Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 02 Mai 2011, 14:27

Picture 095 (337 x 253).jpg
(34.33 KiB) Descărcat de 225 ori
Picture 098 (337 x 253).jpg
(25.95 KiB) Descărcat de 225 ori
Picture 101 (337 x 253).jpg
(24.68 KiB) Descărcat de 225 ori
Picture 104 (337 x 253).jpg
(26.04 KiB) Descărcat de 225 ori
Picture 108 (337 x 253).jpg
(24.23 KiB) Descărcat de 225 ori
Picture 109 (337 x 253).jpg
(40.24 KiB) Descărcat de 225 ori
Si ................CAPTURA COMPETITIEI :)) :
Picture 118 (337 x 253).jpg
(23.05 KiB) Descărcat de 225 ori
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 02 Mai 2011, 15:00

felicitari =D> =D> =D> =D> <:-P <:-P <:-P

Avatar utilizator
teo42
membru activ
membru activ
Mesaje: 124
Membru din: 04 Noi 2010, 15:50
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de teo42 » 02 Mai 2011, 17:31

Falicitari =D> =D> =D> =D>
comentarii, carcoteala ... e primul vostru concurs .... scrieti si voi ceva impresii!

Avatar utilizator
rares_giurgiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 13 Feb 2011, 13:10

Re: Zona Brasov

Mesaj de rares_giurgiu » 02 Mai 2011, 18:20

la "captura competitiei " cred ca mai mare a fost surpriza sa te trezesti cu familia pe balta mai Bogdane, oricum eu cred ca atunci cind voi doi ati fost mici ati cam bagat mina prin ceva urat mirositor si ati mai dus si pe la nas, SINCERE FELICITARI !!!!!! >:D< >:D< >:D< =D> =D> =D> si de ce nu LA MAI MARE SI MAI MULT
LA TOTI NII GREU...................... DA' NU LA FEL!!!!!!!

Avatar utilizator
claufishi
Veteran
Veteran
Mesaje: 536
Membru din: 04 Noi 2010, 22:48
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de claufishi » 02 Mai 2011, 18:50

Avand in vedere ca am fost la primul nostru concurs si prima oara pe aceasta balta suntem foarte multumiti.
Vreau sa transmit pe aceasta cale tuturor pescarilor care nu au intrat inca in lumea competitiva a pescuitului sa nu ezite si sa participe.................................este "complet" diferit de pescuitul liber ...........Iti consumi timpul alocat partidei la maximum precum ultima picatura din bautura preferata de pe fundul paharului. Ca si vremea capricioasa de vara cu alternanta ploaie - soare asa se mixeaza starile de fericire , extaz cu stress-l si nervozitatea.........aceasta doar daca pui suflet . Nu ai stare , trebuie in continuu sa schimbi diverse tehnici. Cand lansetele sunt in apa acum este momentul "gandirii la rece" , cu referire la tactica prezenta , locul unde ai lansat momeala , si tactica viitoare(de rezerva) in cazul in care nu ai rezultat. Spiritul de echipa si increderea sunt adezivul principal al unei echipe pentru a o mentine impreunata . Fiecare vine cu o propunere apoi urmeaza sau nu o contrazicere (consider ca cine nu se contrazice nu gandeste) iar dupa aceea "mixul" final.
Nici macar pixul si hartia nu au lipsit de pe masuta pentru "cartografierea" zonei de pescuit dupa un periaj intens cu marker-l.
Am facut si bataturi in palme de la cat am nadit cu cobra(foarte important mai ales pentru a inchide trecerea pestelui in standurile vecine) , si de cate ori am lansat.
Spun cu inima deschisa ca abia asteptam urmatoarea competitie **==

Legat de balta pot sa formulez un motto pe care noi , B&C ENDURO CARP TEAM , sigur il vom urma : "nu te feri de agatatura pentru ca te fereseti si de peste". Nu am prea pierdut asa multe monturi doar vreo 10 carlige deoarece inainte sa mergem la concurs am testat rezistenta monturii(rigului) si a liniei principale care a fost de 0,40. Am facut in asa fel incat pierdeam in cel mai rau caz doar carligul. Trebuia sa lansezi si sa nu mai misti deloc montura de pe fund iar pufuletii solubili ne-au fost de mare ajutor.
Balta , cu un areal de vis si salbatic , are o populatie piscicola bogata mai ales crapul , care este mare , mult si foarteeeeeeeeeeeeeee nervos si energic , salbatic parca este crap de dunare.........te lucreaza bine de tot =P~

Cu siguranta vom reveni pe aceasta balta , iar daca doriti senzatie si partide ENDURO nu ezitati.

Va doresc o zi buna si FIR "INCINS" **==
"Cine se fereste de agatatura , se fereste de crapi...in speta mari si foarte mari"
CLAUDIU CORAIU - B&C ENDURO CARP TEAM -

Avatar utilizator
teo42
membru activ
membru activ
Mesaje: 124
Membru din: 04 Noi 2010, 15:50
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de teo42 » 02 Mai 2011, 20:22

Sambata am fost la Vadu Rosu pe balta 2-3. Lume multa, populare in zona de la intrare cu ...kg de crap intre 1,5 si 2,5 kg, iarasi am avut o patida frumoasa pentru mine, cativa ciortani si exemplaru din imagine.
Fişiere ataşate
IMG_0026.JPG

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 02 Mai 2011, 20:52

A mai fost cineva de curand la rapitor?Ma bate gandul sa ma duc maine dimineata sa ma joc putin...Inca sunt indecis unde sa merg.Am doua optiuni.una pe Doftana si a doua pe timis.Una e la un capat al Sacelelui si a doua la celalalt capat.A mai fost cineva pe aici?
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 03 Mai 2011, 17:17

teo42 scrie:Sambata am fost la Vadu Rosu pe balta 2-3. Lume multa, populare in zona de la intrare cu ...kg de crap intre 1,5 si 2,5 kg, iarasi am avut o patida frumoasa pentru mine, cativa ciortani si exemplaru din imagine.
domnul teo.tot la tehno puffi i-ai amagit??:P

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 03 Mai 2011, 18:27

multumesc pentru felicitari tuturor celor care ne-au sustinut si speram si noi pe viitor sa aducem vreo cupa :D oricum noi am fost foarte multumiti de prestatia noastra pentru ca in primul rand am prins la bilele noastre 90% din pesti deci mi se pare ceva foarte bun tinand cont ca am concurat cu bile ale firmelor de renume din tara
multumiri si celeilalte echipe din Brasov pentru sfaturi si speram sa revenim cat mai curand pe aceasta balta impreuna 8-> :-h
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 03 Mai 2011, 18:57

Daca cineva merge la c&r undeva pe langa Bucuresti si are loc si pentru un incepator .... as fi recunoscator eu nu prea am avut ocazia sa pescuiesc in acest stil si nic nu prea am cu cine sa merg in special in afara Brasovului si asa as avea ocazia sa invat si mai multe ....Toate cele bune :D

Avatar utilizator
djflor
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 09 Sep 2009, 23:19
Localitate: brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de djflor » 03 Mai 2011, 19:55

pentru brasoveni vand 6 Suporti K-Karp telescopic 60-100cm folositi o singura partida,cumparati cu 41 de lei bucta si ii vand cu 30 lei bucata.

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 03 Mai 2011, 20:01

Bobo cu siguranta mergem la o partida...nici nu am venit bine acasa deja ma gandesc la urmatoarea sper ca intr-o luna sa fie din nou resursele necesare pentru o partida .

Gabi daca o sa avem loc te luam cu cea mai mare placere, daca nu ma insel am mai vorbit noi, sunt Luci prietenu lui Ionut(Cioco)

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 03 Mai 2011, 21:47

:))) a gata stiu am fost la moacsa impreuna .... 0766214948 da un telefon si vb toate cele bune

Avatar utilizator
Exo_luci
membru activ
membru activ
Mesaje: 143
Membru din: 18 Mai 2010, 22:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de Exo_luci » 03 Mai 2011, 23:23

:) da ne auzim sper ca intr-o luna sa mergem din nou , poate mergem mai multi si bobo si clau..

Avatar utilizator
Yo_gabriel
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 22 Iun 2009, 13:22
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Yo_gabriel » 03 Mai 2011, 23:33

Eu merg numa sa nu lucrez >:P

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”