Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 30 Dec 2009, 20:31

din cite stiu are rapitor mult si stiuca foarte mare si cred ca-i deschis,anul trecut a fost... **== daca vrei iti las nr. patronului de la belin si sunal si vezi ce zice......0740965508 bela **==

Avatar utilizator
marian_BV
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 02 Apr 2009, 14:43

Re: Zona Brasov

Mesaj de marian_BV » 31 Dec 2009, 12:40

Salut!
Pana acum am urmarit toate postarile si multe sunt corecte.
Belin balta cu plopi 48h 36 raci; Belin balta cu insulite 48h 2ciortani 1.5kg, 10carasi palmasi: Vadu Rosu balta cu 2-3 crap 4.5kg; Vadu Rosu balta 6 :somn 9kg, crap oglinda 6kg,4kg; crap rom 8.5kg; Vadu Rosu balta 4 crap rom 10.5kg.
Toate acestea sunt recorduri de anul acesta.In decembrie am fost la Scorei pe baraj dar valuri foarte mari si nici un peste,Carta un caras si cativa biborti, Ucea doi carasi si Voila canalul de fuga nimic.
Sanatate multi bani celor care au nevoie si fire cat mai folosite!
La multi ani!
P.S. La Belin toti cei care prindeau ciortan si crap dadeau la ''arici''.Cinste pescarilor din Romania.

Avatar utilizator
LUCA
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 30 Dec 2009, 18:49

Re: Zona Brasov

Mesaj de LUCA » 03 Ian 2010, 18:17

Ce grosime are gheata pe baltile din Brasov?

Avatar utilizator
marian_BV
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 02 Apr 2009, 14:43

Re: Zona Brasov

Mesaj de marian_BV » 03 Ian 2010, 20:05

Salut!
Daca vrei gheata de copca nu cred ca este buna, a fost destul de cald in ultima vreme si nici nu cred ca o sa fie de copca anul acesta.
Fire intinse si sa auzim de bine!

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 04 Ian 2010, 22:29

papyllon scrie:baltile de la Belin nu mai merita ! una s-a facut 80 Ron /24H si peste cam putin iar a doua cea cu plopi 60 Ron/24H si te omoara racul X-( nu mai renteaza :-q
Nu stiu cine te-a mintit cu scorurile stea dar la bela[la plopi] este 45 lei si da te omoara racu iar dincolo e 45lei peste cam mic dar e mai bine

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 04 Ian 2010, 22:35

dragan claudiu scrie:din cite stiu are rapitor mult si stiuca foarte mare si cred ca-i deschis,anul trecut a fost... **== daca vrei iti las nr. patronului de la belin si sunal si vezi ce zice......0740965508 bela **==
la bela e cea mai varza balta din romania si cel mai sclav patron de balta daca faci treaba [prinzi 3-4 crapi sta langa tine si te pazeste zici ca esti la puscarie.

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 04 Ian 2010, 22:51

davidnicolaie scrie:sincer nu avem balti bune in brasov cu regret.merg la belin prin rotatie adica pe balta cu plopi o data pe cealalta balta cealalta data .am renuntat in ultima jumatate la cea fara plopi prea aglomerat sa facut si baga peste din crescatorie de la san paul si in 2 zile nu mai e nimic acolo.la cea cu plopi nu prinzi neam poti sa fii pescar de pescar decat forte rar adica la bela .intradevar are peste mare dar foarte rar .am prins cei drept pesti mari la el si am eliberat binenteles de 10 kg cel mai mare crap .dar omul bela te dejamageste prin zgarcenia lui si nu pot acepta usor acea balta din 2 motive .nu poti sa stai partide de 2 trei zile si sa nu ai nici o trasatura .la un grup de 3 pescari sau in unele cazuri toata balta someaza cu zilele .am vorbit cu pescari ca si mine vechi la bela si am luat hotarrea mazoritatea sa ne cautam alte locuri de pescuit. chiar tinem legatura intre noi si cautam un loc chiar mai inde[partat dar sa fie activitate .ma ajutati cu sfaturi pt. viitor
nu vreau sa aud de doripesco. ma intereseaza capturi mari si nu munca pe balta .merg sa ma relaxez nu sa muncesc pe balta si in plus doripesco ma face sa car de nebun scule cu mine ce sunt eu magar si numai pt./ 12 ore nu merita si pt.24 nici atat si in plus rareori depaseste un crap 5-6 kg.alte sugesti va rog multumesc
ai dreptate la bela nu am mai fost din iun 2008 cand am luat un amur mare i-am dat drumu si a doua zi nu mai recunostea vroia sa ii platesc balta in cont

Avatar utilizator
Bragau Laurentiu
senior
senior
Mesaje: 298
Membru din: 15 Mai 2009, 11:09
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de Bragau Laurentiu » 04 Ian 2010, 22:54

davidnicolaie scrie:am o propunere ne la anul acum e tarziu .cine vrea sa incerce o balta noua in afara brasovului .testata de mine in judetul neamt .lates se numeste .sa ia legatura cu mine pt. mai multe detali si daca doreste sa mergem inpreuna asigur eu transportul dar cu conditia sa fie din brasov si nu va fii dezamagit .apropo e doar 500 de mii [vechi]24.de ore merita incercat eu am facut-o si a merita pentru minim 2 zile
pe mine ma intereseaza as vrea sa merg daca vezi mes dami pm si vorbim poate facem o echipa vb foarte serios

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 05 Ian 2010, 00:17

Bragau Laurentiu scrie:
dragan claudiu scrie:din cite stiu are rapitor mult si stiuca foarte mare si cred ca-i deschis,anul trecut a fost... **== daca vrei iti las nr. patronului de la belin si sunal si vezi ce zice......0740965508 bela **==
la bela e cea mai varza balta din romania si cel mai sclav patron de balta daca faci treaba [prinzi 3-4 crapi sta langa tine si te pazeste zici ca esti la puscarie.
stiu ca si Bela are defectele lui,dar fiecare avem asa ceva si mai mult daca dai drumul la crap iti da zile gratuite ,eu merg la Bela si n-am avut niciodata vreun conflict cu el,cind prindeam noaptea crap mai mare de 7 kg il sun-am si venea il cintarea si negociam la zilele gratuite.eu cred ca e ok modul asta.de ce nu va uitati pe alte balti unde esti obligat sa dai drumul la crap si in schimb.....nimic. si la Bela e si peste si chiar are crapi foarte mari.eu cred ca daca am lua acasa toti crapi care-i prindem,nu am mai avea chiar ce sa prindem in anul viitor. de ce nu mergeti la vadu rosu unde sta la poarta cu cei de paza si protectie si unde care ati pescuit acolo cunoasteti baltile si mai ales vara daca nu-i dai cu nada si momeala .......care le place si la distanta mare ,faci doar plaja....si mai si cari toate in spate....si pretul la Bela e acceptabil 45 ron 24 h eu cred ca e o taxa de bun simt. cam asta am avut de zis si eu sint din bv ca si voi. va doresc un calduros LA MULTI ANI!! si un an mai bun si capturi de doua cifre..... sa ne vedem pa balta.... **==

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 05 Ian 2010, 00:18

Bragau Laurentiu scrie:
dragan claudiu scrie:din cite stiu are rapitor mult si stiuca foarte mare si cred ca-i deschis,anul trecut a fost... **== daca vrei iti las nr. patronului de la belin si sunal si vezi ce zice......0740965508 bela **==
la bela e cea mai varza balta din romania si cel mai sclav patron de balta daca faci treaba [prinzi 3-4 crapi sta langa tine si te pazeste zici ca esti la puscarie.
stiu ca si Bela are defectele lui,dar fiecare avem asa ceva si mai mult daca dai drumul la crap iti da zile gratuite ,eu merg la Bela si n-am avut niciodata vreun conflict cu el,cind prindeam noaptea crap mai mare de 7 kg il suna-m si venea il cintarea si negociam la zilele gratuite.eu cred ca e ok modul asta.de ce nu va uitati pe alte balti unde esti obligat sa dai drumul la crap si in schimb.....nimic. si la Bela e si peste si chiar are crapi foarte mari.eu cred ca daca am lua acasa toti crapi care-i prindem,nu am mai avea chiar ce sa prindem in anul viitor. de ce nu mergeti la vadu rosu unde sta la poarta cu cei de paza si protectie si unde care ati pescuit acolo cunoasteti baltile si mai ales vara daca nu-i dai cu nada si momeala .......care le place si la distanta mare ,faci doar plaja....si mai si cari toate in spate....si pretul la Bela e acceptabil 45 ron 24 h eu cred ca e o taxa de bun simt. cam asta am avut de zis si eu sint din bv ca si voi. va doresc un calduros LA MULTI ANI!! si un an mai bun si capturi de doua cifre..... sa ne vedem pa balta.... **==

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 05 Ian 2010, 13:28

Bragau Laurentiu scrie:
papyllon scrie:baltile de la Belin nu mai merita ! una s-a facut 80 Ron /24H si peste cam putin iar a doua cea cu plopi 60 Ron/24H si te omoara racul X-( nu mai renteaza :-q
Nu stiu cine te-a mintit cu scorurile stea dar la bela[la plopi] este 45 lei si da te omoara racu iar dincolo e 45lei peste cam mic dar e mai bine
de catre papyllon pe 09 Mar 2009, 13:15
daca te uitai la data postarii nu mai scriai!
atunci am vb cu Bela si atat vroia sa faca taxa dar.... CRIZA si competitia de la cealalta balta si-a spus cuvantul. :lol:

respect si fire intinse
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 06 Ian 2010, 23:47

nu vreau sa comentez prea mult dar balta lui bela nu e cea ce zica lumea nici peste de speriat cum vad sute de chile si un patron de ne intelea cel putin pentru mine.Balta cu insule sau noua cu mai e cunoscuta e alceva iei ciortan dar te distrezi si nu vine nimeni sa te streseze ce ai luoat sa ce faci,eu am luoat si 14 crapi in 12 ore noaptea si am eliberat 10 pentru 2 zile libre asa ca se poate si acolo nu numia la bela.Apropo de taxe anul trecu la bela 45 ron 24 ore balta noua 45 ron 24 ore. cu asta la multi ani si fire intinse sa ne vedem pe balta dar eu nu merg la bela parerea mea

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 07 Ian 2010, 00:41

Radu25 scrie:nu vreau sa comentez prea mult dar balta lui bela nu e cea ce zica lumea nici peste de speriat cum vad sute de chile si un patron de ne intelea cel putin pentru mine.Balta cu insule sau noua cu mai e cunoscuta e alceva iei ciortan dar te distrezi si nu vine nimeni sa te streseze ce ai luoat sa ce faci,eu am luoat si 14 crapi in 12 ore noaptea si am eliberat 10 pentru 2 zile libre asa ca se poate si acolo nu numia la bela.Apropo de taxe anul trecu la bela 45 ron 24 ore balta noua 45 ron 24 ore. cu asta la multi ani si fire intinse sa ne vedem pe balta dar eu nu merg la bela parerea mea
Pe balta noua prinzi doar cind baga peste in rest iei un ciortan la 2 zile,pe cind la bela noaptea ai sanse sa iei crap frumos sau somn. tu sti ca Bela are 4 buc. somn de peste 70kg? iti spun sigur ca are si amur de peste 24 kg care a fost si prins de un prieten . n-are rost sa facem o comparatie intre ele amindoua iti ofera posibilitati de a prinde peste diferit. eu merg pe amindoua si poate ne vedem pe balta. fire intinse va doresc si LA MULTI ANI!!!!! **==

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 07 Ian 2010, 11:43

pe balta noua ultima data cand am fost am prins....un concert de manele X-( X-( X-( ca peste.........

la Bela nu cred ca "vezi " asa ceva [-x

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 07 Ian 2010, 12:50

eu nu zic ca nu are peste frumos bela da dece nu face si el ceva cu raci aia eu nu mai merg acolo din cauza asta si pentru ca te pazeste ca pe infractori eu nu am avut divergente cu el si tot ma pezea de nai vazut si lucru asta deranjeaza pe multa lume la balta noua daca mergi in timpul saptamini e liniste eu nu am nimerit manele numia in weekend in rest a fost ok.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”