Sarulesti - Sandulita

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
silviu_90xxl
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 13 Mar 2013, 22:58

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de silviu_90xxl » 15 Apr 2013, 15:36

Imi cer scuze ca n-am intrat mai devreme.
Am fost sambata pe sandulita(13.04.2013),am ajuns pe balta la 4.50 dimineata:>,pot sa spun ca am ajuns primul,la 10 minute departare a ajuns si domnul FLorin.Ne-am asezat pe partea unde este apa adanca,si pana la ora 9.00 trasaturile erau destul de rare,si foarte fine.
Am zis sa fac o proba in partea cu apa mica si surpriza,pestele intra si manca bine pe apa mica,deasemenea pestele o parte din el a intrat la bataie,deci mai mofturos cu nazile.Atat eu cat si trupa cu care am fost inclusiv domnul FLorin si alti pescari m-au urmat pe partea cu apa mica.Pana la ora 12-13 vremea a tinut cu noi si nici nu a batut vantul,dupa aceea a inceput sa bata din ce in ce mai tare.Ca de obicei domnul FLorin a prins o cantitate destul de mare,prietenii cu care am fost au prins si eu,am prins si eu cat timp am stat sa dau dupa el(nu stiu cat ca l-am bagat la gramada cu ceilalti-eu nu iau peste acasa de cele mai multe ori).

Ca sa nu mai lungesc povestioara,va pot spune ca pestele mananca dar este mofturos datorita perioadei in care intra la bataie(cred ca de astazi 15.04 este si prohibitie daca nu ma insel.
Din ce am inteles de la nea Marin pe 1 mai va fi deschisa,deasemenea ce am mai auzit este ca se amenajeaza in continuare si rapid noua pista de pescuit.Mai multe detalii nu stiu nici eu si nici nea Marin,probabil cand va fi gata vor muta pescarii acolo,am inteles ca este si un concurs pe data de 10Mai si probabil vor sa termine pana atunci amenajarea zonei.

In rest vremea a fost ok,drumul ok,autostrada soarelui a mai fost reparata cat de cat de craterele care erau acum o luna.

FIR INTINS!

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de robert048 » 15 Apr 2013, 19:01

Astazi am fost la o partida p chiroiu 4,din pacate fara rezultate pe un vant greu de imaginat.Dar nu a fost doar vantul de vina ci si pestele care intrase la bataie.nu o sa revin curand pe aceasta balta. :-q :-q :-q

Avatar utilizator
silviu_90xxl
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 13 Mar 2013, 22:58

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de silviu_90xxl » 18 Apr 2013, 14:32

Nasol acum perioada asta,majoritatea pestilor au intrat sau vor intra la bataie,frecventa trasaturilor scade,deasemenea si vremea este tare capricioasa :(

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de robert048 » 18 Apr 2013, 22:39

Astazi am fost pe MIRO Lake si vreau sa spun ca totul este reclama falsa,pestii sunt foarte mici si p langa asta mai sunt si bulgaresti si plini de bube insa si acestia sunt rari.Carasul este brichetar,nu este o balta care merita vizitata si cu toate acestea astazi a fost plin insa foarte putini au prins cate ceva peste cu descrierile de mai sus.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de georgemarian » 18 Apr 2013, 23:51

robert048 scrie:Astazi am fost pe MIRO Lake si vreau sa spun ca totul este reclama falsa,pestii sunt foarte mici si p langa asta mai sunt si bulgaresti si plini de bube insa si acestia sunt rari.Carasul este brichetar,nu este o balta care merita vizitata si cu toate acestea astazi a fost plin insa foarte putini au prins cate ceva peste cu descrierile de mai sus.
Ce pretentii sa ai ca balta este full,atata zapaceala,balaceala,pestele la care sa mai traga?si cat peste sa fie daca acum 3 sapt s-au bagat 5,6,7 tone...mai trebuie populata si ea,daca de 3 sapt balta este numai full,cate 100 de pescari,chiar nu mi se pare mult peste.

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: MIRO Lake

Mesaj de meo_mdc » 19 Apr 2013, 08:50

Ai dreptate George. Din pacate asa este cam peste tot, mai ales la baltile mai accesibile pescarilor de rand, care nu cocheteaza cu pescuitul competitional. Si sunt SIGUR ca aceasta "stare de fapt" NU se va schimba prea curand.
MLDD

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de meo_mdc » 19 Apr 2013, 08:54

Ca sa mai revenim putin si la subiectul de baza al acestui topic : pe la Sandulita a mai fost / merge cineva weekend-ul acesta?
MLDD

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de robert048 » 19 Apr 2013, 13:34

Si nu numai cantitatea pestelui este problema ci si calitatea pestelui care este bulgaresc sau unguresc si plin de bube.Asa erau toi pestii prinsi de mine si p langa mine de alti pescari,greutate in jur de 1 kg si plini de bube.Nu am sa mai revin p aceasta balta tocmai din acest motiv,pestele de proasta calitate. [-x [-x [-x

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de georgemarian » 19 Apr 2013, 15:03

robert048 scrie:Si nu numai cantitatea pestelui este problema ci si calitatea pestelui care este bulgaresc sau unguresc si plin de bube.Asa erau toi pestii prinsi de mine si p langa mine de alti pescari,greutate in jur de 1 kg si plini de bube.Nu am sa mai revin p aceasta balta tocmai din acest motiv,pestele de proasta calitate. [-x [-x [-x
Si eu ma gandeam sa ma duc cu un prieten sapt viitoare...m-ai pus pe ganduri..carasu' trage la fixa?ce marime are?

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de robert048 » 19 Apr 2013, 20:42

Carasul este brichetar insa mai are o problema ,este foarte rar. [-x

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de georgemarian » 19 Apr 2013, 23:15

robert048 scrie:Carasul este brichetar insa mai are o problema ,este foarte rar. [-x
Aa...trist:| adminul balti spunea altceva.

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de robert048 » 22 Apr 2013, 16:29

cine merge maine la pescuit?????nu prea imi place sa merg singur,ast rasp.... :D :D :D

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de georgemarian » 22 Apr 2013, 17:49

robert048 scrie:cine merge maine la pescuit?????nu prea imi place sa merg singur,ast rasp.... :D :D :D
Maine ma duc la poienari,giurgiu...20 km din miliari,maxim! Revin cu foto

Avatar utilizator
robert048
senior
senior
Mesaje: 418
Membru din: 22 Mar 2011, 00:10
Localitate: bucuresti

Re: Sarulesti - Sandulita

Mesaj de robert048 » 22 Apr 2013, 18:56

eu vreau sa ma duc p butimanu 2.

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re:

Mesaj de meo_mdc » 22 Apr 2013, 20:30

Spor la treaba baieti! Va asteptam cu info pe aici ;)
MLDD

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”