Moara Vlasiei

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Închis
Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 15 Oct 2008, 19:55

cand intri pe balta o sa vezi pe partea cealalta pana in zidul ala de beton (gardu lui primaru) o" cosmelie" verde si in dreptul ei si mai ales in dreapta ei sunt niste agataturi care tin peste mare.problema e ca se afla la o distanta de 100-120 metrii distanta. tot la intrare pe balta imediat dupa bariera sunt 2 locuri de pescuit care au in fata o groapa foarte mare cel din dreapta are groapa la 100-110- metrii si cel din stanga are si o groapa mai aproape la 40-50 metrii dar este de diametru mic si trebuie cautata . cele din larg sunt foarte mari si foarte adanci ci acolo e cantonat pestele mare de obicei. tot pe balta imediat dupa cabana verde (a paznicilor) e un loc de pescuit imediat in care se lateste balta si acolo exista inca o groapa mare care este la 80-90 metrii....dar nu foarte adanca dar este o zona de namol in care sta pestele mare mai ales ca in jurul gropii e fundul baltii foarte tare si plat si toata mancarea adusa de curenti se streange acolo.
=====================================

fir intins si daca vrei numai "PIESE" renunta la solubile !

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 16 Oct 2008, 20:47

iulian petre scrie:cand intri pe balta o sa vezi pe partea cealalta pana in zidul ala de beton (gardu lui primaru) o" cosmelie" verde si in dreptul ei si mai ales in dreapta ei sunt niste agataturi care tin peste mare.problema e ca se afla la o distanta de 100-120 metrii distanta. tot la intrare pe balta imediat dupa bariera sunt 2 locuri de pescuit care au in fata o groapa foarte mare cel din dreapta are groapa la 100-110- metrii si cel din stanga are si o groapa mai aproape la 40-50 metrii dar este de diametru mic si trebuie cautata . cele din larg sunt foarte mari si foarte adanci ci acolo e cantonat pestele mare de obicei. tot pe balta imediat dupa cabana verde (a paznicilor) e un loc de pescuit imediat in care se lateste balta si acolo exista inca o groapa mare care este la 80-90 metrii....dar nu foarte adanca dar este o zona de namol in care sta pestele mare mai ales ca in jurul gropii e fundul baltii foarte tare si plat si toata mancarea adusa de curenti se streange acolo.
=====================================

fir intins si daca vrei numai "PIESE" renunta la solubile !

Distanta mare nu e o problema ca am navomodel.Cei drept ma gandeam ca acolo la inceputul balti e peste mai mare pentru ca locurile alea se ocupa primele,dar nu am dat niciodata acolo pentru ca locurile alea nu imi inspirau incredere dar o sa incerc sambata sau duminica si locurile alea.La solubile nu o sa renunt dar o sa incerc cateva combinatii de solubile cu tari sa vedem ce iese,daca nu dau de ala mare o sa dau numai la bile tari ca am cateva S&Q.Ms mult pentru sfaturi si o sa public daca am luat ceva ''notabil'' in weekend-ul asta.
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 19 Oct 2008, 19:59

Am revenit destul de dezamagit dupa balta,am luat doar 2 bucati cam la 4 kg bucata in rest foarte multe ''rateuri'' fara nici o explicatie(tragea la ea de o lua dupa cracane si nu reuseam sal intep cu tote ca am dat cu aceleasi monturi ca si pana acum).In rest am vazut ca s-a prins peste destul de mult chiar si la aruncat,la rama ,vierme,si aproape, probabil pestele cel ''nou'' care a fost bagat e in mare foame dar eu din pacate nu eram pregatit decat cu bile(la care am prins pana acum).Data viitoare o sa ma duc numai dupa monstri(poate o sa prindsi eu un loc mai la intrare pe balta ca acolo e apa mai mare)
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 19 Oct 2008, 20:50

sper ca te-ai" luminat"... :wink:

Avatar utilizator
VulcanescuDragos
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 18 Iun 2008, 01:44
Localitate: craiova

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de VulcanescuDragos » 20 Oct 2008, 16:43

as vrea si eu sa vin pe Moara Vlasiei si nu stiu in ce loc sa dau k sa am rezultate pt ca sunt din craiova i nu am fost pana acum va rog frumos sa imi spuneti si mie. multumesc si fire intinse la toata lumea

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 20 Oct 2008, 17:13

pai....am scris eu unde :wink: ....vezi ca in perioada 30-octombrie-2 noiembrie balta este inchisa din cauza concursului care se desfasoara.... :!:

ps. dupa bagarea celor 11 tone de crap acum mananca in orice loc al baltii si la orice..... :wink: ....locurile mentionate de mine sunt pentru capturi.

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Coleman » 20 Oct 2008, 19:22

iulian petre scrie:sper ca te-ai" luminat"... :wink:


Da sper sa fie asta motivul, dar o sa testez sa vad.ms pentru sfat
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 20 Oct 2008, 20:30

VulcanescuDragos scrie:as vrea si eu sa vin pe Moara Vlasiei si nu stiu in ce loc sa dau k sa am rezultate pt ca sunt din craiova i nu am fost pana acum va rog frumos sa imi spuneti si mie. multumesc si fire intinse la toata lumea
========================

am auzit ca ai niste bete pe care tot vreau sa le vad si sa fac cateva aruncari (daca se poate).....daca mergi cumva pe MOARA VLASIEI vreau sa vin si eu sa le vad ....si daca e sambata-duminica chiar o sa vin sa si pescuiesc.......

Avatar utilizator
VulcanescuDragos
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 18 Iun 2008, 01:44
Localitate: craiova

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de VulcanescuDragos » 21 Oct 2008, 13:37

nu stiu sigur daca vin ..dar daca as veni as veni joi .Te anunt miercuri seara daca vin sigur si potzi sa vii sa testezi lansetele.

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de sdaniel » 21 Oct 2008, 21:04

Salut,
As vrea sa merg vineri pe Moara la o partida 24 h , am vorbit cu un amic si mi-a spus ca programul de pescuit pentru 24 de ore este , in cazul meu de vineri ora 18.00 pana sambata ora 18.00 . Mai devreme de ora 18.00 nu pot sa merg ?
P.S : este prima oara cand merg pe balta.
Dan Serban

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de IULIAN C » 21 Oct 2008, 21:47

sdaniel scrie:Salut,
As vrea sa merg vineri pe Moara la o partida 24 h , am vorbit cu un amic si mi-a spus ca programul de pescuit pentru 24 de ore este , in cazul meu de vineri ora 18.00 pana sambata ora 18.00 . Mai devreme de ora 18.00 nu pot sa merg ?
P.S : este prima oara cand merg pe balta.
Fiind prima oara cred ca trebuie sa-ti stabilesti in prealabil o intalnire cu D-l Petcu pt a te vedea,stiu ca nu lasa pe oricine...doar daca amicul tau a mai fost...
Iar cu programul...dupa ce vb cu D-l Petcu,poti sa te duci mai devreme sa te instalezi dar...programu-i program:18:00-18:00
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de sdaniel » 21 Oct 2008, 22:42

IULIAN C scrie:
sdaniel scrie:Salut,
As vrea sa merg vineri pe Moara la o partida 24 h , am vorbit cu un amic si mi-a spus ca programul de pescuit pentru 24 de ore este , in cazul meu de vineri ora 18.00 pana sambata ora 18.00 . Mai devreme de ora 18.00 nu pot sa merg ?
P.S : este prima oara cand merg pe balta.
Fiind prima oara cred ca trebuie sa-ti stabilesti in prealabil o intalnire cu D-l Petcu pt a te vedea,stiu ca nu lasa pe oricine...doar daca amicul tau a mai fost...
Iar cu programul...dupa ce vb cu D-l Petcu,poti sa te duci mai devreme sa te instalezi dar...programu-i program:18:00-18:00
Am inteles, da este vorba de dl. Cristi Trofim ..sper sa nu se supere ca ma folosesc de numele lui :D. In orice caz, sunt de acord sa puna 1 paznic in spatele meu timp de 24 de ore ... daca am ales balta asta, am ales-o sa ma relaxez , nu ma duc sa FUR si plus ca nu vreua sa am probleme mai ales ca am de gand sa fac mai multe partide aici pana la sfarsitul anului.
Pentru o intalnire din pacate programul de la servici nu-mi permite...
Sper sa nu am probleme, oricum multumesc pentru raspuns.
Si daca poti sa-mi dai cateva sfaturi referitor la nada,abordare...astept de la tine un PM daca ai timp, eu am deja o idee dar nu strica inca 1 in plus.
Multumesc.
Dan Serban

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de iulian petre » 22 Oct 2008, 11:54

merg si eu de vineri ......conditia este sa facem o "braila" pe taxa ...cine pierde plateste taxa......si ca sa fie mai palpitant eu pescuiesc doar cu 2 lansete

CINE VREA ...propunerea e valabila pt toti... :wink:


ps.daca merg si eu garantez pt. cine vine .(noaptea)..dar sa stea pe langa mine... :D

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de sdaniel » 22 Oct 2008, 13:49

iulian petre scrie:merg si eu de vineri ......conditia este sa facem o "braila" pe taxa ...cine pierde plateste taxa......si ca sa fie mai palpitant eu pescuiesc doar cu 2 lansete

CINE VREA ...propunerea e valabila pt toti... :wink:


ps.daca merg si eu garantez pt. cine vine .(noaptea)..dar sa stea pe langa mine... :D


Iulica din pacate nu stau atat de bine cu banii :x .. oricum e greu sa o dau cu tine! :lol: .
Dan Serban

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla » 22 Oct 2008, 19:37

iulian petre scrie:merg si eu de vineri ......conditia este sa facem o "braila" pe taxa ...cine pierde plateste taxa......si ca sa fie mai palpitant eu pescuiesc doar cu 2 lansete

CINE VREA ...propunerea e valabila pt toti... :wink:


ps.daca merg si eu garantez pt. cine vine .(noaptea)..dar sa stea pe langa mine... :D

A bagat peste Iuliane?........daca da, merg si eu sambata :D ................dar nu la Braila ci la MV2 :lol:
FIR IN DRILL!! :D

Închis

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”