Boilies Dinamite Baits

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
colega
utilizator
utilizator
Mesaje: 48
Membru din: 24 Oct 2008, 18:03

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de colega » 14 Apr 2010, 16:40

alinuu scrie:Am o nelamurire, am vazut ieri intr-un magazin Fresh s&o si Hi-Attract s&o . Care este diferenta dintre ele, si in ce conditii trebuie folosite fiecare?
As vrea sa le testez sambata si nu stiu cu care sa incerc..
Cele Hi-Attract sunt pentru partide scurte. Insa cum in pescuit nu exista reguli...

Ca o preferinta personala, recomand Fresh Squid, Octopus and Black Pepper.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Allen Besnovich » 14 Apr 2010, 20:37

multumesc
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de mihi78 » 24 Apr 2010, 20:32

LUCKY scrie:Boiliesurile Dynamite Baits sunt in general prinzatoare ( bune) dar este important sa le poti cumpara sa fie proaspete . Cele care au stat 1-2 ani prin magaziile unor magazine de pescuit te vor face sa crezi ca nu sunt bune,acest lucru este valabil mai la toate produsele de tip nada indiferent de ce marca ar fi,in zona mea rar am intilnit( nu am vazut ) magazin de pescuit sa scoata boiliesurile din frigider.Gama de boiliesuri "Fresh" nu sunt rulate cu ou si se pastreaza mai bine pe perioade mai lungi cele Hi-Attract merg bine pe ape reci totul e sa sti :cum ?.., cat ?..,de care?..,cu ce diametru?...cu ce montura?..si nu in ultimul rand unde ( pe ce ape )vrei sa le folosesti ?...
Uite p'asta chiar nu o stiam! Boiliesurile chiar se tin la frigider?
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Allen Besnovich » 25 Apr 2010, 14:45

io am sertarul de jos, ocupat cu asta :D
ma lupt cu membri familiei pe fiecare zi
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de PiciuS » 13 Mai 2010, 16:40

mihi78 scrie:
LUCKY scrie:Boiliesurile Dynamite Baits sunt in general prinzatoare ( bune) dar este important sa le poti cumpara sa fie proaspete . Cele care au stat 1-2 ani prin magaziile unor magazine de pescuit te vor face sa crezi ca nu sunt bune,acest lucru este valabil mai la toate produsele de tip nada indiferent de ce marca ar fi,in zona mea rar am intilnit( nu am vazut ) magazin de pescuit sa scoata boiliesurile din frigider.Gama de boiliesuri "Fresh" nu sunt rulate cu ou si se pastreaza mai bine pe perioade mai lungi cele Hi-Attract merg bine pe ape reci totul e sa sti :cum ?.., cat ?..,de care?..,cu ce diametru?...cu ce montura?..si nu in ultimul rand unde ( pe ce ape )vrei sa le folosesti ?...
Uite p'asta chiar nu o stiam! Boiliesurile chiar se tin la frigider?
eu le tin in pungile originale sigilate foarte bine si sunt la fel ca atunci cand le-am desfacut :D
Catch & Release

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 30 Mai 2010, 11:19

am cumparat si eu pt prima oara ready made de la dynamites...am zis ca la banii la care se vand,si daca or prinde si peste sant o afacere buna,tinand cont de faptul ca niste bile home made bune te duc undeva la 70-80ron/kg...greseala pe care nu o sa o mai repet ln viata mea...mai bine fac acasa 2kg decat sa cumpar cu aceeasi bani 5kg ready made...vorbesc aici despre s&o hi atract..niste bile ,,fade",fara nici o textura,sant praf...e o parere personala,nu am nici o legatura cu vre-un magazin sau producator de nade...chiar lmi cumpar ingrediente de la magazinul de unde am cumparat bilele,si o sa-mi cumpar ln continuare,pt ca au preturi bune..

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de gimi_mures » 30 Mai 2010, 13:09

@Tibi
Cam cat timp(partide de pescuit) ai folosit bilele de la dynamite pentru a trage concluzii despre ele?
Merci.
Prinde si Elibereaza

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 31 Mai 2010, 13:20

ai dreptate gim...eu am facut comparatia cu bilele mome made...la care pestele a raspuns imediat,dar care costa 80 ron/kg,sa le faci,si cele ready made de la Dynamites,la care nu am vazut un tac...am avut 2 iesiri pe aceeasi balta,si aceleasi rezultate...de aceea am zis ca nu mai folosesc ready made ln viata mea...am avut si ready made Senzor...alta greseala...zero barat..la un moment dat,deoarece nu prea am avut lncredere asa mare la bilele home made,aveam 3 lansete pe bile solubile senzor,ca de,prinde lumea cu ele..lntradevar nu erau 1016,dar totusi am zis ca daca le comercializeaza baietii de la Senzor or prinde si peste,ca altfel nu la mai cumpara lumea...si 1 singura lanseta la home made...trasarura violenta la acea lanseta pe home made..dupa care am trecut cu toate 4 lansete pe bila aia si am avut prezentari..nu am crezut(deorece si eu sant la lnceput de drum cu bilele,noroc ca am prieteni foarte priceputi care au facut pana acum sute de kg,pt concursuri)dar bilele de calitate lsi spun cuvantul,si nu pot fi decat home made...doar o parere personala,nu vreau sa generalizez...

Avatar utilizator
dragan o
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 31 Ian 2010, 22:38
Localitate: Arad

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de dragan o » 31 Mai 2010, 23:01

Eu in partidele scurte de weekend folosesc ready made-uri numai de la dynamite si am de fiecare data rezultate.Intradevar s&o hi atract sunt mai ciudate si par a nu fi bune(dar sunt-depinde cum le folosesti).Incearca Spicy Shrimp&Prawn sau The Source si sunt convins ca-ti vei schimba parerea despre ready made-urile Dynamite Baits.Pentru partidele lungi(de la trei zile in sus)folosesc home made realizate din mix reteta proprie iar partea lichida o constituie dipurile Dynamites,plus ouale sau mierea de albina(in cazul solubilelor),plus un aminoacid.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 01 Iun 2010, 11:00

cum sa le folosesc?am spart vre-o 20-30 de bile lntr-un castron..le-am pus niste nutramino de la nutrabaits...le-am framantat,rezultatul fiind o pasta lipicioasa..cu care am lnvelit bila de la carlig..am nadit cu bulgari ln care se aflau bile taiate pe jumatate,si cu cobra bile lntregi...acum sa nu te gandesti ca i-am dat kilograme...dat fiind faptul ca faceam o partida scurta,sa-l satur...i-am dat cat trebuie...am auzit ca s-ar fi prins pe balta asta unde ma duc eu cu The Source,dar nu mai vreau sa fac experiente,si sa tin 2 lansete ,,blocate"...prefer sa merg pe bilele cu care am prins..

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de PiciuS » 01 Iun 2010, 12:54

Tibi30 scrie:cum sa le folosesc?am spart vre-o 20-30 de bile lntr-un castron..le-am pus niste nutramino de la nutrabaits...le-am framantat,rezultatul fiind o pasta lipicioasa..cu care am lnvelit bila de la carlig..am nadit cu bulgari ln care se aflau bile taiate pe jumatate,si cu cobra bile lntregi...acum sa nu te gandesti ca i-am dat kilograme...dat fiind faptul ca faceam o partida scurta,sa-l satur...i-am dat cat trebuie...am auzit ca s-ar fi prins pe balta asta unde ma duc eu cu The Source,dar nu mai vreau sa fac experiente,si sa tin 2 lansete ,,blocate"...prefer sa merg pe bilele cu care am prins..
crezi ca daca intr-o zi timp de cateva ore cat ai incercat tu boilliesul s&o nu ai prins nimik inseamna ca nu e bun ? te inseli.Eu am avut partide de pescuit cand pe s&o nu am prins nimik toata ziua,iar in alta zi,tot pe acelasi lac am prins aproape numa la s&o.Deci......Vezi incearca The Source,eu am avut rezultatele cele mai bune si nu cred ca te vor dezamagi :P fir intins **==
Catch & Release

Avatar utilizator
dragan o
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 31 Ian 2010, 22:38
Localitate: Arad

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de dragan o » 01 Iun 2010, 16:13

...prefer sa merg pe bilele cu care am prins..[/quote]
Perfect e cea mai inteleapta alegere.

Avatar utilizator
iser
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 17 Mai 2009, 23:10

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de iser » 01 Iun 2010, 17:15

Am si eu am ceva Boilies Dinamite Baits, am prins la RED FISH cu pop up tot RED FISH si THE SOURCE cu pop up. Sunt prinzatoare .

Si de la DYNAMITE BAITS mai vreau sa incerc boilies Fresh Squid,Octopus and Black Pepper

Dar tot PlanetIMPACT , PlanetVB, Planet1016. Le prefer mai mult . Sunt solubile si au o atractie mai mare. Fiecare cu parerea lui.
Ultima oară modificat 01 Iun 2010, 17:19 de către iser, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Tibi30
Veteran
Veteran
Mesaje: 777
Membru din: 03 Noi 2008, 20:12
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Tibi30 » 01 Iun 2010, 21:30

am zis eu sa nu dati cu dynamites??Piciu...da tata cu ele..daca prinzi cu ele...eu o sa-mi fac numai acasa,chiar daca le scot mai scumpe..prefer 2 kg calitate,decat 5kg dynamites sau altele...era o parere personala..am zis ca nu generalizez...eu unul nu o sa mai cumpar...

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Boilies Dinamite Baits

Mesaj de Allen Besnovich » 01 Iun 2010, 21:52

Vorbesti de Dinamite Baits de parca ai vorbi de o firma care le face in spatele blocului. Nu mi-o lua in nume de rau, dar mi se pare aiurea modul tau de exprimare cu adresa la firma asta.

"eu o sa-mi fac numai acasa,chiar daca le scot mai scumpe..prefer 2 kg calitate,decat 5kg dynamites sau altele"

Sa inteleg ca ale tale sunt cu muuuuuuuult peste cele facute de Dynamite Baits. Daca nu ti-a tras la o anume aroma, asta nu inseamna ca nu sunt bune bilele. S-a discutat mult pe tema asta, nu intru in amanunte.
C.S. OLTENIA FISHING

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”