Mixul CRAPTOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
joniii
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 29 Iun 2009, 14:31

Re: Mix Boilies

Mesaj de joniii » 12 Oct 2009, 12:38

va salut. am glumit,fiti siguri,dar m-am suparat rau de tot simbata si duminica,,de ce.am fost la balta unde merg de o perioada de timt,am aruncat in fiecare zi boilesuri,TIMP DE 7 ZILE in acelasi loc,am ajuns pe balta sinbata la ora 8 dimineata.am pus la 2 bete boiles,iar cu 2 am incercat cu mamaliga.nu am prins absolut nimic,asta pina dum la ora 14.langa mine,avenit un prieten cu care am pescuit si saptamina trecuta,asta fiind duminica la 7 dim. sa asezat la 10 metri de mine,dupa o jum.de ora a luat un ciortan,la mamaliga. am luat nada,mamaliga de la el si am pus in ale mele.La o ora a luat 2 carasi si un alt ciortan-2kg.dupa o jum de ora alt caras.M-am suparat,le-am aruncat in acelasi loc, le-am incurcat,nimic,iar a prins.ACELEASI MONTURI ACELEAS FIRE. I-AN LUAT BETELE LUI SI IAM DAT PE ALE MELE.NIMIC.CULMEA,CIND A PRINS CU ALE MELE.......M-AU APUCAT TOTI DRACII DE PE LUME AM PLECAT SI LE-AM LASAT PE MAL.NU MI-A MAI TREBUIT NIMIC.BINE MI-LEA ADUS EL MAI PE SEARA.A PRINS 8 KG CRAP SI 2KG CARASSI EU IN 2 ZILE NIMIC.PAI ITI MAI VINE SA TE DUCI LA BALTA.........? AM ZIS CA E PROSTU LOCU SI NOROCU,DAR DAO DRACU DE TREABA...DE LASAT NU AM CUM SA MA LAS,AM ZISO SI EU LA SUPARARE DAR ACUM MI-A TRECUT.,...FIR INTINS LA TOATA LUMEA

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de gor965 » 12 Oct 2009, 23:34

Liviu Belu scrie:Asa cum stim cu toti Florentin a fost prezent la Boilliesmania, sunt curios cum au functionat boilliesurile facute din acest mix.
Stai ca n-am inteles...mix-ul lui Florentin a fost prezent la Boiliesmania ? ...la ce echipa ? :-??
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 13 Oct 2009, 04:05

Eu am fost intr-adevar la Boiliesmania, in echipa cu Luci. ...Echipa de filmare, asa ca boiliesurile au ramas acasa. ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Mix Boilies

Mesaj de Marinita » 13 Oct 2009, 22:58

vali003 scrie:In urma cu aprox. doua luni ,am primit noul mix de la Florentin , ii multumesc din nou pe aceasta cale , am facut solubile si fierte din el , stropeala pe care am folosito este scopex , pe cele tari le tin intr-un dip cu aroma tot de scopex , este aroma care merge aici , cum este capsuna in tara , am facut cam 8 iesiri cu noile bile , primele doua iesiri au fost un esec total , nu am luat nimic , dar apoi am inceput sa am prezentari , in ultimele iesiri , media a fost de 6-8 pesti , la 6-8 ore de pescuit , deci iesiri scurte . Eu , personal ,consider , este un mix bun , atasez si o poza de la ultima iesire .
IMG_0424.JPG
Bravo Vali003 :idea:
frumoasa captura.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de Liviu Belu » 16 Noi 2009, 14:11

Salut,

A venit si sfarsitul toamnei, sa discutat asa de mult despre acest mix (cred ca daca nu cadea serverul aveam cel putin 30 de pagini) dar nimeni nu a facut un sumar al lui o concluzie, sa ajuns numai ca sa felicitam pe uni care au prins.

Poate cineva care la folosit poate sa traga o concluzie cu acest mix.

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de PiciuS » 18 Noi 2009, 00:44

De mixul de la Solar cu aroma de S&O ce parere aveti ? Ati avut rezultate bune ? :)
Catch & Release

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de george-alexandru » 18 Noi 2009, 01:50

PiciuS scrie:De mixul de la Solar cu aroma de S&O ce parere aveti ? Ati avut rezultate bune ? :)

foarte bun,si mai bun in amestec 50-50 cu red hering.

ps.folosesc de 2 ani acesta combinatie
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de PiciuS » 18 Noi 2009, 02:30

Multumesc mult.As dori mai multe informatii si ti-am lasat un MP

ps: alte pareri daca se poate
Catch & Release

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 18 Noi 2009, 04:32

PiciuS scrie:De mixul de la Solar cu aroma de S&O ce parere aveti ? Ati avut rezultate bune ?...
ps: alte pareri daca se poate
Deschide un topic cu ce te intereseaza. Aici se discuta despre un alt mix.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
PiciuS
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 12 Noi 2009, 01:19
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de PiciuS » 18 Noi 2009, 20:47

Sorry,nu am observat :P

Domnul Florentin legat de mixul dumneavoastra este disponibil ? Cantitatea 1kg,3kg ? Pret ? Am vazut ca ati scris la inceputul topicului dar ma gandeam ca poate au mai aparut modificari
Catch & Release

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 22 Noi 2009, 20:15

Nu sunt modificari dar in perioada asta il fac doar la comanda pentru ca s-a cam incheiat sezonul.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cezar100
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 14 Noi 2009, 23:06

Re: Mix Boilies

Mesaj de cezar100 » 25 Noi 2009, 10:01

Domnu" Iuga m-am aprovizionat de la dumneavoastra acum 1 luna pt. primavara cu 5 galeti de mix ,si am o intrebare ;cum a-ti rezolvat partea lichida nefiind nevoie numai apa? Pt. boilesuri solubile ce seminte imi puteti recomanda si cum sa le prepar? Multumesc .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 25 Noi 2009, 16:19

cezar100 scrie:Domnu" Iuga m-am aprovizionat de la dumneavoastra acum 1 luna pt. primavara cu 5 galeti de mix ,si am o intrebare ;cum a-ti rezolvat partea lichida nefiind nevoie numai apa? Pt. boilesuri solubile ce seminte imi puteti recomanda si cum sa le prepar? Multumesc .
Partea lichida am substituit-o cu aceleasi componente dar sub forma solida, deci contine tot ce trebuie.
Are seminte suficiente dar daca vrei, poti baga inca maxim 50-70g/kg, seminte de pasarele mici, nepreparate.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
besliu
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 18 Apr 2009, 23:53

Re: Mix Boilies

Mesaj de besliu » 01 Dec 2009, 20:04

D-nm Florentin a aparut mixul de boiles al dumneavoastra in magazine>?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 01 Dec 2009, 21:20

besliu scrie:D-nm Florentin a aparut mixul de boiles al dumneavoastra in magazine>?
Din primavara va fi.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”