Moara Vlasiei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 03 Feb 2011, 17:57

si o poza de la premiere "FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL LA CRAP 2010,MOARA VLASIEI 2",unde s-a realizat actualul"RECORD NATIONAL SI EUROPEAN = 1218 KG/O ECHIPA 72 ORE,4 LANSETE "
Fişiere ataşate
finalaCNC.jpg
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Jogo » 04 Feb 2011, 12:51

vitorio mv2 scrie:si inca una
Am si eu o mica curiozitate, reflectoarele sunt puse sa bata in jos? sau iti bat direct in ochi? ca si cum ai avea cativa sori in fata. :?: :!:

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 04 Feb 2011, 17:25

Jogo scrie:
vitorio mv2 scrie:si inca una
Am si eu o mica curiozitate, reflectoarele sunt puse sa bata in jos? sau iti bat direct in ochi? ca si cum ai avea cativa sori in fata. :?: :!:

Proiectoarele,nu sunt puse sa bata in jos si nici"direct in ochi"!!!!!! Proiectoarele sunt montate sa bata in asa fel incit sa nu deranjeze pescarii in nici un fel,sint montate ca lumina sa fie transmisa paralel cu malul!!!!! ;)
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de stefan_kwr » 04 Feb 2011, 17:52

vitorio mv2 scrie:
Jogo scrie:
vitorio mv2 scrie:si inca una
Am si eu o mica curiozitate, reflectoarele sunt puse sa bata in jos? sau iti bat direct in ochi? ca si cum ai avea cativa sori in fata. :?: :!:

Proiectoarele,nu sunt puse sa bata in jos si nici"direct in ochi"!!!!!! Proiectoarele sunt montate sa bata in asa fel incit sa nu deranjeze pescarii in nici un fel,sint montate ca lumina sa fie transmisa paralel cu malul!!!!! ;)
Din cate am inteles, stalpii de iluminat sunt pusi pe malul opus de pe care se pescuieste, corect? Din poze reiese ca lumina bate paralel cu luciul apei, spre malul de pe care se pescuieste. Daca ar batea paralel cu malul, inseamna ca primul stalp ar batea in al doilea, al doilea in al treilea si tot asa...Am sau nu dreptate?

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Jogo » 04 Feb 2011, 19:28

Paralel cu apa, perpendicular cu malul de pe care se pescuieste. Asta cred ca a vrut sa spuna. Sa nu fim rautaciosi, nu cred ca are nimeni ceva de reprosat in ceea ce priveste administrarea balti. Cu "tratarea" clientilor este mai problematic :D .

Avatar utilizator
stefan_kwr
Veteran
Veteran
Mesaje: 683
Membru din: 25 Mar 2009, 21:23
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de stefan_kwr » 04 Feb 2011, 19:48

Jogo scrie:Paralel cu apa, perpendicular cu malul de pe care se pescuieste. Asta cred ca a vrut sa spuna. Sa nu fim rautaciosi, nu cred ca are nimeni ceva de reprosat in ceea ce priveste administrarea balti. Cu "tratarea" clientilor este mai problematic :D .
Mii de scuze, daca s-a inteles din postul meu ca as fi cumva rautacios,sau ca am ceva de reprosat, nu asta a fost ideea. Dar am citit de doua ori postul d-lui Victor, si tot n-am prea inteles treaba cu ''paralelu''. Matematica mi-a placut si nu am avut probleme cu ea, la romana era mai greu... :D
Toate cele bune!!!

Avatar utilizator
vitorio mv2
Veteran
Veteran
Mesaje: 616
Membru din: 27 Feb 2010, 22:01

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vitorio mv2 » 05 Feb 2011, 03:15

stefan_kwr scrie:
vitorio mv2 scrie:
Am si eu o mica curiozitate, reflectoarele sunt puse sa bata in jos? sau iti bat direct in ochi? ca si cum ai avea cativa sori in fata. :?: :!:

Proiectoarele,nu sunt puse sa bata in jos si nici"direct in ochi"!!!!!! Proiectoarele sunt montate sa bata in asa fel incit sa nu deranjeze pescarii in nici un fel,sint montate ca lumina sa fie transmisa paralel cu malul!!!!! ;)

Din cate am inteles, stalpii de iluminat sunt pusi pe malul opus de pe care se pescuieste, corect? Din poze reiese ca lumina bate paralel cu luciul apei, spre malul de pe care se pescuieste. Daca ar batea paralel cu malul, seainmna ca primul stalp ar batea in al doilea, al doilea in al treilea si tot asa...Am sau nu dreptate?

" ca primul stalp ar batea in al doilea, al doilea in al treilea si tot asa...Am sau nu dreptate?"


Da aveti dreptate!!!!!!
Victoras Petcu
www.moaravlasiei2.ro
Transmitem zilnic imagini live de pe lac !!!

Avatar utilizator
Alexandru Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 1520
Membru din: 16 Ian 2010, 14:33
Localitate: Mogosoaia

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Alexandru Mihai » 07 Feb 2011, 07:39

Nea Victoras...sa dezghețat MV?

Avatar utilizator
Jogo
senior
senior
Mesaje: 176
Membru din: 22 Mai 2010, 21:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Jogo » 07 Feb 2011, 14:29

Nea Victor, cum este balta, tot inghetata?

Avatar utilizator
Ion Mironov
Partener
Partener
Mesaje: 2622
Membru din: 18 Iun 2008, 15:20

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Ion Mironov » 08 Feb 2011, 00:09

gheata gheata mai este nea victor?sau credeti ca se topeste saptamana asta...trebuie neaparat sa cot cativa baboi in luna asta ca in fiecare an...

asteptam raspuns..
Mironov Ion Valentin alias jonny_23
http://www.barcute-plantat.com
0726.424.099

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de vioril » 08 Feb 2011, 00:43

chiar asa , venim la pescuit ? ca de copca ne-a ajuns cu varf sindesat =)) =)) =))
venim ? mai e ghiata ?

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”