Lacuri de crap in sistem prinzi si eliberezi in Ardeal

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
TRIFDANI
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 24 Apr 2009, 23:18

Re: Lacuri de crap in sistem prinzi si eliberezi in Ardeal

Mesaj de TRIFDANI » 03 Mai 2009, 20:41

Salut prieteni pescari

Daca te referi la inca o poza, am sa postez inca 3 pentru ca de 1 mai a fost o zi superba de pescuit in stilul c&r la Santaul Mic ( binenteles, nu ca as vrea sa fac vreo reclama ). Am inteles ca saptamanile trecute sa populat cu ceva crap frumos cam pana in 2 kg. si peste 3 saptamani se va popula si cu somn african - inca nu se poate deoarece temperatura nu depaseste 18 grade celsius pe fundul lacului. Un lucru este totusi suparator nu se poate pescui noaptea programul fiind de la 06:00 la 20:00 - din pacate... :-??

Sa va fie betele curbate!!!
Fişiere ataşate
un crap oglinda 2,2 kg. prins la un bat fix de 6 metri - intrat la rama neagra
un crap oglinda 2,2 kg. prins la un bat fix de 6 metri - intrat la rama neagra
inca un crap -frumusel-  populat recent pe balta de 1,7 kg. intrat la porumb cu aroma de capsuna
inca un crap -frumusel- populat recent pe balta de 1,7 kg. intrat la porumb cu aroma de capsuna
peisaj superb de pe balta Santaul Mic pentru cei interesati de ambient si de amenajarea locatiei
peisaj superb de pe balta Santaul Mic pentru cei interesati de ambient si de amenajarea locatiei

Avatar utilizator
tony13
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 04 Ian 2009, 12:19
Localitate: Turda Cj.

Re: Lacuri de crap in sistem prinzi si eliberezi in Ardeal

Mesaj de tony13 » 29 Mai 2009, 21:14

Ceva noutati de pe V.P.Sisterea nu ne mai spune nimeni,ca ieu unul nu am ajuns inca acolo.Rusine sa mi fie. Toate cele bune :"> :"> :">


.

Avatar utilizator
TRIFDANI
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 24 Apr 2009, 23:18

Re: Lacuri de crap in sistem prinzi si eliberezi in Ardeal

Mesaj de TRIFDANI » 09 Iun 2009, 21:20

Salut am fost eu pe Sisterea la 2 partide de 12 ore. Cu venirea sezonului de vara, balta e din ce in ce mai frumoasa cu un peisaj mirific. Din auzite densitatea de peste pe balta e super, dar din pacate eu nu am reusit mare lucru prinzand doar un ciortan de 1,3 kg. incercand atat la momitor cu mix de capsuna, cat si la boiles. Am mai luat ceva cars si albitura frumosa la porumb cu batul fix...

Sa va fie betele curbate!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”