Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 07 Ian 2010, 16:27

chiar ce stiti de belin e vreo balta deschisa anul trecut aia cu insule era 20 in iarna si te lasa sa pescuiesti acum nu raspunde nimeni la tel de la balta si nu stiu ma uit la vremea de afara si ma mininca talpile?? :D :D

Avatar utilizator
LUCA
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 30 Dec 2009, 18:49

Re: Zona Brasov

Mesaj de LUCA » 07 Ian 2010, 18:14

La Arini se pescuieste in 2010 tot cu abonament(cam cat o fi anul asta)?

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 07 Ian 2010, 18:22

LUCA scrie:La Arini se pescuieste in 2010 tot cu abonament(cam cat o fi anul asta)?
anul trecet a fost 400 ron anu asta nu stiu

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 07 Ian 2010, 18:55

salut si la multi ani in primul rand
aveti dreptate in legatura cu cele 2 balti .la bela are pesti mai mari si multi raci la balta noua din belin e diferit au pesti cand baga pestye in balta vreo 2 zile si in rest numai pesti mici .eu merg pe amandoua de ani de zile sincer dupa anul trecut am ajuns la o concluzie nu voi mai merge pe nici una mai mult de 24 de ore nu mai stau mai mult si daca voi reusi voi evita ambele balti am avut rezultate bune amandoua la bela chiar si un crap de 10 kg iar pe balta noua si 14 crapi in jur de 2 kg fiecare .nu se poate ca intrun an sa mergi de zeci de ori si sa prinzi aceptabil doar de 2-3 ori pe ani si de nenumarate ori sa mergi degeaba..asta am de spus cautati balti mai bune si atunci poate nu va mai lasati pacvaliti de angazati sau patronul balti care umbla la apa le da de maicare isi bate joc de voi cu raci sau cu pesti mici .ganditiva bine ce vreti de la un pescuit si atunci veti ajunge la o concluzie. va salut si voi mai reveni.astept idei de alta balti .

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 08 Ian 2010, 00:20

Radu25 scrie:eu nu zic ca nu are peste frumos bela da dece nu face si el ceva cu raci aia eu nu mai merg acolo din cauza asta si pentru ca te pazeste ca pe infractori eu nu am avut divergente cu el si tot ma pezea de nai vazut si lucru asta deranjeaza pe multa lume la balta noua daca mergi in timpul saptamini e liniste eu nu am nimerit manele numia in weekend in rest a fost ok.
Te cred ca e liniste in cursul saptamani , insa prinzi atunci cind baga ciortani in rest ai liniste si la bete :))
la Bela tu vrei sa faca ceva cu raci? pai sa-ti spun ce balta e aia: a fost o balta salbateca pina a luat-o Bela in concesiune.... si e si adinca ,daca ai pescuit poate sti ca apa are in multe locuri si 10-13m adincime ,cum sa poata sa scoata toti raci cind sint milioane... si stau ascunsi ziua unde apa e mare si numai cei mici mai ies noaptea la mal..si el zicea ca daca ar gasi o modalitate sa scape de ei, ar da oricit,dar asta e, poate in timp...cine stie...vor muri de batrinete :))

si inca ceva, la bela nu prinzi concert de manele ca pe balta noua.... e liniste... **==

Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 08 Ian 2010, 09:45

dragan claudiu scrie:si inca ceva, la bela nu prinzi concert de manele ca pe balta noua.... e liniste... **==
:D :D :D

Avatar utilizator
bufu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 09 Sep 2008, 00:58

Re: Zona Brasov

Mesaj de bufu » 08 Ian 2010, 18:59

dragan claudiu scrie:si inca ceva, la bela nu prinzi concert de manele ca pe balta noua.... e liniste... **==
subscriu si eu la asta, cat despre raci ...tine tot de frumusetea pescuitului **==

Avatar utilizator
aci_sri
utilizator
utilizator
Mesaje: 27
Membru din: 24 Feb 2008, 16:03
Localitate: BRASOV

Re: Zona Brasov

Mesaj de aci_sri » 08 Ian 2010, 19:27

salut baieti si La Multi Ani... Am vorbit cu Bella maine sunt pe balta...

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 08 Ian 2010, 20:38

aci_sri scrie:salut baieti si La Multi Ani... Am vorbit cu Bella maine sunt pe balta...
am vb si eu cu bela a zis nu recomanda sa se stea pe gheata da se poate pescui in fata pontoanelor poate trec si eu pe la balta a spus ca au mai fost oameni pe balta sa postati si voi care mergeti sa spuneti ce ati facut fire intinse :)

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 08 Ian 2010, 20:40

a am uitat taxa 20 12 ore pentru cei care se indura sa stea noapte 30 a spus ca nu a stat nimeni noaptea :D

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 08 Ian 2010, 20:54

claudiu vreau sa te rog sa imi zici si mei cum eviti tu raci la bela daca vrei eu am incercat cu tot ce stiu robin red zicea lumea ca mere na mers alune tigrate nu a mers le minca si pe ale boiles iute la mincat si pe ala porumb uscat cam 30 min si gata era disperat nu stiam cu ce sa mai dau da vrei luminezama.Am vazut oameni care dadeau la arici si mai luoau da sti ca nu e voie si nici normal sa dam la japca asa ii zic eu.Am mai auzi ca pfuleti nu ii maninca da nu am mai fost pe balta la bela si nu am avut cind sa incerc .Astep rsp ma gidesc daca sa merg sau nu maine :-? :-? :-?

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 08 Ian 2010, 22:37

Radu25 scrie:claudiu vreau sa te rog sa imi zici si mei cum eviti tu raci la bela daca vrei eu am incercat cu tot ce stiu robin red zicea lumea ca mere na mers alune tigrate nu a mers le minca si pe ale boiles iute la mincat si pe ala porumb uscat cam 30 min si gata era disperat nu stiam cu ce sa mai dau da vrei luminezama.Am vazut oameni care dadeau la arici si mai luoau da sti ca nu e voie si nici normal sa dam la japca asa ii zic eu.Am mai auzi ca pfuleti nu ii maninca da nu am mai fost pe balta la bela si nu am avut cind sa incerc .Astep rsp ma gidesc daca sa merg sau nu maine
Radule,de evitat n-ai cum ,dar din proprie experienta am vazut ca la boillesurile care contin faina de carne le maninca imediat,insa la cele fara si cu aroma de fruct le ia ceva timp,cred ca nu le place asa tare ca si cele cu faina de carne(peste). la porumb cu aroma de miere si spuma flotanta.si la maxim 1h le scot si le incarc ,altfel stai :)) cu cirligul gol........ :))

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 09 Ian 2010, 12:47

salut radule sincer sunt curios ce ai rezolvat la bela si la ce ai dat.astept raspuns

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 09 Ian 2010, 14:26

davidnicolaie scrie:salut radule sincer sunt curios ce ai rezolvat la bela si la ce ai dat.astept raspuns
nu am mers astazi la balta anul trecut am fost doar o data la bela si am prins multi raci si o stiuca la betele de la crap in rest nimic.

Avatar utilizator
Radu25
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 26 Mai 2009, 10:37

Re: Zona Brasov

Mesaj de Radu25 » 09 Ian 2010, 14:32

david si pe mine ma intereseaza balta de la lates sunt prieten si cu laurentiu daca e sa vrei ne intilnim cind se incalzeste si facem o partida acolo mai stiu pe cineva care ar fii interesat sa vina cu masina si am putea merge vreo 4 5 persoane.Mai vb astept rsp

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”