pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de viorelb73 » 11 Mai 2012, 22:37

Poate ne soui si noua - daca ai fost vreodata pe Zarguzon - unde Doamne iarta-ma ai vazut tu casele acelea din poze pe malul Zarguzonului (de ex poza 8 de sus in jos)? Unde ai vazut tu locatia din poza 9 pe Zarguzon (stuful acela intr-o zona asa ingusta?) !!! Dar in poza 16 ce zona a Zarguzonului este? Dar in poza 31 ce zona a Zarguzonului este?
Poate ca nu ai citit cu atentie unde au fost facute aceste fotografii !!!
Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de thestormy14 » 12 Mai 2012, 12:52

foarte simplu e zarguzonu mare si mic ok? ala mare au baza cei cu plata propietarul adica unde vinde peste si pe zarguzonu mic e mult stuf pe margine nu? ..... mai dute pe acolo si dupa comenteaza repet

Avatar utilizator
cristidan
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 23 Ian 2009, 13:09
Localitate: constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de cristidan » 12 Mai 2012, 13:35

dacă balta din poze este ZARGUZON, atunci .................................... =))

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de viorelb73 » 13 Mai 2012, 22:04

Pentru thestormy14

Daca ne spui si noua unde ai vazut tu vilele acelea din poze in jurul baltii Zarguzon...... eu le mananc de la temelie !!!! Continui sa sustii ca sun poze de pe Zarguzon in conditiile in care omul care le-a pus pe site scrie unde le-a facut. Dar daca tu esti convins ca ai vazut relieful din pozele acelea la Zarguzon, asa sa fie! Poate o sa iti gasesti un loc de pescuit mai aproape de vilele acelea!!!! :-/ :-/ :-/ :-/
Respect
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!


Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de viorelb73 » 17 Mai 2012, 17:04

Ptr thestormy14
In blogul baltii apar mai multe peisaje - am ales foto Zarguzon, luata de pe blog, unde se vede turnul de televiziune.
Foto 1, 2 si 3 (scuze ca m-am folosit de fotografiile pescarilor respectivi) au in fundal o localitate, cu copaci, vile, etc. .....care pe malul Zarguzonului nu exista !!! Din Techirgiol, la iesire spre Movilita, faci stanga la curba de 90 grs si mergi 1,5 km pana jos la balta. Pe langa Sanatoriu, pe malul lacului Techirghiol si apoi pe malul Zarguzonului faci vreo 2 km de la iesirea din sat...!
Respect
Fişiere ataşate
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Zarguzon.jpg
Zarguzon.jpg (10.47 KiB) Vizualizat de 3199 ori
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de dani » 18 Mai 2012, 20:44

:lol: ....si pescarul din poze se numeste Zarguzon...Adrian Zarguzon... :lol:
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de thestormy14 » 29 Mai 2012, 17:22

cand se da drumu la pescuit? ca nam mai fost

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de thestormy14 » 01 Iun 2012, 16:03

am fost la zarguzon se mai pescuieste doar in balta mare 50 lei pe canale au spus ca nu mai e voie nici odata iar zarguzonu mic lafel se pare vom vedea fi intins....

Avatar utilizator
roni
senior
senior
Mesaje: 267
Membru din: 14 Oct 2008, 21:10

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de roni » 01 Iun 2012, 20:44

Ai prins ceva?
Cojocaru Radu

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de viorelb73 » 02 Iun 2012, 07:18

S-a dus 'racului si balta asta, au reusit sa ne mai limiteze inca o data locatiile de pescuit! Sa fie la ei in traista ce ne-au facut noua... la pescuit o sa merg la Dunare cand se da drumul si ma frec pe baltile lor, mari si mici, cu canale cu tot !!!!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de thestormy14 » 04 Iun 2012, 19:24

viorele ai mare dreptate da nu multi isi permit la dunare e scump drumu mie imi ia 2mil sau 1.5mil dus si intors de la constanta la tulcea da si daca mai gasesti o zi daia proasta:)) decat sa stai cel putin 3 4 zile acolo asa da si baltile da sau cam dus ''racului''

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de viorelb73 » 04 Iun 2012, 21:13

Vreau sa caut zone mai neumblate in zona Cernavoda - Capidava, poate am ceva noroc. In Tulcea te omoara drumul, taxele si braconajul este si el in floare. Sa vedem ce an o sa avem !!!
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Avatar utilizator
dami21
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 21 Iun 2009, 17:38

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de dami21 » 05 Iun 2012, 18:39

Asa este Viorele, dar nu crezi ca acele locuri la care speri sa le descoperi s-ar putea sa fie bantuite deja de braconieri?
Nu stiu de ce te-ai suparat pe zarguzon (la balta ma refer)dar eu am fost acolo si am stat de vorba cu cei care pazesc balta, si mi s-au parut baieti de treaba.Am fost la concurs cu cei de la DMHI de la Mangalia,organizat de sindicat si per ansamblu am fost multumit.Linga mine niste baieti care plantau cu navomodelul chiar au dat in el.Si inca ceva:treaba cu racul,sa stii ca acolo este intradevar rac,chiar foarte mult.
Toate bune si sa ne spui si noua daca ai descoperit locuri noi de pescuit.fire intinse!!!!

Avatar utilizator
viorelb73
Veteran
Veteran
Mesaje: 658
Membru din: 29 Iul 2010, 18:49
Localitate: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de viorelb73 » 05 Iun 2012, 20:19

Asa este, racul pe Zarguzon este ca guvidele pe Siutghiol !!! M-am cam suparat pe balta pentru ca am dat ceva bani pe taxe si rezultatele au fost foarte slabe mereu. Nu cred ca trebuie sa comparam pescuitul plantat cu navomodelele cu lansarile de pe mal. Este normal ca la pescuitul plantat, unde trimiti si 1 kg de nada in jurul carligului, sa ai rezultate (sa dai in el). Tu ce rezultate ai avut? S-a meritat plata taxei pentru ce partida ai avut? Sau, daca ai fost cu sindicatul, s-ar fi meritat plata taxei?
Sper sa gasesc o zona fara braconaj, dar este doar o speranta. Daca descopar ceva zone "salbatice" iti dau un mesaj pe privat - sa nu afle braconierii !!!! :)) :)) :)) :)) :))
Plec la pescuit, nu să prind peşte !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”