Madaline, ,,Cel din urma, va fii cel dintai''. Eu sunt ultimul din turma de pescari, cel mai nepriceput,cel mai oropsit,cel mai ghinionist, cel mai nedorit pe balta, cel mai gafant, cel mai...vai mama mea. (Am niste Germine din 1976) Sunt anacronic acestor vremuri. Dar sigur sunt cel mai doritor de respect si asta depinde numai si numai de prezenta mea in fieful vostru. Oare eu?
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 10 Iun 2010, 00:22

iorgu scrie:Madaline, ,,Cel din urma, va fii cel dintai''. Eu sunt ultimul din turma de pescari, cel mai nepriceput,cel mai oropsit,cel mai ghinionist, cel mai nedorit pe balta, cel mai gafant, cel mai...vai mama mea. (Am niste Germine din 1976) Sunt anacronic acestor vremuri. Dar sigur sunt cel mai doritor de respect si asta depinde numai si numai de prezenta mea in fieful vostru. Oare eu?
dl.Iorgu,daca sunteti la fel de dibaci in pescuit cum sunteti in proza intrati in top 300 pescari pana in iarna!
Fire intinse!!

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de iorgu » 10 Iun 2010, 00:32

Madaline, scuze pentru lipsa de modestie! Ma gandeam pe undeva pe la ,,top 100''. Avantajul urmaritorului. Afacerile nu prea mai merg, ne indreptam spre pescuit :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 10 Iun 2010, 19:14

iorgu scrie:Madaline, scuze pentru lipsa de modestie! Ma gandeam pe undeva pe la ,,top 100''. Avantajul urmaritorului. Afacerile nu prea mai merg, ne indreptam spre pescuit :">
iorgule si pescuitul e o afacere :D :D :D :D :D :D
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de kelu84 » 10 Iun 2010, 19:51

on topic, maine dimineata la ora 6 sunt pe cercani pana sambata seara <:-P <:-P <:-P .
sper sa am ce poze sa pun aici la intoarcere. ponturi ceva madalin si jonny?

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 10 Iun 2010, 20:18

da....fir intins...

1.peste mic...benzar capsuni benzar betain ttx 1 litru lapte porumb sau 2 litrii....

2.bile bogdan dragan...220v

daca dai dupa orice(peste mare si mic)cu cele de mai sus(punctu 1)cu o nadire de 15 bulgari mai mici....la inceput...si apoi intretii din momitoare
daca dai numai dupa over 10 dai cu punctul 2.nadit juma kg la inceput si apoi dupa fiecare peste prins mai dai cate 5 bile....ma refer la pestii mari...

ps:incerca sa nadesti intr-un loc nu pe o arie prea mare....unu peste altu sau bila peste bila daca se poate....ace mai mari nu mici sa scapi pestii...aia scapati au peste 20 kg =)) =)) =)) =)) =)) =))

fir intins si poze ca altfel nu te credem
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de kelu84 » 10 Iun 2010, 21:36

poze poze normal.merg dupa pesti mari dar nu e si obligatoriu sa im iasa :)) :)) :)) . mai am ceva bile 220v, exact pe asta aveam de gand sa merg.dar ma gandeam si la porumb pe fir de par cu flotant. ai idee?merita sa incerc? maine fac safteaua si la catapulta d-aia portocalie ;)

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de iorgu » 10 Iun 2010, 22:40

Facem pariu ca Razvan il incearca si la doua boabe de porumb uscat cu tehno la mijloc? Va avea si va finaliza trasatura de ,,TOP''
Razvane baga o lanseta cu sac solubil, stii tu cum ai mai dat de el =D> VREM poze cand vii :">
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Madalin Dirla » 10 Iun 2010, 22:56

kelu84 scrie:on topic, maine dimineata la ora 6 sunt pe cercani pana sambata seara <:-P <:-P <:-P .
sper sa am ce poze sa pun aici la intoarcere. ponturi ceva madalin si jonny?
Daca vrei peste mare trebuie sa te asezi pana in cabana lui George ;) si sa pescuiesti numai cu bile de preferinta tari :D !
Dar nici porumbul nu-i de lasat acasa :D !
Fire tensionate!!

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de kelu84 » 11 Iun 2010, 00:11

va multumesc pentru sfaturi,insa desi planuisem iesirea asta de ceva vreme,s-a amanat,am aflat acum jumatate de ora.asta e, revin cu detalii cand apuc sa merg :(

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Ion Mironov » 11 Iun 2010, 00:53

kelu84 scrie:va multumesc pentru sfaturi,insa desi planuisem iesirea asta de ceva vreme,s-a amanat,am aflat acum jumatate de ora.asta e, revin cu detalii cand apuc sa merg :(
daca ii faci asa si lu cristi e o problema...daca crezi ca nu poti onora cu prezenta echipa la concurs nu ii incurca...ori esti liber ori nu....daca apare ceva de la munca si ii lasi balta...nu e bine....asa ca tine cont si de acest aspect
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de kelu84 » 11 Iun 2010, 01:30

nu e problema din partea mea.lucrurile cu dl cristi le-am pus la punct inca de la prima discutie si am stabilit niste reguli.nu sunt genul de om care sa faca astfel de lucruri. la cercani nu mai merg din cauza faptului ca cel cu care trebuia sa merg a avut o problema la serviciu si nu a mai putut pleca(asa sustine) si nu eram pregatit sa plec singur.asta e!oamenii se mai sucesc, dar nu e cazul meu.au fost situatii cand aveam stabilita iesire si a venit ploaia si tot am plecat. sunt omul care daca am stabilit ceva asa ramane indiferent ce se intampla. echipa pentru solacolu formata de dl Cristian, eu si inca un amic de-al meu ramane in picioare categoric. Nici nu se pune problema unei absente indiferent de situatie.

Avatar utilizator
Sandu Gabriel
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 07 Mar 2009, 15:30

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de Sandu Gabriel » 11 Iun 2010, 12:59

Madalin007 scrie:Bravo Gabi Sandu,felicitari!!!
multumesc pt felicitari

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de cristian505ro » 11 Iun 2010, 15:19

jonny_23 scrie:
kelu84 scrie:va multumesc pentru sfaturi,insa desi planuisem iesirea asta de ceva vreme,s-a amanat,am aflat acum jumatate de ora.asta e, revin cu detalii cand apuc sa merg :(
daca ii faci asa si lu cristi e o problema...daca crezi ca nu poti onora cu prezenta echipa la concurs nu ii incurca...ori esti liber ori nu....daca apare ceva de la munca si ii lasi balta...nu e bine....asa ca tine cont si de acest aspect
Johnny, eu tocmai i-am spus aseara ca daca e hotarat sa mearga, sa se duca singur, chiar l-am smotruluit pe treaba asta ! Ce e asta, sa nu mergi singur? I-am zis cate antrenamente am facut eu singur de 24 ore minim pe MV2 si pe urma m-am apucat de concursuri, tot singur.... Dar zic ca e baiat serios, oricum am pus militaria pe el, poate sa iti confirme.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Greaca-Cercani

Mesaj de kelu84 » 11 Iun 2010, 17:43

confirm cele spuse de dl Cristian. Pentru moment a inceput cu mine un stagiu de pragatire prin telefon si pe messenger, si chiar este eficient. :D :D .Din pacate dansul este foarte ocupat in aceasta perioada si nu putem face o partida impreuna inainte de concurs, dar sper sa trec de bariera imaginara cum ca nu pot face fata singur unei partide, si cred ca pana in concurs voi face o partida singur, poate chiar pe Solacolu.Acum sa ma fac bine ca sunt racit cobza.Afara Sunt 40 grade si tot atata am si eu temperatura :-<

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”