Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabryel2006
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 03 Mai 2009, 09:52
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de gabryel2006 » 11 Mai 2011, 07:31

bobo_pescar scrie:
adi.bogdan scrie:despre care balta e vorba? avea care este desparita de olt de un mal de vreo 3-4 metri??
nu aia e balta de la craci asta este mai incolo pe stanga drumului nu pe dreapta **==[/quo
Ai habar cata latime are balta?Suna-ma cand ai timp,iar nu stiu cum lucrezi normal **==

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 11 Mai 2011, 12:37

gabryel2006 scrie:
bobo_pescar scrie:
adi.bogdan scrie:despre care balta e vorba? avea care este desparita de olt de un mal de vreo 3-4 metri??
nu aia e balta de la craci asta este mai incolo pe stanga drumului nu pe dreapta **==[/quo
Ai habar cata latime are balta?Suna-ma cand ai timp,iar nu stiu cum lucrezi normal **==
nu stiu latimea baltii poate ne spune @brasoveanul **==
oricum mai asteptam.... parerea mea deoarece deocamdata se prind doar pesti mici si distanta este prea mare ---<><
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
adi.bogdan
membru activ
membru activ
Mesaje: 50
Membru din: 27 Apr 2010, 16:07
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de adi.bogdan » 11 Mai 2011, 15:37


Avatar utilizator
gabryel2006
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 03 Mai 2009, 09:52
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de gabryel2006 » 11 Mai 2011, 18:56

adi.bogdan scrie:http://www.rubens.ro/index.php?option=c ... Itemid=118&
aici gasiti mai multe informatii!
Multumim de informatii **== **==

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu29 » 12 Mai 2011, 19:02

merge cineva la Bela peste weekend? o sa fiu la pontonul 4-5 ...cine vrea o bere si o poveste e asteptat cu drag :D
Silviu

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de daddy caddy » 12 Mai 2011, 21:08

bufu29 scrie:merge cineva la Bela peste weekend? o sa fiu la pontonul 4-5 ...cine vrea o bere si o poveste e asteptat cu drag :D
Silviu
maine pe la pranz ma instalez in stanga lu Bela si vedem ce-o fi!la orele 16-17 se vor baga aprox 30 de exemplare mari cu plecare de la 7-8kgbuc >:D< :-h **==
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
bufu29
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 24 Feb 2010, 21:16

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu29 » 12 Mai 2011, 22:19

asa sa foe..sper sa ajung si eu pana atunci sa le fac niste poze...fire intinse :D

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 13 Mai 2011, 01:00

da maine la ora 16-17 vor intra in balta de la plopi 30 buc de peste 8 kg dar din pacate eu lucrez si nu pot merge dar daca vreti care sunteti pe acolo sa tineti putin evidenta(cat are cel mai mare???) si sa faceti ceva poze va rog
eu voi merge in curand sa-i pun pe saltea :D
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

Avatar utilizator
gabri3l
membru activ
membru activ
Mesaje: 64
Membru din: 26 Iul 2010, 17:06

Re: Zona Brasov

Mesaj de gabri3l » 13 Mai 2011, 15:49

maine pe la 16-17 ajung si eu la Bela,sper sa bem o bere impreuna,fire intinse!

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 15 Mai 2011, 09:16

am fost iarasi pe lates(jud neamt)de data asta cu un prieten .las pozele sa vorbeasca :D .imi pare rau ca nu pot pune mai multe poze dar se incarca greu pozele din cauza netului meu care este slabut ~x(
sa prins la 2 tipuri de bileFresh Squid Octopus & Black PepperBoiliesuri cu sepie, caracatita si piper negru. B
si felu 2 primit de la domnul radu (cel cu emblema cu rapid )baiat bun ,care a facut o donatie de bile prinzatoare :D
Fişiere ataşate
Imagine01pg.jpg
Imagine01d.jpg
Fresh Squid Octopus &amp; Black PepperBoiliesuri cu sepie, caracatita si piper negru. B
Fresh Squid Octopus & Black PepperBoiliesuri cu sepie, caracatita si piper negru. B

Avatar utilizator
sorinbv
senior
senior
Mesaje: 460
Membru din: 13 Feb 2010, 17:56

Re: Zona Brasov

Mesaj de sorinbv » 15 Mai 2011, 11:46

Bravo moldovene! **==

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 15 Mai 2011, 18:06

alte poze :D
Fişiere ataşate
Imagine020.jpg
Imagine0.jpg
Imagine01t.jpg
Imagine009.jpg

Avatar utilizator
mazare
Veteran
Veteran
Mesaje: 523
Membru din: 10 Noi 2010, 21:06
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de mazare » 15 Mai 2011, 20:18

BRAVO BAIETI =D> PACAT CA NU AU MANCAT CUM TREBUIE(ASA AM INTELES CA NU AU PREA MANCAT PESTII NORMAL) **==
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci,vei avea succes

MUNTEANU BOGDAN
***CAMPION NATIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
**CC CORBU**

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 15 Mai 2011, 22:32

bobo_pescar scrie:BRAVO BAIETI =D> PACAT CA NU AU MANCAT CUM TREBUIE(ASA AM INTELES CA NU AU PREA MANCAT PESTII NORMAL) **==
asa este .dar asta e ,nu regretam nimic .am vazut potential crap de 18 kg scos de 12 kg ,dar astea au fost la apa mica.noi am stat la apa mare asa am fost programati :-?? .am avut si putin ghinion ,dar este o balta cu potential.sa facut un tratament cu medicamente pt. pesti exact in momentul in care am ajuns noi .asta cred ca a afectat prima zii de pescuit mai mult ,decat ca sa facut un tur de balta cu barca cu motor in tot lungu balti la 80 de metri de mal exact unde urma sa inadim noi,( patul de nada) . am dat pe plumb ,prima zii ,sa marim distanta de lansare pana in 140 de metri de mal ,am luat prima noapte 3 pesti, apoi lucrurile au ajuns la normal si a inceput sa isi dea drumul .seara urmatoare a fost o furtuna ,de vre-o 4 ore, mai mult vant decat ploaie in care nu se putea pescui ,betele mele au ajuns in apa cu rotpod cu tot si nu am mai putut sa arunc batele pana nu sa potolit si ne-am pus la somn ,iar cand am reusit sa pescuim am schimbat strategia am combinat cu diferite bile tari si au inceput sa apara pesti, din pacate cand a inceput sa mearga bine treaba a trebui sa plecam acasa sa petrecem si noi macar duminica cu familia .Vom mai merge in curand ,asta e sigur si dupa experienta dobandita vom prinde mult mai serios .nu dau vina pe nimic ,nu e o scuza dar oameni care administreaza balta , sunt minunati .i-am inteles si cu tratamentul pestilor pt ca oameni acum 2 ani au pierdut 12 tone de peste si au facut sacrifici si au chemat chiar si pompieri ca sa oxigeneze balta sa o vanture .am nimerit noi prost nu erau pescari in cursu saptamani decat 6-7 pontoane ocupate iar la sfarsitul saptamani a fost full si era normasl sa faca tratamentul cand era mai putina lume .asa ca data viitoare vom vorbi de cu siguranta de pesti cu 2 cifre :D

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 17 Mai 2011, 13:17

salut.
cei care au fost la bella nu zic nimic?
sau merge asa de bine ca nu ati mai dat pe acasa, sau nimic si pa calculator si net. :))
glumeam. sper sa nu deranjeze.
ajung acasa pe 22, iar pe 28 sper sa ajung si eu pe balta si asteptam info.
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”